Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Sinzi, am inteles :). Ma gandeam ca zici ca ar putea avea influente negative ca si cei care cred ca Marilyn Manson le strica copiii :)).Fain ca mereti la concerte de pian, Aidan nu ar sta o clipa, lui ii place muzica de zbantuiala :)) Cami, daca vede DH ii zic ca desi e Aidam mare fan de rock ii plac si lui printesele lol, de cate ori vede reclama la Barbie si cei trei muschetari se roaga sa ii iau, nu i-am luat-o pe aia ca e prea scumpa dar i-am luat o regular barbie din aia cu $5 si sta neatinsa si goala LOL ca el voia din aia cu muschetarii! lol Adriana si Aidan - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetele, buna de dimineata [:)]. Am ameliorat scandalul de vineri, ce naiba sa fac, incerc sa ma intersectez cat mai putin cu ea si gata. Su barbatul m-am impacat desi nu merita, dar l-am luat pe semnatura acum 13 ani si e baiat bun cand nu e nebun [:D] Azi am inceput ziua prabusitor, de parca ar fi ceva nou la mine [:)] ... plec de acasa pe doua roti (ca de obicei), merg 1 mila si in fatza mea intoarce brusc o masina de politie ... eu ma grabeam spre gara evident. Pun frana si merg in spatele ei in speranta ca o sa "pick up some speed" - era strada cu max 50 si el mergea cu 30 neneeeeee ... si ce credeti - se da la o parte si MA OPRESTEEEE [bang]. Imi cere actele si ma intreaba unde ma duc - eu ii spun plangacios ca ma duc la gara, ca lucrez in Manhattan, ca trebuie sa prind trenul ... apoi ce credeti, imi spune ca m-a oprit pt ca am condus prea in fundul lui si la 30 cat avea, daca punea frana brusc l-as fi ciocnit ... am ramas perplex - fetelor, VA JUR ca nu am condus in fundul lui - acum o-i fi eu repezita dar chiar atat de tantalau nu sunt sa ma joc cu o masina de Politie. Cica asta cu condusul in fundul altuia are 5 puncte pe carnet [bang]. Am incercat sa vociferez putin - Domnule, nu eram aproape, era categoric timp de oprit si apoi nici nu imi place fundul tau (desi era tanar si dragut si intzepat) ... nimic. Imi ia actele, trenul meu se duce p..(adurii) de suflet, vine cu ele inapoi dupa 20 min (in care am mai pierdut inca un tren) si imi spune ca cica imi face o favoare ca sunt draguta si glumeata ([:-@]) si imi da avertisment verbal pt "tinut dupa fundul lui" dar in schimb imi da amenda pt ca aveam atarnate de oglinda legitimatia de parcare la gara si un mirositor din ala de masina [bang] ... infractiunea se numeste "obstructed view" - cum adica nene, intai imi spune ca imi place sa-i miros bashinile, apoi imi spune ca sunt draguta si glumeata si in fnal imi da amenda pt ca am atarnate accesorii care anihileaza mirosurile (lui) urate ? [bang] Am incercat sa citesc pe amenda aia cat am de plata - evident ca scrie cu degetul mic de la piciorul stang, cred ca si Alex scrie mai citet ... si sunt cifre frate, nimic nu am inteles, nici macar cand ar trebui sa ma duc sa contestez.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buflea era strada cu max 50 si el mergea cu 30 neneeeeee ... si ce credeti - se da la o parte si MA OPRESTEEEE [bang].
