Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri17


Recommended Posts

Dana, [pup]cred ca este oarecum normala gelozia lui Alessio. Brusc nu mai este doar el important si rasfatat! Trebuie sa se acomodeze cu noul membru! Asa a fost si sora mea cumine! Pana acum cativa ani am avut semn pe fata de la o zgarietura trasa de ea![:D]Acum ne intelegem super bine si ne amuzam de ce se intampla cand eram mici. Remaliss,[pup], Mamagiuliei[pup], Lau[pup], si toate fetele...va pup si va doresc numai bine! [url="http://lt1f.lilypie.com/LQWmp3.png"]Visul nostru[/url] [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 237
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor, eu inca sunt cheauna, Flavius se lupta cu colici..mama lor [bang][bang][bang]...nu stiu ce sa-i mai fac [bang][bang][bang]

 

Noi sunem bine, multumim pt gandurile voastre bune! [pup]

 

Ayla [pup] curaj pt a merge mai departe, imi p[are sincer rau ca a trebuit sa mai treci printr-o asa drama! [pup]

 

La semnatura (POZE) puteti vedea poze cu Flavius! [flo]

 

Cami, [mamica]de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri[ruga]

 

ingerasul Darius-Andrei

 

www.Darius-Andrei.piczo.com

 

http://nshrine.com/shrine/Darius

 

 

 

 

POZE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Am intrat sa va spun ca suntem bine,am vazut ca ati intrebat de noi si va multumim ca nu ne-ati uitat![flo]

Vreau sa felicit toate mamicile fericite care si-au vazut visul implinit si toate gravidutele,sa aveti sarcini usoare si bebei sanatosi!

 

Imi doresc tare mult sa pot sa intru mai des.Promit ca voi incerca.

 

Va pup tare si va imbratisez cu drag!

 


Mirela, [mamica]de Mihnea Robert (10.08.2008)id="Times New Roman">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

CAMY ma bucur ca sunteti bine,dar imi pare rau de colici.Off..nici eu nu mai stiu ce sa-i fac lui Mattia....de 2 zile e ceva de speriat.....ii dau Debridat si Sabsimplex dar vad ca fara rezultat![q]Nici eu nu stiu ce sa mai fac si sunt si eu epuizata din toate punctele de vedere....na ca m-am plans putin...

 

MIRELA ma bucur ca sunteti bine.[pup]id="purple">id="Comic Sans MS">

 

DANA [mamica] lui ALESSIO si MATTIAid="size3">

 

S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua fetelor,

 

Ce mai faceti? Noi raportam un bebelic plin de colici...plangacios...de n-ar fi colicii astia nu ne-am da seama ca avem bb 2.[alcool] Un Alessio gelos si neascultator, dar trecem noi si de faza asta a vietii. Nu stiu daca v-am spus ca pana la urma am semnat actele ptr apartament.suntem proprietari! Dupa aproape 6 luni in sfarsit am reusit!!!![pk] Acum de pe 5 decembrie tre' sa ne mutam.Avem la dispozitie 10 zile.sper sa reusim.in astea 10 zile tre' sa varuim apart cel nou, tre' sa mutam mobila si sa o montam, tre' sa imi duc toate lucrurile de aici unde stau acum si aici am un milion de lucruri [bang] [ups], tre' sa varuim apart asta unde stam acum ca asa trebuie sa-l predam: varuit. Valeu!! Sper sa reusim...[ups]id="purple">id="Comic Sans MS">

 

DANA [mamica] lui ALESSIO si MATTIAid="size3">

 

S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana[bis] felicitari pt apartament! Sa fiti fericiti in el, spor la impachetat si mutare rapida si usoara!

Am vazut doua minunatii de copilasi: Maria Alexandra, delicioasa cu margelutele la gat si ochiosul de Lukas Gabriel care aduce atata fericire in jurul lui!

Multi pupici lui Flavius si lui Mattia, coliciosii, sa le treaca durerile de burtica si multa putere mamicilor lor!

Mirelus[pup] atat de putin ne spui? Pai vrem "neshte" amanunte!

