Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Si vorbind de barbat - ce discutie credeti ca am avut de dimineata cu el. Se scoala la 6:30 A.M. si imi semnaleaza ca Alex tuseste - hellooo, tuseste de o saptamana, acum ai vazut ? - si ca a vazut el la TV ca in Ukraina a izbucnit gripa porcina si au disparut din farmacii medicamentele de gripa si ca aia mor pe capete acolo, ca nu au decat ceai sa se trateze. Noi avem un plan B ? [:-@] Ce plan B nenica, ce inseamna asta ? Nu a fost in stare sa imi spuna, doar foloseste cuvinte mari de parca am fi in corporatie unde iti trebuie un plan de backup pentru orice stranut ... Ca cica, sa avem medicamente de gripa, sa nu ne surprinda situatia din Ukraina ? [bang]. Hellooooo, suntem in America, sunt pline farmaciile de tylenol, ce pana mea vrea sa fac, sa fac stoc de motrin in basement ca sa nu ne muste gripa ... replica lui : Dar masti avem ? Eu : Damn, masti ? La ce ne trebuie frate masti ? Plecam deghizati pe strazi ca sa nu ne recunoasca porcina ... Sa mor daca barbata-meu asta nu e ca o baba lesinata care se uita la toate dezastrele de la TV si le inghite asa integral, cu polonicul, dupa care, vine la mine si incearca sa ma convinga ca nu suntem pregatiti si ne trebuie un plan B, auzi [:-@] ... Stiti ce i-am spus - ca daca chiar simte nevoia de un plan B sa puna mana si sa-l scrie si din partea mea poate sa cumpere toata farmacia de antgripale dar sa tina bonul ca sa le pot da inapoi dupa ce trece taifunul. Ah ! Si am vazut si eu la TV, ca in Kongo-Pongo a aparut un tantzar-armasar, care ii musca pe aia care umbla cu masti pe fazta si sa faca si planul C, in cazul in care scapam de porcina dar ne musca insecta [:D] ... ah ! s-a enervat desigur si a declarat ca nu se poate discuta cu mine si ca sunt inconstienta. Am plecat certati la serviciu [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mda, tot din ciclul barbatii nostri, a doua oara cand se ineaca copilul cu un guguloi de hartie in timp ce este sub supravegherea barbatului. Prima oara ii facea poze si vad ca mesteca Aidan ceva, il scormonesc in gura, recuperez hartia. Barbate-miu, nu...ca acum l-a inghitit in cele 10 secunde cat ai stat TU cu el. Ma uit pe poze, in toate, dar toate pozele unde A. e cu gura pana la urechi se vede clar guguloiul de hartie intepenit intre falci:)) Dar sambata a fost si mai si. Se uita la meci, lipsesc 5 minute, timp in care a. deschide un cd si mesteca tacticos coperta din care jumate a inghitit-o ca un pelican (am recuperat ieri dimi juma din fata aliciei keys, cam ofilita de atata kk:)). si jumate i-a ramas intepenita in gat. Tusea si se inrosise la fata, eu ma chinuiam sa ii scot hartia din gura si strigam la barbate-miu dupa ajutor, el in tot timpul asta nici nu se clintise din fata tv-ului, tot cu ochii acolo, ma intreba, evident cu mintea la joc: Da; nu poate sa mai astepte putin, ca e touchdown!!!! [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahahahahaha ...Miere, ce tare e aia cu coperta de CD recuperata din kk ... Auzi, dar A al tau parca este Paper-vor (adica mancator de hartie ) [:D] ..parca ai mei nu rumegau asa hartie cu atata placere [:D] Eu nu am probleme din astea cu barbata-meu ...e cu ochii pe copii ca pe butelie, nu vezi ca il preocupa planuri de aparare impotriva epidemiilor din Ukraina ? La mine daca ceva mai serios se intampla unuia din copii, barbata-meu lesina primul, eu nu mai am loc sa ma panichez ca ocupa el tot spatiu. Cand Flavia avea 2 ani a cazut pe scari, s-a dus de-a rostogolul de sus pana jos - va spun, era sa il duc pe barbata-meu la urgenta nu pe Flavia ... in loc sa ridice copilul de acolo, sa il calmeze cat de cat, sa vedem calm ce se intampla, sangereaza, are cucuie - barbata-meu se agita ca o gaina isterica pe langa mine si tot ce scotea pe gura era : Maseaza-i capul si pregatesc masina ... stai mai omule, ce cap sa ii masez, nici nu stiu unde s-a lovit, stai sa ii calmez plansul mai intai, aveam mocheta groasa pe scari, poate nu e caz de opreatie pe creier ... n-a fost nimic desigur si pana in ziua de azi imi spune al meu ca cica nici nu se poate gandi la momentul ala cand a cazut fata pe scari.