Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

A treia cezariana! - Asa a venit pe lume Teo...


simina2005

Recommended Posts

Salutare! Simina multumesc de urari...si la multi ani ptr bebe Teo. Stiu ce mult ti-a placut sa va sarbatoriti la zi mare pentru ca si noi am facut fix 9 luni de Craciun...de daca am ales sa venim pe nume de Bunavestire...era normal, nu. Felicitari si ptr site...am participat si eu la sondaj [;)] Rruxy imi pare rau sa aud ca ati trecut prin atatea la munte. Si eu visez sa ajung in zona aia insa distanta si preturile ne-au tinut departe...Si sotul a avut probleme cu sinusurile pe final de an. Din fericire noi nu am luat raceala! Imi pare bine ca sarcina merge bine...deja se apropie marele moment...Eu iti doresc inca de pe acum nastere usoara si sa auzim numai de bine. Fetele si Mariana din Suedia se apropie de momentul nasterii. O sa ii scriu si ei aceleasi urari...ca risc sa ii le spun post partum. Eu sunt ocupata cu invatatul...am 4 examene peste 2 saptamani...si e tare greu cand ai bebe. Desi a venit mama la mine sa ma mai ajute...ajung sa invat tot noaptea. Mi-e teama ca o sa-mi creasca dioptriile exponential! Deja kg s-au inmultit de-mi vine sa mor, iar despre forme...nici nu mai deschid subiectul. Cristian e un nazbatios...in burtica abia misca, iar acum...Am pus ceva poze cu el [url="http://picasaweb.google.com/negrea/Cristian"]aici[/url]. Are 6 dintisori, mananca bine, face nani, adora plimbarea si zice baba, mama si dada in loc de tata. Stie sa faca pa cu manuta si sa bea din canita singur. Toata ziua cutreiera casa si se da si jos din pat singurel si sta in picioare fara sprijin. E adorabil! Ca toti ingerasii de altfel! Va pup! Mihaela&Cristian 25.03.2006 [url="http://www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 "]Filmulete[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaser/my_photos"]Pozele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 346
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Rruxy, Marturisesc ca ac avut emotii cand am vazut ca nu mai postezi...[detectiv] ma temeam pt sarcina ta...[iepu] Acum cand vad ca bebele si tu sunteti bine...parca raceala/sinuzita/bronsita sunt doar mici probleme[jamaica] Era mai bine saa fiti sanatosi...dar bine ca sarcina evolueaza in bine [gravi] Si noi am fost raciti bine de tot...nu l-am putut vaccina pe bebe Teo la 6 luni...[foto]dar am scapat cu bine...[grup] Draga Mihaser, Mai pus pe ganduri... Eu sunt ocupata cu invatatul...am 4 examene peste 2 saptamani...si e tare greu cand ai bebe. Desi a venit mama la mine sa ma mai ajute...ajung sa invat tot noaptea. Mi-e teama ca o sa-mi creasca dioptriile exponential! Deja kg s-au inmultit de-mi vine sa mor, iar despre forme...nici nu mai deschid subiectul. Cristian e un nazbatios...in burtica abia misca, iar acum...Am pus ceva poze cu el aici Cred ca nu misca nimic in burtica la tine...[hippi] Eu de abia acum incep sa-mi revin...[grasa]de data asta burtica mea vad ca revine mult mai greu la normal...Am incercat si gimnastica dar vad ca risc sa fac iernie si sa ajung din nou pe masa de operatie...[medic] Bebe Teo este din ce in ce mai vioi...incepe sa spuna si silabe...MA...PA...si sa scuipe mancarea...[pic] dDuce singur biberonul la gura...si se stropeste in jet cu laptele din el...[mamica] Va doresc toate cele bune si multa dragoste ... [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/siminastefana/my_photos"]POZE CU NOI[/url]
Simina [zana] cu Teo (7.06.2006)[copil] ,Diana (30.05.2003) [huta]si Andrei (10.04.2001)