Alinushca eu te am in mess, tu nu ma ai in lista? Nu am niciun mesaj la care sa dau accept[:-/]

Doamne, Camy, cat e de mititel si de gingas si de frumos! Iar tu esti luminoasa[olala] Sa va traiasca si sa aiba o viata fericita!id="green">

 

[ruga]

Mama fericita de minune si frumusete de Thea Mariaid="red">id="size3">

Nasterea minunii Thea Mariaid="red"> (3.01.2008),

Filmuleteid="green">

La mare - iulie '09id="red">

La mare - sept '09id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza tuturor!

Laura am primit invite de la tine pe mess si am dat accept te am si in lista o sa iti las un offline ca nu cred ca esti online. [;)]

blueeyes si eu ma bucur sa te vad! Am si eu un baietel cu 2 luni juma mai mititel decat al tau [olala] mi-ar placea si mie sa mai vad poze. Poate reusesti sa mai intri!

danangie suna a mission impossible daca ma intrebi pe mine. dar fiind mama a 2 baieti si un sotz probabil te vei descurca [pup] mult succes!

Liana pupam si noi fetita minunata. Nu am mai fost pe aici de-o vreme. Are deja pretendenti? Ca ne inscriem si noi pe lista.

camy la colici nu numai ca nu mi s-a parut ca ar avea vreun efect vreunul din gama Debridat, Sabsimplex, etc, dar mai sunt si chimicale date copilului inutil. La noi absolut singura chestie care chiar functiona era aplicarea caldurii pe burtica. Daca e genul de bebe care accepta sa stea pe burtica mamei asta e cea mai buna treaba, iar daca nu (la noi a fost cazul cu nu) o buiota (pentru cine nu stie ce e aia, ca nici eu nu stiam, este un recipient din cauciuc in care se poate pune apa foarte fierbinte, captusit cu un material textil) calda pe burtica facea treaba si reusea sa il adoarma. Dar oricum e o perioada grea... insa trece repede si dup-aia vin toate deliciile.

Ashe, raportez si eu prima zi 1 dupa aproape 2 ani fara ea, mama ei!! [:D]. Am luat pana la urma Vitex si se pare ca a functionat. Asa ca de luna asta nadajduiesc la bb2.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ALINUSHCA mult noroc ptr bb2. Eu incep AC din seara asta. E asa ciudat....Pana acum ma rupeam in 2 sa fac un bb si acum iau AC sa nu fac...

 

LAURA [pup]id="purple">id="Comic Sans MS">

 

id="right">

 

S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

... Va scriu acest mesaj cu lacrimi in ochi. Citind mesajele voastre, nu inteleg un lucru: de ce pleaca ingerasi de la parintii care ii iubesc mai mult decat orice pe lumea asta si pe care i-au asteptat atat de mult!

 

... As fi preferat sa nu ma calific pentru a posta mesaje aici, sa nu va calificati nici voi, sa nu fi fost necesar de a deschide acest subiect... Dar o facem in amintirea si memoria celor care prea devreme au plecat de langa noi - parinti, care ne-am fi dat si sufletul pentru ai intoarce. Si probabil pentru faptul ca aici putem gasi intelegerea,suportul si incurajarile de care avem nevoie pentru a merge mai departe.

 

Daca aveti timp sa ne puneti si pe noi in listuta. Ingerasul nostru Delia-Melissa (30apr2005-22aug2005) s-a nascut un bebelus sanatos si frumos. Eram cea mai fericita mamica si eram convinsa ca o sa ne lumineze zilele cu dragalasenia ei. Asa si a fost... doar ca prea putin. A fost cu noi 3 luni si 3 saptamani. Iar intr-o zi de vara pe cand ne intorceam din Romania in Chisinau (sotul meu e Roman, si petrecem vara in Constanta), intro zi frumoasa care parca nu prevestea nimic rau, s-a intamplat cea mai mare nenorocire din viata mea. In urma unui accident rutier, din vina unei alte persoane, fetita mea a fost chemata la ingerasi. S-a luptat pentru viata o zi, apoi o noapte, apoi iar o zi... si a urcat in ceruri -o mica stea care ne lumineaza sufletele de sus!

 

Nu vreau sa inchei acest mesaj pe o nota atat de trista in cat uneori imi pare ca aceasta durere ma depaseste!

...Apoi, un an mai tarziu, a venit pe lume o minune, Camelia-Nicole (20-aug-2006) care acum doarme langa mine, si ne bucura zilele cu zambetul, pierlutele si nazdravaniile ei.

 

Va pup cu drag,

 

 

POZE

Nati, mami de Camelia-Nicole si [gravi] 10+

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...