Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri17


Recommended Posts

La multi ani ptr toti cei cu numele de Andrei! si La multi ani romanilor!

 

NINIA pup mare de tot ptr tine[pup]

 

LAU si tie la fel!![pup]

 

MAMI cand reusesc am sa o trec pe VIVELA la [gravi].

 

Noi suntem binisor.Mattia pe zi ce trece are colici din ce in ce mai multi! dimineata, dupa amiaza seara pana la 2, 3. e tare naspa ca efectiv nu mai stiu ce sa-i fac. alessio de ieri s-a trezit ragusit...[bang]Ieri am luat cheile si am fost sa vad ce tre' sa cumpar ce tre' sa mai fac la el si am descoperit ca am o groaza de chestii de factu.Mai ales i smotruiala ca la carte.E asa de mizerabil apart asta ca vechii proprietari au avut 2 caini mari si deja mi se face pielea de gaina! Nu am nimik cu proprietari de caini!![flo]Si eu am avut caine cand eram in Ro.Dar acum cu 2 copii nu reusesc sa mai vad un caine in casa. In rest,totul bine...ma doare capul. As vrea sa va mai raspund la una la alta....dar sunt asa de epuizata...m-as intinde putin dar mi-e frica sa nu se trezeasca Mattia exact cand atipesc.[alcool]id="purple">id="Comic Sans MS">

 

id="right">

 

S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 237
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cu intarziere LA MULTI ANI ROMANIA, LA MULTI ANI TUTUROR ROMANILOR!id="red">

 

Danangie, eu ma gandesc cum oare imi va fi cu 2 copii, caci Cami e o zvapaiata, desi e marisoara deja si e intelegatoare daca vorbesc frumos cu ea. Recunosc ca uneori ma mai apuca nervii si mai urlu la ea, da si mie imi e greu ca sotul e plecat si eu sunt singura cu ea. Da tu oare cum te descurci cu 2 mici?! Sau te mai ajuta cineva?!

 

POZE

Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si [gravi] 12+

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

MAMANATI e greu,enorm de greu cu 2 copii.e posibil ,insa, tu sa te descurci mai bine ca mine.Fetita fiind multtttt mai maricica,decat era Alessio cand s-a nascut Mattia. e divers cand primul copil e mult mai maricel.Zic eu.....pe urma...nu stiu.Nu, nu am nici un ajutor.Uite acum ca tre' sa ne mutam....Alin e plecat toata ziua la apart cel nou sa varuiasca,etc.etc.....si eu singura acasa cu baietii.E greu,dar ce sa fac.Nu ma plang.Este o vorba in Italia: Ai vrut bicicleta, acum pedaleaza!![pk]id="purple">id="Comic Sans MS">

 

id="right">

 

S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca nu pot sa scriu mai des dar majoritatea timpului il dedic baietelului meu minunat iar cand doarme nu stiu unde sa ma mai impart,atatea sunt de facut.

Mamanatiid="blue">-nu am cuvinte,ceea ce ti s.a intamplat este mai mult decat ingrozitor...atata durere....nici nu pot sa imi imaginez ce a fost in sufletul tau...am plans citind mesajul tau. Nu stiu de unde ai avut atata putere sa nu innebunesti,nu stiu...Ai mers mai departe chiar daca sufletul ti-a fost macinat de durerea de neimaginat...Esti o femeie puternica!Ma bucur ca minunea mica Camelia va bucura zilele cu zambetul ei si cu tot ceea ce face!felicitari si pentru fratiorul sau surioara din burtica!esti o femeie foarte puternica!

Simoniaid="blue">-ce mai faci?

Ancadragomanid="blue">-felicitari pentru "R"-ul Mariei!

Mcrissaid="blue">-nu mai ai mult pana la intalnirea cu,copilasul mult asteptat.te inteleg cand spui ca nu ai inca curaj sa faci bagajul de spital.Doamne ajuta in continuare!Odihneste.te cat mai mult si asa incet incet sa speli hainutele si sa le calci.pup burtica scumpa!

Lia73id="blue">-felicitari pentru sarcina,te asteptam sa mai intrii sa ne mai spui despre tine si bebe mic din burtica!o sarcina cat mai usoara iti doresc si un copilas sanatos!

