Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gastric bypass-informatii


Recommended Posts

Salut din nou. Nu am gasit foaia cu regimul exact dar iti scriu ce imi amintesc: Nici un fel de prajeli si fara pic de ulei exceptie o lingurita de ulei de masline in salata. Carne degresata. Fara orez sau paste fainoase Nu amesteca legumele ce cresc in pamant( cartofi, ridichi,pastarnac) exceptand morcovii din care poti consuma cat vrei si amesteca in orice. Numai o leguma alba la o masa( varza, cartofi,conopida etc) Orice cantitate si tip de legume ce cresc deasupra pamantului exceptand cele de mai sus. Fara struguri,piersici, pepene rosu datorita cantitatii de zahar. O felie de paine, nu mai mult. O lingurita de zahar doar in una cana cafea/ceai pe zi. Majoritatea mancarurilor preparate la abur, fierte sau pe gratar. Imi amintesc o zi in care am taiat un dovlecel in felii, un morcov, ardei,un sfert de piept de pui, puse in tigaia grill cu un pic de usturoi si alte mirodenii, fripte putin, pus totul pe farfurie, am plecat la baie si cand am revenit lipsea jumate. Mironositele mele au fost ademenite de miros si s-au servit singure. Am uitat: fara alcool exceptie un pahar de vin rosu saptamanal si nici un pic de bauturi acidulate, nici macar apa minerala. Baut cel putin 2l apa plata zilnic. ---------------------------------------------- mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997, si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007 si mama adoptiva de nepoata minunata Ada 18august1995 O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel. PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc Laura, ceva de genul asta ma gandeam si eu... singura diferenta fiind gatitul (ciorbite de legume, mancarica de varza, de legume...aproape fara ulei, dar cu suc de rosii...). Orez, paste fainoase si cartofii oricum erau scoase de pe lista demult.Mai greu cu dulciurile...ufff! Merci Zambeste, iubeste, iarta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu multa placere. ---------------------------------------------- mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997, si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007 si mama adoptiva de nepoata minunata Ada 18august1995 O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel. PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...