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce de poze sint de vizionat, sint in urma rau... Vad ca v-ati distrat cu totii de Halloween, nu v-a impiedicat vremea si nimic altceva. Chiar Miere, ai reusit sa pui peruca?[:D] Tare faza cu recuperat Alicia Keys, dar intr-adevar poate fi periculos. Cred ca si Ana a avut o perioada cind culegea de pe jos si baga in gura, din fericire n-a tinut mult. Cred ca era tot cam ca Aidan la vremea aia. Buflea, sotul meu se panicheaza la fel ca al tau. Eu sint cu "prevention", sint in stare de panica vesnica.[:D] Insa in momentele cheie ma adun foarte bine si am singe rece de-i sperii pe astia din jurul meu, ma cred complet insensibila. In schimb sotul meu (care altfel ma critica pentru ca-s panicoasa) se sperie si face cam ca al tau, de daca ar fi sa-l bag in seama ar trebui sa-i dau lui mai multa atentie decit bietului copil care-i suferind.[bang] Nu vad logica, dar asa face el si cred ca-l si enerveaza sa vada ca eu sint "in control" si nu "hyperventilate" ca si el.[:D] Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma enerveaza ca este asa ... ca am senzatia ca nu ma pot baza pe el. Daca se intampla ceva, in capul lui se formeaza imediat cel mai ingrozitor scenariu si pune si mai multa presiune pe mine care incerc sa ma stapanesc, sa calmez copilul mai intai ca de regula ei mai intai plang pentru ca se sperie ... Pe de alta parte, poate o fi si din cauza mea ca eu nu sunt asa isterica in ceea ce priveste copiii - si ce daca i-a plouat de Halloween, si ce daca au calcat in balti si au stat uzi la picioare si ce daca tuseste si ce daca ne ataca porcina ... doar n-o sa-i tin intr-un borcan si sa pun capacul ca sa ii feresc de atacatori. Sunt copiii, la naiba - daca nu e ceva grav nu ma arunc la usa doctorilor. Eu de ex nu ii duc la doctor decat daca au 4 zile la rand febra ... in rest, daca febra scade cu medicament, astept 4 zile sa vad cum evolueaza. Daca tuseste si are muci nici nu ma gandesc sa ii duc la doctor - ce sa-mi spuna doctorul ? Sa le suflu nasul si sa puna mana la gura ? Acum de ceva vreme ma bate la cap sa ma duc la doctor cu Alex ca are cicatrice in barba pentru ca a cazut de 4 ori la interval de 1 sapt cu barba de pamant (ba de pe bicicleta, ba s-a impiedicat ...etc). Nu inteleg de ce sa ma duc al doctor cu cicatricea aia ? Ce sa ii faca doctorul, e vindecat si e semn acolo, asta este, doar n-o sa-i fac operatie estetica in barba ... Si el ca nuuuu, ca a ramas locul sensibil, ca daca mai cade o data isi sparge mandibula, i se muta maxilarul, se deformeaza fatza si capata figura de monstru cu barba despicata [:D]... Crap !!! Dar el nu s-ar duce ...ca i-am spus, bai nene, eu nu ma duc pt asta la doctor, daca simti tu ca trebuie dus, eu nu te opresc ...si nu se duce, in schimb periodic imi atrage atentia ca uite ce semn are Alex in barba si ce pericole il pandesc pe dupa colt ... Ah, si e vina mea desigur, ca copilul trebuia dus la doctor de ficare data cand a cazut in barba ca sa-i puna copci si sa nu mai ramana semn. Ei bine, eu nu am vazut necesitatea copcilor si si cu copci i-ar fi ramas tot semn si de ce nu s-a dus el cu Alex la doctor ca doar era acolo cand a cazut ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am reusit sa vad poze. Nu am computer acasa, si-a dat duhul.[alcool] Trebuie sa vina ia de la Dell sa-l repare. Sper sa mai aiba ce.