Ninia81id="blue">-of imi pare atat de rau ca nu a fost sa fie...ma gandesc cum am incercat si noi un an de zile si nu ramaneam gravida...viata mea era numai monotorizari,analize,teste de ovulatie,microscop de ovulatie,calendare,picioare pe pereti etc si ...numai la asta ma gandeam...ajunsesem sa cred ca nu am sa mai raman gravi nicioadata,ca singurii copilasi care ii voi avea vor fii sufletele mele din ceruri.nu stiu ce sfat sa iti dau...Vreau sa stii ca te intekeg,inca atat de bine...Citeste cate putin din Acatistul Sfintilor Ioachim si Ana.Doamne ajuta sa vii in curand cu o veste buna!

Blueeyesid="blue">-ce baietel frumos ai tu acolo!!!!Si de cuminte arata!nu imi vine sa cred ce mare s-a facut!Sa iti traiasca !!Te inteleg cand spui ca ti-e teama sa incerci din nou...

Jojomihaid="blue">- s.a obisnuit Teodora cu surioara ei?Tu ce mai faci?

Dananagieid="blue">-imi pare rau ca mattia are colici.Si noi ne-am luptat cu ei.incearca sa il tii asa in pozitia "fluture"asa ii spune aici,pe burtica pe mana ta´.cum fac majoritatea poza aceea la fotograf cu bebe pe o mana,asa incearca sa il tii.noi am primit si antiflat pt colici nu stiu daca la voi este.o sa treaca in curand.pupam mamica de doua comori!

Chantalid="blue">-ce face fetita ta scumpa?poate intrii si ne scrii despre voi!

Lianaid="blue">-ti-am vazut fetita scumpa,o frumusete!!!!sa iti traiasca si sa iti aduca numai bucurii in continuare!

Cristina-anaid="blue">-ce mai faci?cum este viata cu doi copilasi?

L5845id="blue">-cum mai esti?ma bucur ca esti optimista!ai mai facut analize?ce ti-au mai spus doctorii?

Ladyminaid="blue">-nu mai stiu nimic de tine.ce mai faci???

Mavid="blue">-nici tu nu ai mai scris.sper ca sunteti bine!

Cristy74id="blue">-ce mai faci?

 

As vrea sa va scriu la toate dar timpul e atat de scurt.Aveti grija de voi!

Eu sunt foarte fericita,cand ma uit la minunea mea de baietel nu imi vine sa cred ca este al meu ca este aici langa mine.Este un copilas extraordinar!ma trezesc zambind cand il vad,este un sentiment de nedescris.pe 4 face implineste deja 4 lunite,nu stiu unde trece timpul atat de repede.gangure atat de muuuuult si radeeeeee atat de frumos!am lacrimi in ochi,va spun ca nu stiu cum sa va descriu cata fericire ne-a adus Lukas in sufletul nostru.ii multumesc lui Dumnezeu ca m-a ajutat sa fiu mama unui copilas sanatos!Lukas este o minune in adevaratul sens al cuvantului.nu ma satur sa ma uit la el sa il pupacesc si sa ii spun cat de mult il iubesc!Este un copilas plin de energie,isi ridica piciorusele suuuus de tot vrea sa si le pape,e atat de scump!cand e pe comoda de infasat la schimbat pampersul sare inapoi ca un racusor si radeeee!!prinde jucarelele si le duce la gurita,isi scoate singur suzeta din gurita cu manuta si apoi plange ca nu mai vede unde este,e tare scump!la baita si masaj ii place foarte muuult.adoarme numai daca ii cant.este atat de frumoasa viata cu copilasul nostru!!!

va pupam pe toate!

 

Minunea noastra mult asteptata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

intru si eu fuguta pe la voi sa va spun ca inca suntem in formula 2 in 1.am foarte multe contractii si ce e mai rau e ca au devenit foarte dureroase si cu senzatia ca vreau sa ma [consti].sunt pe gynipral unul la 3 ore, no-spa 4 pe zi si tot ma chinuie afurisitele de contractii.stau numai in pat si cand merg la baie ma iau contractiile, nu mai pot face absolut nimic in casa si nu am apucat inca sa fac bagajul de spital.vreau sa chem pe cineva la mine in weekend sa ma ajute cu facutul bagajului pentru mine si sa calce lucrusoarele lui bebe ca nu stiu cand ne va face surpriza sa apara.eu vorbesc mereu cu el si il rog sa stea cat mai mult la caldurica, ii mic tare sa se nasca de acum.[pup] pentru toate fetele, fug iara la pat, pe care il urasc, sunt amortita toata.

