Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (627)


Recommended Posts

Bella asa auzisem si eu ca ar fi de aceea am zis ca merg la Sandor. Bafta multa! La stat nu prea se merita.

Didi multumesc de info[pup]. Mie mi-a zis ca tb sa fac HSG.

Sarah daca o sa stai relaxata si nu o sa te strangi de teama nu o sa te doara si va dura putin, daca iti este frica si te strangi o sa doara, deci cat mai relaxata chiar daca nu e tocami cea mai placuta pozitie.[:D]

 

http://lt1m.lilypie.com/ZZMDp2.png

[ruga] ca in 2011 sa devin [mamica]!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui didi32
Bella draga, stai linistita ca astea-s joaca de copii pe langa nastere [:D]. Hai c-am vorbit ca o baba inteleapta. N-ai o trimitere, un diagnostic ceva sa vezi exact ce scrie? Oricum, pe mine m-a durut mai tare HSG decat histeroscopia sa stii. daca nu gasesti nimic scris, suna-l pe dr si intreaba-l exact.Sarah, ai nimerit la babe trecute prin toate alea. Glumesc, desigur, dar eu una intru in aceasta categorie. Nu stiu despre toate fetele ce varste au, suntem diferite cu probleme diferite. Cel mai bine e sa mergi la medic, sa faci o eco transvaginala si sa ceri sa faci toate analizele preliminare unei sarcini.Barza de 2011 va veni cu cel putin un bebelus!
align="right" id="quote2">iubita ce mi-o face aia e,eu tin minte de la el ca a zis de hsg da cine stie cum s-o suci[:D]oricum ce o sa imi faca o sa fie sigur ce e mai bine pt mine ca am max incredere in el.v-am zis e un medic extraordinar si profi si sufletist.plusa ca am o rel speciala cu el si sigur o sa ma ajute sa raman rpd graviduta dupa investigatia asta.cu dumnezeu inainte.didisor abia astept sa ne zici ca o sa fim matusele[pup][pup][pup]id="red">Cu ajutorul lui Dumnezeu in 2011 o sa fiu [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sarah199065
cred ca la alea ma refeream katy![:D]cu toata jena trebuie sa recunosc ca am fost in toata viata mea doar o data la ginecolog si nici probleme nu am avut asa ca nu ma prea pricep[q]dar sper ca ma veti ajuta si pe mine cu ceva informatii,colegute!nu va suparati,este cineva sub 20 de ani aici?sa nu radeti de mine!poooop la[bb] si [gravi]
align="right" id="quote2">eu mai sunt micuta pe aici. 24 de ani[:D]id="red">Cu ajutorul lui Dumnezeu in 2011 o sa fiu [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bella iei o poza cu un bebe cu tine si o privesti pe toata durata procedurii, merita orice efort prichindelul.[bibe]

Sarah cred ca esti mezina aspirantelor, asteptam intrebari. Oricum sa sti ca analizele dif de la medic la medic. De regula te pune sa-ti faci mai amanuntite dupa 2 ani de asteptare fara sa fi ramas [gravi]. Analizele pre-conceptie totusi ar tb sa ti le faci ca sa nu ai vreo infectie pe per sarcinii.

 

http://lt1m.lilypie.com/ZZMDp2.png

[ruga] ca in 2011 sa devin [mamica]!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SArah, dar de ce ai ajuns tu la concluzia ca o sa-ti faca ia de pe col? Intreb si eu, ca mie nu mi-a facut decat Papanicolau si nu doare deloc, simti mai tarziu o mica jena, dar nimic serios. Plus ca eu nu m-am dus des in Ro la gine, dar in Fr nu e de loc ca in Ro. Unde m-am dus eu, nici masa nu avea, doar un scaun ca cel de la dentist cu care m-a plimbat el ca sa vada bine inauntru, nici vorba de picioare in aer si alte chestii. Eu zic sa nu te sperii. Pt sarcini pierdute dupa cate stiu eu de la fete, se fac teste de sange.

Hai curaj!

Apropo eu am 26. [:D]

 

TTC

On voudrait bien un mini nous...

Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?id="purple">id="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Katy82
Bella iei o poza cu un bebe cu tine si o privesti pe toata durata procedurii, merita orice efort prichindelul.[bibe]Sarah cred ca esti mezina aspirantelor, asteptam intrebari. Oricum sa sti ca analizele dif de la medic la medic. De regula te pune sa-ti faci mai amanuntite dupa 2 ani de asteptare fara sa fi ramas [gravi]. Analizele pre-conceptie totusi ar tb sa ti le faci ca sa nu ai vreo infectie pe per sarcinii.http://lt1m.lilypie.com/ZZMDp2.png[ruga] ca in 2011 sa devin [mamica]!
align="right" id="quote2">kati pai cred ca daca iau poza o sa faca dr meu un misto de mine[:D]el si asa imi zice ca sunt prea disperata ca nu raman gravi si din cauza asta nu se prinde.pai daca ma mai vede si cu poza creed ca ma duce direct la psihiatrie[:D]id="red">Cu ajutorul lui Dumnezeu in 2011 o sa fiu [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui didi32
Fetelor sunteti niste dragute [pup][pup][pup]. O sa aiba bebeii astia (v-am zis ca mi-a intrat in cap ca vor fi 2?) cele mai tari matusele [pk][pk][pk]Barza de 2011 va veni cu cel putin un bebelus!
align="right" id="quote2">2,3 ce mai conteaza bebei sa fie..cuminti si sanatosi[pup] si o sa ii pupam zilnic pana o sa ii albim[:D]hai ma fetelor ca vine rpd si la noi barza si trb sa ne intalnim o data cand om fi cu burtici si dupa cu carucioarele obligatoriu[olala]id="red">Cu ajutorul lui Dumnezeu in 2011 o sa fiu [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eheee Bella de cand zic eu asta cu intalnirea... si doar o data m-am vazut cu Ralu (Bebelu), Nico (Histamina) si cu Ancadragoman. In rest, nimic... Cand era frig, stai sa vina vara sa mergem la terasa. Cand a venit vara, stai ca e prea cald. Si uite-asa a trecut vremea, dar poate tu esti mai convingatoare.

 

Barza de 2011 va veni cu cel putin un bebelus!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

merci,fetelor de raspunsuri![flo][pup]

id="red">katyid="black">,esti o draguta!apropo:eu am 20 de ani,sunt din iasi dar stabilita de 6 ani in italia si anul acesta o sa am nunta(pentru cine nu a citit paginile precedente)[nunta] pe 20 august!imediat viitorul tati vrea [bb]asa ca e hotarat sa ne punem imediat pe treaba!eu incep de luna aceasta sa imi fac toate analizele(sange,ginecolog,EKG)ca sa fiu sigura ca nu este nici o problema si eventual sa am timp sa o rezolv daca ar fi vreouna!cam asta e treaba cu situatia mea![:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...