[:D] Am fost si noi trick or treat in downtown, au organizat tare frumos. Am strans destule bomboane. Chiar ca a fost frumos. Miere, eu as fi facut scandal si as fi oprit tv. Dar asa sunt eu mai panicoasa.[:D] Cam ca Ramona.[:D] Fetele, nu va e dor de un poll? [:D] Voi faceti vaccinul de swine flu la copii? Nu stiu ce naiba sa fac, sunt twisted rau.[bang] Eric are astm si cum simptomele sunt de tuse nasoala si insuficienta respiratorie, am cam pus-o cu Eric, ca el tuseste nasol si la raceli si stam cu steroizii dupa noi. Daca i-l fac mi-e frica de mor de efecte adverse. Sunt tare bulversata. Deci voi il faceti sau nu?[flo] Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma bag in seama si zic ca eu il duc la dr dupa primul semn de febra, pentru ca imi trece f rapid de la stranut la tuse seaca si apoi la plina, in ore, nu zile, ba-i bronsita, ba-i pneumonie. Acu de cand suntem canadezi, se intampla de 2 ori pe an, doar, ca a si crescut brotacul, plus ca s-a si adaptat mediului, dar eu tot afis de usa dr sunt! Asa ca saracu doctorelu, ma primeste ca altfel nu scapa de "nebuna" din capitolul: gripa porcina: isi suna sosul mama si discuta unele altlele. La care mama soacra zice: uite ce cazuri de gripa in Ucraina, uite ce cazuri in Canada, in Ontario a murit un baiat de 13 ani, bla bla bla, la care sosul sa o calmeze, stai mama linistita, e ok, suntem bine, stiu de cazurile de aici. Replica soacra-mii: da de unde stii tu? [:D] Da' v-ati pus pansamnet cu spirt pe clante acasa? Da ati inceput sa luati antibiotice? Hold your horses! noroc ca nu stiu cum s-a intrerupt convorbirea[:D] Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen[:D][pup] Adevarul este ca noi doua am cam fost patite, nu degeaba am ajuns sa fim panicoase. Din cite am auzit eu e o gama larga de manifestari la gripa asta. Unii au forme usoare, la altii e mai nasol si chiar sint cei la care evolutia este extrem de rapida si chiar letala. Eu - panicoasa fiind[:D] - l-am dus pe Alexandru la dr. de cum a facut un pic de febra. Ma rog, in mod normal nu as fi procedat chiar asa - dar era clar ca-s sanse mari sa fie porcina. A inceput imediat cu Tamiflu, deci nu stiu cum ar fi fost fara tratament. El a tusit foarte putin, doar in primele 48 de ore a fost ca lovit de tren, in rest s-a prezentat OK, doar ca a fost mucos si a continuat sa faca febra (seara). A trecut peste gripa asta mai usor decit peste cea "obisnuita" (am facut-o amindoi acum trei ani). Mie mi-a fost teama de complicatii, de aia am fost cu ochii pe el pina a disparut si ultimul simptom. Plus ca am avut grija sa nu luam si noi, mai ales Anuta. Edit sa adaug ca a si vomat in prima seara, dar ma gindesc ca asta ar fi putut sa fie side effect de la Tamiflu. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea,..credeam ca doar eu am discutii dintr-astea cu al meu.Ma intreaba daca am cumparat Tamiflu ca sa am in casa....hello,...ala nu se da fara prescriptie,...decat daca as comanda pe internet din canada...eventual.Sa mai spun ca ma bate la cap cu vaccinul....pentru care eu nu pot sa spun ca pledez...din moment ce toti cei pe care-i cunosc,uni medici...nici nu vor sa auda de el pentru proprii lor copii.Si uite asa...ne invartim si noi in jurul cozii cu discutiile astea.
Irina,...al meu odor are acus 4 ani....si eu nu indraznesc sa-l las pe al meu "tatic"....sa supravegheze odorul.Mai sunt si specimene de barbati...foarte responsabili,...am vazut eu cativa cu ochii mei altfel nu as fi crezut veci ca un barbat poate fi foarte grijuliu,...dar se pare ca de astfel de specimene avuram noi parte[:D].Dar lasa....ca-s baieti buni si ai nostri,...acuma chiar la toate cine poate fi bun?Au ei calitatile lor.... noi aici http://community.webshots.com/user/lela3321
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...