[grup]Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte. Asa ca voi aceea ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simina, Vreau doar sa-ti spun ca esti o inspiratie pentru mine, eu cu doi copii care tinjesc uneori dupa al 3-lea ! Esti o mama minunata, cita dragoste si dedicare vad cind vorbesti despre copilasii tai, se simte iubirea imensa in tot ce faci cu si pentru ei, cum te ocupi de ei toti si de fiecare in parte...[flo] Esti minunata ! ------- Life's a journey, enjoy the trip !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult Marimar, Ai dreptate iubesc mult copii si oamenii in general...[cina2] Mie mi-au placut mult aceste cuvinte: "Te voi cunoaste si te voi atinge Te voi lua si te voi mirosi, Te voi gusta si te voi asculta Voi asculta sunetele tale, poate cuvintele tale, si mai tirziu, cind te voi cunoaste cu adevarat, Iti voi pune intrebari, duios, ca sa nu-ti fie teama Si tu sa ma cunosti la rindul tau Ca sa ai incredere in mine si mai apoi sa ai incredere in tine Impreuna vom descoperi Lumea." Mary MacCracken Va doresc toate cele bune si multa dragoste ... [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/siminastefana/my_photos"]POZE CU NOI[/url]
Simina [zana] cu Teo (7.06.2006)[copil] ,Diana (30.05.2003) [huta]si Andrei (10.04.2001)
[grup]Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte. Asa ca voi aceea ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Simina multumim pentru vizionarea filmuletelor! Ce mai fac bubulinii tai? Noi plecam la capitala miercuri...am examene [bang][bang][bang] Va pup si sper sa auzim de bine! Mihaela&Cristian 25.03.2006 [url="http://www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 "]Filmulete[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaser/my_photos"]Pozele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaser - bafta multa la examene ! Inteleg cum ca plecati in gashca la examene. Foarte bine ca o sa aiba cine sa-ti faca galerie si sa-ti tzina pumnisorii stranshi! Simina - multumesc pt grija. Uite ca am intrat in sapt 38 si fetitza mea nu da nici un semn ca ar vrea sa ne intalnim. Acum alta este beleaua - m-a apucat o frica de nu mai stiu de mine. In primul rand mi-e frica de anestezie (acum ca stiu neaparat ca trebuie sa trec cu bine si repede peste asta ca mai am un pui acasa care are nevoie de mine); mi-e frica ca nu o sa mai stiu sa ingrijesc un bb asa de mic; si mi-e groaza de zilele cand voi fi internata in spital si Andrei va sta fara mine. Tu ai mai multa experienta - crezi ca am luat-o razna? Acum bb Teo este bine? Ceilalti puiutzi ai tai ce mai fac? Pupici multi pentru toti trei !!!! Tu mai ai putere si nervi pentru toata lumea? _____________________________________________________________________ Ruxandra [gravi] si Andrei [copil] Sa poti sa ierti cand altii te insala, Sa te ridici cand altii te doboara, Sa poti pastra ce altii vor s-arunce, Sa razi chiar daca sufletul iti plange, Si cald tu sa ramai chiar daca afara ninge, Aceasta-i arma de-a invinge !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult ca va ganditi la noi... Diaa mea este f bolnava are deja pneumonie...cu febra si tot tacamul... Aseara s-a rugat alturi de mine...am luat lumina impreuna...dar cealalta sera mi-a spus... -Mama vrei sa ma imbraci tu in lumina ? -Pe mine ma doare gatul...si burta... Are numai 3 ani si 8 luni...dar este atat de isteata... Toata noaptea asta a facut febra si a gemut prin somn...i-am pus ciorapei cu otet...I-am dat Nurofen si Panadol Baby Dimineata eu eram franta...M-am trezit cu Andrei si Diana langa mine...[pup] Spuneau: -Mama e ziua...e dimineta ... a rasarit soarele...! Andrei vorbea si el...si eu nu puteam sa deschid pleopele de somn... Chiar sunt disperata, Diana abia si-a revenit dupa o raceala de sarbatori ... Baietii si-au revenit mult mai repede...chiar si bebe Teo a facut fata racelii mult mai bine....dar Diana s-a imbolnavit din nou dupa primele zile de gradinita[si-eu]...face si acuma febra...sub antibiotic.. .medicul pediatru o monitorizeaza inca...