Stiu ca nu e de ras, Buflea, dar nu pot sa ma abtin.[:D] Mi-ai amintit de o prietena de-a mea care era gata sa pice examenul de conducere pt ca mergea prea incet in trafic. Credea ca daca conduce incet, o sa arate mai bine in fata celor care o examinau. La un moment dat a intrebat-o examinatorul daca a adormit la volan. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, nu pot sa cred, chiar ca esti ca ala "toate mi se'ntampla numai mie". Ori e NJ de vina ori Manhattanu', ori soacra, da' chiar ti se intampla. Bine ca scapasi totusi cat de cat. Ce prostie cu obstructed view. Mi-a zis si mie unu' in Wisconsin ca imi da avertisment ca am GPSul in geam, da' cand l-am intrebat da' nu va suparati unde pune lumea GPSu'? A repetat ca papagalu' tot p'aia. Obstructed view obstructed view.[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Buflea, nu pot sa cred, chiar ca esti ca ala "toate mi se'ntampla numai mie". Ori e NJ de vina ori Manhattanu', ori soacra, da' chiar ti se intampla. Bine ca scapasi totusi cat de cat. Ce prostie cu obstructed view. Mi-a zis si mie unu' in Wisconsin ca imi da avertisment ca am GPSul in geam, da' cand l-am intrebat da' nu va suparati unde pune lumea GPSu'? A repetat ca papagalu' tot p'aia. Obstructed view obstructed view.[alcool]
nici aici nu ai voie cu gps-ul in geam, din acelasi motiv. io l-am dat jos si mi-am facut abonament prin telefon, care decat ca nici cu ala nu mai am voie, iar prin bluetooth nu pot sa vad harta, darn it![bang] Buflea, compatimesc cu tine, dar cu sughituri de ras, sorry. [pup] [url="http://madeinromanika.wordpress.com/"]made in romanika[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine este pentru prima data cand aud de o asemenea infractiune ... si desigur ca GPS-ul il tin tot in geam, atunci cand il tin. Dar chiar - unde pana mea sa tinem GPS-ul ? In poala ? Al meu de ex are si harta pe langa voce si ma ajuta extrem de mult - eu ma orientez pe autostrazile patriei cu auzul si ochiul drept pe care il arunc pe harta navigatorului (si si asa si o dau in bara destul de des). Dar eu nu aveam decat legitimatia de parcare si bradutul mirositor. Si el vorbea de parca aveam o matura stufoasa in geam si eu priveam printre firele de paie din ea ...Dammit ! ! ! L-am si intrebat pe politist - pai nene, legitimatia asta de parcare TREBUIE sa o atarnam in parbriz, e facuta special sa fie atarnata ..si el cica : Pai da, mergi cu ea in geanta si cand ajungi in parcare o atarni, dar nu o atarni in timp ce mergi ... adica special ca sa uit ori una ori alta si sa ma aleg cu tiket. E clar - cred ca l-a enervat ca am venit in fundul lui cand a intors el in fata mea si a fost hotarat sa-mi dea O AMENDA. Apoi cica mi-a facut o favoare ca in loc de 5 puncte pe carnet mi-a fript asta cu parbrizul obstructionat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine la faza cu GPSu' a fost asa. M-a oprit politzaiu in Wisconsin, eram in drum spre Mineapolis. Mergeam cu 85 [:D] pe limita de 65. Si ala cica unde te duci yada yada, ii zic unde, verifica el si zice: "mergeai cu 85, verbal warning. Si te rog sa iti dai jos GPSu' din geam, obstructed view, but not now, next time you stop" [:D] Cand l-am intrebat da' cum sa fac a dat cu "obstructed view, next time you stop". Asa ca nu cred ca e asa grav dc. next time I stop, not now [:D] Eu il tin in geam si basta. Si in general pana acu' pot sa fac cam orice, ca mie politia din toate statele imi da numa verbal warning. Atunci cu 85 miles/h verbal warning, al'data speeding in school zone, verbal warning; al'data turning in intersection verbal warning [:D] M-au intrebat colegii ce le spui nene?[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zau, Doris, chiar ca esti ghinionista!!! E prima oara cind aud de GPS in geam...eu doar asa am circulat si nu mi-a zis nimeni nimic...acuma chiar ca nu stiu unde l-as pune...si in oras e ok, nu-mi trebuie, dar cind ma deplasez distante mari imi place sa-l am acolosa in geam cu vocea calda de femeie[:D][:D][:D] In orice caz...decit cinci puncte, mai bine vreo $50... Am fost cu trupele aseara la popice (in Chelsea Piers) si prima oara fara gutter guard...am tras la gutter balls de ne-am rupt (Nick 9 la rind, eu 6 la rind)...ne batu sotul (ovcorz) si cel mic pe locul II! Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, noua ne-au schimbat ticketele de parcare anul asta- acum sunt mai mult late decat lungi. Nu se vad atarnand de oglinda dar sunt vizibile pt cei care verifica parcarea. Hmmm, n-am realizat ca au schimbat ticketelel de parcare din cauza legii. Posibil ca or fi luat colegii amenzi. Poate le schimba si cei de la tine de la lucru.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...