Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (627)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor, cam slaba activitate pe-aici! Vad ca dati tarcoale le butoi... alte fete au disparut, of...sper sa revina pe la noi cu vesti bune.

Sarah, parca tu intrebai de HSG - histerosalpinografie, se introduce o substanta de contrast in trompe pentru a le verifica permeabilitatea. Daca doare cica ar fi probleme, ca nu ar tocmai permeabile. Am facut si eu si m-a durut putin, dar facusem un no-spa injectabil inainte.

Bella, tu ce faci pana la urma? HSG sau histeroscopie? Ca nu prea am inteles. Mie mi-a facut anestezie locala la histeroscopie, la HSG doar un no-spa. A, si inainte de histero mi-a facut perfuzie cu mai multe calmante, dar nu mai stiu exact care.

 

Barza de 2011 va veni cu cel putin un bebelus!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Katy82
Bella bafta! Cat au zis ca te costa?http://lt1m.lilypie.com/ZZMDp2.png[ruga] ca in 2011 sa devin [mamica]!
align="right" id="quote2">katiusa mai bine nu imi mai aduceai aminte[bang] 1225 leida a zis al meu sot ca nu e problema platim oricat numai analiza sa o facem. si noi am optat sa o facem la privat mai ales ca mi-e imi este foarte teama.macar acolo nu o sa imi zica nimeni nimic urat plusa ca sunt cu al meu dr. care e un dulce si o sa aiba grija de mineid="red">Cu ajutorul lui Dumnezeu in 2011 o sa fiu [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katy, e o diferenta intre ele, nu stiu sa-ti explic medical. La HSG se introduce doar substanta aceea si asa se vede daca a trecut prin trompe sau nu. La histero se face anestezie si se intra cu o camera mica, tu vezi pe monitor ce se-ntampla. Da, e un adevarat film [bang]. Eu vedeam cum curata polipii, ii taia pe-acolo ca sa inainteze camera. Si am simtit putin, chiar si un pic de durere. dar dupa nu m-a mai durut aproape deloc. E ca o mica operatie, dar pleci in aceeasi zi acasa. Acuma sincer nu stiu de ce costa asa mult HSG ca mi se pare mai simpla decat histero care costa cam jumate.

Sarah, te referi cumva la culturi din col si alte alea? Se fac si de-astea.

 

Barza de 2011 va veni cu cel putin un bebelus!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca la alea ma refeream katy![:D]

cu toata jena trebuie sa recunosc ca am fost in toata viata mea doar o data la ginecolog si nici probleme nu am avut asa ca nu ma prea pricep[q]dar sper ca ma veti ajuta si pe mine cu ceva informatii,colegute!nu va suparati,este cineva sub 20 de ani aici?

sa nu radeti de mine!poooop la[bb] si [gravi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui didi32
Katy, e o diferenta intre ele, nu stiu sa-ti explic medical. La HSG se introduce doar substanta aceea si asa se vede daca a trecut prin trompe sau nu. La histero se face anestezie si se intra cu o camera mica, tu vezi pe monitor ce se-ntampla. Da, e un adevarat film [bang]. Eu vedeam cum curata polipii, ii taia pe-acolo ca sa inainteze camera. Si am simtit putin, chiar si un pic de durere. dar dupa nu m-a mai durut aproape deloc. E ca o mica operatie, dar pleci in aceeasi zi acasa. Acuma sincer nu stiu de ce costa asa mult HSG ca mi se pare mai simpla decat histero care costa cam jumate.Sarah, te referi cumva la culturi din col si alte alea? Se fac si de-astea.Barza de 2011 va veni cu cel putin un bebelus!
align="right" id="quote2">didisor eu cred ca tu vrei sa nu mai dorm pana vineri de frica[q]eu nu stiam ca exista o dif intre ele. nu stiu ce o sa imi faca. presupun ca histerosalpingo grafie. ca de histero asta nici nu stiam si nici nu am vb cu dr despre asta.mai nasol e ca m-ai pus pe ganduri ca al meu dr mi-a zis ca imi face anestezie in col direct.nu a zis nimic de nospa calmante sau alte alea. deja m-a luat cu calduri[q]id="red">Cu ajutorul lui Dumnezeu in 2011 o sa fiu [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bella draga, stai linistita ca astea-s joaca de copii pe langa nastere [:D]. Hai c-am vorbit ca o baba inteleapta. N-ai o trimitere, un diagnostic ceva sa vezi exact ce scrie? Oricum, pe mine m-a durut mai tare HSG decat histeroscopia sa stii. daca nu gasesti nimic scris, suna-l pe dr si intreaba-l exact.

Sarah, ai nimerit la babe trecute prin toate alea. Glumesc, desigur, dar eu una intru in aceasta categorie. Nu stiu despre toate fetele ce varste au, suntem diferite cu probleme diferite. Cel mai bine e sa mergi la medic, sa faci o eco transvaginala si sa ceri sa faci toate analizele preliminare unei sarcini.

 

Barza de 2011 va veni cu cel putin un bebelus!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...