Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Parca era o lege de politete pe undeva ca e rude sa iti dai soacrele afara in toamna tirziu cu bocceluta pe Kennedy, dar ai putea sa o spui sotului ca optiune. Pai ea veni pe post de "conversational piece" sau sa creasca nepoti? Ca asa decoratii de haloween (vrajitoare, spiders, vampiri) poti sa-ti cumperi si tu si sa le arunci cind se strica[:D].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Andrada
Parca era o lege de politete pe undeva ca e rude sa iti dai soacrele afara in toamna tirziu cu bocceluta pe Kennedy, dar ai putea sa o spui sotului ca optiune. Pai ea veni pe post de "conversational piece" sau sa creasca nepoti? Ca asa decoratii de haloween (vrajitoare, spiders, vampiri) poti sa-ti cumperi si tu si sa le arunci cind se strica[:D].
[:D] Ai dreptate. Eu l-as ruga pe sot sa stea de vorba cu ea. Chiar a fost "rude" sa-ti spuna ca vii tirziu de la job. Apoi eu intelesesem ca vine sa va ajute cu copiii, nu neaparat in vacanta. Dar si sotului i-e frica de ea de nu i-a spus ei sa-i duca la gradinita si mai degraba ar fi preferat sa-i tina acasa astazi pe copii? Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Nu stiu ce am in ultimul timp, ma simt foarte deprimata... simt ca nu am timp sa fac exercitiu fizic (este important pt mine), nu am timp sa stau de vorba cu nimeni fara sa fiu intrerupata de 100 de ori. Ca mama nu simt ca fac o treaba prea buna (ma fustreaza Ingridutza daca face ceva nazdravanii)... ma gandesc "la rece" cum se spune si ar trebuie sa fiu fericita: am copil sanatos am femeie care ma ajuta cu treburile casei am sot bun am prieteni ...dar totosi simt ca sunt la capatul puterilor. Simt ca nu fac suficient. As vrea sa fiu mai utila, asa ca am luat o clasa in cum sa incepi o mica afacere la facultatea din oras... as vrea sa fiu mama mai buna, sa ma bucur mai mult de fiecare clipa cu copilul meu, sa fac mai multe activitati cu ea, sa fac mai multe pt mine (mananc mai sanatos, fac exercitiu fizic, sa deschid o afacere...) Am scris aici pt ca probabil majoritatea ma intelegeti... sunt asa de obosita.... sa merg la magazin sa fac piata mi se pare atat de multa munca, imi placea sa merg la cumparaturi (haine) acum ma streseaza si gandul ca ar trebuie sa cumpar ceva...offf. Mai trece cineva printr-o perioada ca a mea? Imi cer scruze daca nu sunt prea coherenta dar parca fac un efort tare mare si sa imi recitesc mesajul... scuze [url="http://community.webshots.com/user/mamaluiingrid"]Ingrid; [/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=qclT-iC8xeM"]Ziua Ingridutzei[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=99ItPu2KUKs"] copiii nostri[/url];[url="http://paul-aaron-domme.memory-of.com/"] ingerasul meu Paul[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LucasMom Poate nu-i e nici frica (daca la pranz ii aduce ea de la scoala?) nici lene dar nu e dispusa sa faca ceva ce i se spune sau ce e rugata...
Fetele, multumesc pentru empatie ... LucasMom a pus punctul pe virgula - de fapt ea nu vrea sa i se spuna ce sa faca, vrea sa faca numai ce vrea ea, ca doar nu a venit aici sa slugareasca nora. E rea vointa pentru ca nu intelege ce e aia un serviciu, ea nu a avut niciodata unul ...fi-sau are voie sa munceasca mult si sa fie si foarte obosit din cauza asta, eu nu am voie. Interesant este ca ai mei au spus la fel ca LucasMom, ca trebuia sa imi pun geanta pe umar si fiu de acord cu ideea (prosteasca) a barbatului meu - nu e nimeni care sa duca copiii la scoala, foarte bine, sa stea acasa. Desigur ca nu am putut, ca eu mai intai ma gandesc la copii, la faptul ca invata ceva la scoala aia, ca trebuie sa urmeze o rutina, ca scoala e obligatorie si nu exista exceptii de la ea ... dar asa sunt eu, soacra si barbatul se gandesc la ei paersonal si cum sa se protejeze mai bine. [q] Oricum am avut o zi mizerabila, barbatul s-a lingusit pe langa mine tata ziua la telefon, ca asa face cand nu e de fata cu ma-sa, cand e cu ma-sa e cocos ... Mihutza, am vazut Project Runaway si mi s-a parut corecta alegerea - Grecia aluia era absolut incolora, insipida, inodora ... dar parca ma enerveaza Irina aia, prea e draguta, slaba, desteapta, talentata si putin cam aroganta [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrada
Ideea e ca intr-o casa toata lumea pune umaru si nu neaparat cind "avem chef" ci mai degraba cind e treaba.
Mda, asta intr-o casa ideala, care nu e a mea din pacate. Si eu gandesc la fel, dar se pare ca numai eu .... bai si culmea este ca ar fi trebuit sa sara in papucii lui fi-sau ca doar el nu mai putea sa isi indeplineasca obligatia de dimineata ... Una peste alta, nu exista comunicare intre mine si ea - vine la noi sa ne ajute dar face numai ce crede ea ca trebuie facut. Nu sta deloc in timpul zilei, insa face lucruri care pentru mine nu valoreaza - de ex face paturile, le intinde la linie, scutura pernele pe geam, paturile, da cu aspiratorul in fiecare zi [:-@] ... ok, apreciez, dar nu am nevoie, perna scuturata pe geam nu valoreaza nimic pentru mine, mai bine ar face o ciorba, daca vrea sa ne ajute. Si din pacate nu exista solutie, totul o sa ramana ca si pana acum . Hai ca ies ca nu ma pot opri, se pare ca nu mi-a trecut de dimineata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, poate ai nevoie doar de ceva mai multa odihna ca sa le poti face pe toate asa cum iti doresti. Poate ajuta sa faci o lista de prioritati si sa-ti rezervi destul timp pt fiecare activitate. Eu simt mereu ca nu am destul timp sa le fac pe toate insa nu-mi fac vina din asta si incerc sa fac ce-i mai important din toata lista, in fiecare zi. Nu in ultimul rand imi aloc timp si pt mine ca daca eu nu-s fericita, mai nimeni in jurul meu nu e. Poate ajuta sa accepti mai mult ajutor din partea celor apropiati, sa-ti impui cumva sa exersezi zilnic cateva minute ca sa ai mai multa energie si sa fii mai toleranta cand copilul face nazdravanii ca asa-i la varsta lor. ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi stau prin zona pt replicile Andradei [pk][:D] Si cred ca daca as fi in locul lui buflea as profita de faptul ca berbatul se linguseste pe langa mine.... Lasa Doris, nu mai fii necajita. Fa ceva sa te bucure si in weekend rezerva-ti timp pt tine, lasa copii cu soacra si mergi la o distractie, ceva. Care ati fost la U2 concerts in 360 tour? Impresii? Noi mergem duminica. abia astept!!! ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, sota-miu, a spus ca a fost extraordinar! Avem bilete si pt la anul in Frankfurt si suntem super extaziati ca il luam si pe Aidan! Mama ce viata are copilul asta, la concert rock la 5 ani iar pe noi pusca nasturii de la camesa de mandrie ca suntem parinti cool! [:D][:D] Adriana si Aidan - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...