Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

[:D] Buflea. Lasa ca vezi tu ce-i cu proiectele astea. Poate ai noroc, Andrada zise ca ei n-au. Chiar Ruxij, de ce n-ai sunat la Buflea? Acum imi amintesc ca ei au experiente la capitolul buda. Acum aveti plan B in caz ca se infunda iarasi? Pina la urma ati pus camere de luat vederi pe acolo?[:D] (daca zici ca da eu sigur nu vin in vizita![:D]) Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Anca, daca nu e o indiscretie, ai putea sa ne spui ce motiv ati invocat la prelungire? Am inteles ca in general motive gen conditii de sanatate, tratament in progress, etc. ar avea mai mari sanse de success. Bravo miere, ia jobul si sigur te descurci tu. Aidan e deja marisor si sigur ti-ar fi mai usor. Nasol e cu sezonul asta cand parca toata lumea se imbolnaveste...! ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mama, m-ati speriat tare cu viza asta, noi i-am facut soacrei prelungire in 2005 si a fost acceptata, i-au mai dat 6 luni dar ea a mai stat numai 3 luni din alea 6, la noi motivele au fost ca n-a apucat sa viziteze cat si-a propus. acum realizez ce norocosi am fost, nu-mi vine sa cred ca iti anuleaza viza originala, f nasol. anca, imi dau seama ce-i in sufletul tau, eu ce sa mai zic ca mama nici n-a apucat sa vina aici pt ca i-au refuzat de 2 ori viza pana acum... miere, bravo, stiu ca e o decizie grea. [url="http://apha.shutterfly.com/"]US[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q"]Depeche Mode August 25, 2009[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LucasMom, am scris ceva de genul ca vrem sa petreaca sarbatorile de iarna cu noi, ca fiind in varsta vrem sa fim impreuna de sarbatori si sa mai calatoreasca dupa. Cu mai multe detalii, dar cam asta e ideea. Prietenii de ai nostri au reusit sa prelungeasca cu motiv similar. Alta chestie care a ajutat la refuz, ca sa zic asa, e ca a avut bilet de avion cu open date pt retur. Probabil daca avea o data fixa de intoarcere pe bilet ar fi fost mai bine. philip, mama ta nu mai incearca pt viza? I-au dat vreun motiv cand au refuzat...am ajuns la concluzia ca e pur si simplu chestie de noroc la ambasada in ro. O sa incercam sa obtinem iar viza pt mama, dar mai asteptam macar vreo 8 luni asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lamuriti-ma si pe mine va rog ca io is batuta in cap la ora asta si nu inteleg cum vine asta.. "f you reside overseas and wish to apply for overseas naturalization pursuant to the new law, please comply with the following: -- Submit a completed and signed Request for Overseas Processing for Military Spouses to Rome.Natz@dhs.gov. -- Submit a completed and signed Form N-400, Application for Naturalization to the Nebraska Service Center, following the instructions below. In Part 2 of Form N-400 (Information About Your Eligibility), please notate your eligibility (either 316(a) or 319(a)) and mark Section D (Other) as “319(e)”. 1. Cover Letter You are encouraged to enclose a brief cover letter directed to the Nebraska Service Center advising that you are currently residing overseas and qualify for Naturalization under either Section 316(a) or 319(a) and that you are interested in naturalizing overseas. Please print your name and overseas address (both local and APO/FPO) and identify the USCIS Office overseas where you would like your interview to take place (i.e. Frankfurt U.S. Consulate). You should expect this initial processing at the Nebraska Service Center to take between 120 to 180 days, provided necessary background checks have been processed to completion. De ce sa mai trimit cererea aia la Rome, NY sa spun ca imi fac naturalizarea aici daca trimit cover letter cu celelalte documente in Nebraska care la fel spune ca imi fac naturalizarea aici? Adriana si Aidan - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok, am mai cautat si am gasit formularul ce trebuie trimis la NY. E o cerere pe care trebuie sa o depun dupa de am trimis pachetul cu N-400 si restul in Nebraska ca sa cer sa fiu pusa pe lista celor ce isi fac naturalizarea overseas. Azi am facut amprentele si pozele :). Nu mai au amprente cu tus, totul e electronic...si eu care asteptam sa get dirty :)) Adriana si Aidan - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Andreea, nu mai am emotii, am asteptat atata timp ca tot ce vreau e sa termin odata cu umblareala. Cum a fost la tine? Ai dat si testul cu intrebari sau numai interviul? Am cartea pt cetatenie, tot repet sa fiu pregatita :) Adriana si Aidan - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...