 

[gravi] 33+[baietel] Invingatorul lui mama

 

Puisori

 

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâiaid="size1">id="brown">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la mine,

 

MICHELLE [flo] ce mesaj mare si frumos ai scris.

 

NINIA [pup]

 

MCRISSA eheei cunosc contractiile astea afurisite. Pup si eu burtik sa reziste macar pana la 36 sapt ca pe urma poti naste oricand si bb va fi bine.Misca? Misca? Cum e noaptea? Alessio era un uragan la mine in burta. Mattia era foarte linistit. In ce zodie il vei naste? Ai citit sa vezi cum sunt bbii in aceea zodie? Eu pe Mattia l-am vrut cu ARDOARE balanta si balanta a fost la 38s5z.[pk]id="purple">id="Comic Sans MS">

 

 

 

id="right">

 

S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

Michelle81,id="red"> [pup], si eu mereau imi ziceam ca o tot iau razna, o iau razna, cred ca zicand-umi asa mereu, mintea mea ramanea lucida impotriva a cea ce vorbeam. Apoi 6 luni dupa tragedie, am aflat ca sunt iar insarcinata, atunci "nu-mi mai puteam permite" sa innebunesc. Nu-i doresc nici celui mai mare dusman sa treaca prin ce am trecut eu, am tinut-o la san pana la ultima ei zi, iar cand era in reanimare, ma tot storceam ca sa pastrez laptele pentru ea, ca, ziceam, daca isi revine va avea nevoie de lapticul meu...[q] Of, ma scuzati ca iar am inceput... dar unde pot sa mai scriu despre asta si ma mai descarc daca nu cu cele care pot cel mai bine sa ma inteleaga. Bine, schimb tema ca nici bebelui nu-i fac bine ca il stresez si pe el asa.

Ieri am fost la ora de fitness pentru gravidute, erau vreo 8 burticoase, iar una din ele o colega de liceu si facultate. Am stat la "o cafea" vreo 3-4 ore tot sa ne mai povestim.

Mcrissaid="red">, tinem si noi pumnii sa mai stea bebe cateva saptamani in burtic.

Laura Ioanaid="red">, am vazut minunea mica, tare dulce e! Sa fie sanatoasa!

Pepsi, tare frumos brunetelul!

Danangieid="red">, si Cami se chinuia cu colicile. Se linistea cand o tineam cu burtica ei pe a mea. In rest, faorte mult am dus-o in brate![alcool] Alessio e tare scumpic, la tine pe webshots sunt doar pozele lui? Mattia nu e in vreo poza?

 

 

 

POZE

Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si [gravi] 12+

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nati, ce tragedie, [flo]

 

Criss, pumnii stransi sa rezistati cu bine [flo]

 

Michelle, pupa feciorul frumos din partea noastra [pup]

 

Danangie, ce-ti fac comorile ? [olala]

 

Ninia, pt tine o imbratisare mare si sa vina ziua cea mare IIid="red"> [asia]

 

Restul de fete-cucuiete ?

 

-------id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

-------id="red">

Port in suflet povestea licuriciului Emmaid="red">id="Book Antiqua">

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"id="size1">

NU RAMANE INDIFERENT !

AJUTA-L PE BOGDANid="blue"> SA VADA !id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uff, fetelor....greu imi mai este![q]Nu stiu ce am zilele astea...dar tare trista sunt! Astazi a venit un client si ne-a spus ca sotia lui este la maternitate si ca zilele astea se naste bebelul...pur si simplu mi-au dat lacrimile...nu stiu ce am...dar ma simt cu moralul varza![q] Anul trecut am fost ocupata cu nunta si mai mi-am luat un pic gandul...insa anul asta...mi-l dedicasem conceperii lui bebe...si ce a iesit? Nimic![q]

 

Visul nostru [ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...