Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (55)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by aime Cristina (herra) voi inca n-ati sters-o la mare? [:D]
ba da, dar ne-am si intors - apa am testat-o personal, in we!
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by GabrielaG Acum va rog mult sa-mi raspundeti la un minisondaj: daca ati avea nevoie de colac pt plaja, salteluta, etc...eu stiu galetusa pt nisip? Le-ati lua de la mare(ca sa nu va incarcati cu surplus la bagaje?) Sau ati merge pe principiul le iau din Iasi, ca-s mai ieftine? Ma gandeam sa mai adaug ceva la ceea ce vand, caci e cam slabut acum cu vanzarile pt carnaval si chiria tb sa o platesc. Sau din cate ati vazut prin oras, se gasesc de cumparat? Cand eram noi mici mergeam la librarie....acum de unde le cumparam?
pentru mare cumpar de acolo (le si las acolo), iar pentru Iasi, din Iasi - pentru ca sunt foarte bune si in locurile de joaca cu pietricele. pe aici am vazut in Metro, Selgros etc. iar la mare - peste tot, cele mai ieftine in Carrefour; dar nici langa plaja, unde sunt o gramada, nu sunt foarte scumpe. o barcuta este, de exemplu, 13 ron in Carrefour si 20 ron in Mamaia (unde e gata umflata, tb platit si aerul [:D])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multumesc foarte mutl de informatii, trebuie sa dau o raita pe la kaufland, selgros, metro sa vad ce este...si sa compar preturile...Dar deja cred ca ati lua din supermarket...ca doar acolo mergeti sa va faceti cumparaturile inainte de o plecare, nu? Eu personal probabil ca as cumpara o chestie de gura lui Matei...ca vede si asta e...dar in rest...eu stiu? Merita oare chiria, vanzatoarea, etc? Nu-mi dati si o idee cum sa le asez ca sa fie cat mai atragatoare? Pupici si multumesc inca o data, Gabriela si baietii [dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SAlutare..m-am intors din plimbari..afara e groaznic! Eu prefer de o mie de ori ger si frig cu vajgaraie decat calduri de 40 grade.Imi venea sa ma topesc pe trotuar si sa inaintez ca rama..:) Anca,mersi de cafea..eram deja in drum spre gradinita la ora respectiva. Simona,felicitari,la multi ani fericiti inainte,doamne ce porumbei dragalasi..auzi s-au sunat toata ziua la tel sa-si spuna ca se iubesc!!![il] Hihi,noi anul acesta facem 21 de ani de cand santem impreuna..[hot]siii...nu ne mai sunam..[:D]pacat..nu? Gabi,Aime,n-am patit nik,doar ca eu am o problema,daca nu adorm atunci cand mi-e somn(intre 22/24)nu mai pot dormi apoi..si aseara m-a tinut Catalin la filme pana pe la 1...siii..mosul cu somnul plecase de multa vreme..batranetea bat-o vina[:D] Aime,anul asta nu ne mutam sigur..anul viitor nu stim..mai vedem,a si inceput sa-mi fie frica sa spun ceva sigur.. GAbi,noi ne-am luat de aici chestii ptr plaja,insa am luat de prin supermarket-uri. Va pup ,ma duc sa fac niste dovlecei la gratar..cu mult usturoi amestecat cu rosie tocata ..in sfarsit voi manca!!! Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by miki68
Iupiiiii! Am castigat un concurs la Radio Hit![bis] Cica-i o fatza de masa cu servetele aferente. Zic si eu ca n-am cui, ca astora de la job daca le zic imediat se gaseste unu' sa-i zica sefului ca in loc sa muncesc ma hituiesc
Felicitari! Uite-un motiv bun de o cina romantica! [:D] Si cine stie ce iese p-aia....[il]
[url="http://bd.lilypie.com/8gdMp3/.png"]Miha[/url][gravi] si [url="http://good-times.webshots.com/photo/2595202670088512827FqdBsl?vhost=good-times"]Robert[/url] [hia]
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Sunt franta de oboseala. Am fost la plimbare, la cumparaturi si cand am ajuns acasa (pe la 21.30) m-am dus direct la bucatrie. Abia acum am terminat (am facut o tarta cu capsune si o prajitura cu cioco si frisca). Maine am musafiri. Din cei dragi, asa ca am facut treaba cu placere. O sa iau un no-spa si sper sa nu fie probleme. Am umblat putin prin targ sa cautam un local pentru botez/cumatrie. Va fi in septembrie si vor fi cam 40-50 persoane. Puteti sa-mi recomandati ceva? Stiti voi...frumos, select si nu f scump.[:D] Chiar...stie cineva cam cat e meniul pentru o cumatrie? Adica 900 000 e scump? Ca nu ma pricep. (Aici intra 3 feluri - nu stiu exact ce - doua cafele, un suc si o apa - iar, nu stiu daca la 1/2 l sau 1l) Adi, spuneai ca ai fost la Recital? Ati mancat acolo? Mie localul mi-a placut dar nu stiu cum e meniul, daca gatesc bine sau nu. Imi poti spune ceva? Oana [gravi] 35+ [baietel]Victor-Constantin si [testoasa]Stefan-Vladimir 4ani+ "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...