[medic] A venit cu febra de la gradinita... i-am dat tratament si acum vad ca a mancat cate ceva...dar inca ii stralucesc ochii...si e slabita... Mihaser [pup] bafta la examene ...[surf] rruxy, asa suntem noi mamicile....mereu cu grija copiilor....[mamica]e normal sa intri in panica...doar stii ce te asteapta...[gravi]dar tu esti o curajoasa ...o sa reusesti...[cool] Ce mamica mandra si frumoasa o sa devii...[grup] O sa-ti trimit pe e-mail ceva frumos pentru Andrei...sa nu se plictiseasca cat va sta in spital fara tine....[tel] Da-mi numai adresa... Va doresc toate cele bune si multa dragoste ... [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/siminastefana/my_photos"]POZE CU NOI[/url]
Simina [zana] cu Teo (7.06.2006)[copil] ,Diana (30.05.2003) [huta]si Andrei (10.04.2001)
[grup]Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte. Asa ca voi aceea ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Fetele multumesc de urari. rruxy iti tin pumnii...deja 38...eu la 38 si cateva zile am nascut! lasa ca trece! am si io o prietena care asteapta sa nasca...tot fetita...ei i-a spus dr ca nu ii face epidurala. nu stiu cum e mai bine, sincera sa fiu! simina multa sanatate fetitei! aveti grija ca virozele astea sunt periculoase! noi am avut noroc de vreme superba...nici vorba de raceli. Va pup! Mihaela&Cristian 25.03.2006 [url="http://www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 "]Filmulete[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaser/my_photos"]Pozele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaser - si eu l-am nascut pe Andrei in sapt 38, dar se pare ca surioara lui se simte bine in burtik. Bravo voua ca v-a ocolit racela. Azi plecati la examene? Bafta multa multa !!!! Te asteptam cu vesti bune. [cool] Simina - imi pare tare rau pentru Diaa si te inteleg perfect prin ce treci. Sincer pe mine m-a apucat tremuratul cand am vazut pe termometrul lui Andrei 41 si cand i-l vedeam asa de mic si de amarat in pat. La noi nu prea a mers scazutul temperaturii cu ciorapeii cu otet, in schimb a functionat f bine supozitorul cu Novocalmin. Parerea mea este ca daca nu-i trece repede raceala sa mergi cu ea la dr. pt ca virozele din ac perioada nu prea merg tratate numai cu Nurofen si Panadol. Noi (si eu si Andrei) am avut nevoie de antibiotic - si crede-ma ca nu sunt deloc adepta antibioticelor. Din ce am inteles eu viroza asta se localizeaza ori la sinusuri, ori la bronhii ori la plamani. In orice caz incearca, daca poti, sa o ti pe fetita cat mai departe de fratiorii ei. Te pup, iti urez putere si astept vesti bune de la tine. Iti trimit e-mail-ul meu, dar inca nu am reparat calculatorul de acasa - sti si tu cum este cand apelezi la rude - l-am dat la reparat varului meu de apox 4 luni. [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] _____________________________________________________________________ Ruxandra [gravi] si Andrei [copil] Sa poti sa ierti cand altii te insala, Sa te ridici cand altii te doboara, Sa poti pastra ce altii vor s-arunce, Sa razi chiar daca sufletul iti plange, Si cald tu sa ramai chiar daca afara ninge, Aceasta-i arma de-a invinge !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simina- da te rog un semn de viata! Cum se mai simte Diaa? Si baietii? Tu mai poti? Chiar imi fac griji pt voi pt ca eu sunt tare speriata cu nebunia asta cu virozele si toate cazurile pe care la vad la tv. _____________________________________________________________________ Ruxandra [gravi] si Andrei [copil] Sa poti sa ierti cand altii te insala, Sa te ridici cand altii te doboara, Sa poti pastra ce altii vor s-arunce, Sa razi chiar daca sufletul iti plange, Si cald tu sa ramai chiar daca afara ninge, Aceasta-i arma de-a invinge !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...