Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri17


Recommended Posts

Of, Ninia, cateodata atat de asteptati se lasa copiii la cei care si-i doresc, numai DD stie de ce. Dar fii sigura ca se va intampla o minune si la voi, sunt sigura [asia] Ai sa vei !

 

-------id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

-------id="red">

Port in suflet povestea licuriciului Emmaid="red">id="Book Antiqua">

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"id="size1">

NU RAMANE INDIFERENT !

AJUTA-L PE BOGDANid="blue"> SA VADA !id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 237
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Niniaid="red">, draga de tine.[pup] Te rog sa nu te superi pe mine de ce-ti spun. Dar trebuie s-o iei mai easy cu conceperea bebeului. Stiu multe mamici care au conceput un bebe dupa ani de zile, multe din ele au ramas insarcinate dupa ce nu mai aveau vreo speranta, si totul datorita faptului ca erau relaxate, si nu faceau sex (pardon) doar cu gandul ca poate de data aata se prinde. Psihologic te deprima si nu iti iese rezultatul dorit. Gaseste un hobby interesant si lasa gandurile urate. Si apoi, zici ca doar de anul asta incercati?! Moasa mea mi-a spus ca mai mult de 2 ani, daca nu concepi un bebe, doar atunci tre sa te adresezi la medic. Eu te mai pup odata, si sunt sigura ca curand vom auzi vestea cea mare.

 

POZE

Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si [gravi] 12+

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ninia81
Uff, fetelor....greu imi mai este![q]Nu stiu ce am zilele astea...dar tare trista sunt! Astazi a venit un client si ne-a spus ca sotia lui este la maternitate si ca zilele astea se naste bebelul...pur si simplu mi-au dat lacrimile...nu stiu ce am...dar ma simt cu moralul varza![q] Anul trecut am fost ocupata cu nunta si mai mi-am luat un pic gandul...insa anul asta...mi-l dedicasem conceperii lui bebe...si ce a iesit? Nimic![q]Visul nostru [ruga]
align="right" id="quote2">Iubito te inteleg perfect,cred ca toate te intelegem ca cele mai multe am trecut prin asta si hai sa iti spun ce mi-a zis mie sotul odata cand cazusem in depresie la fel ca tine"mami ,copii speciali se lasa asteptati"...si sa sti ca avea dreptate [pup]Incearca sa te relaxezi de sarbatori ,sa ai grija de tine si de sotul tau si sa va iubiti mult[pup]Fetelor va pup pe toate desi nu prea am timp sa intru pe la voi.Mai incolo va pun niste pozici[:D]anca [mamica] de [bibe] Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)poze si filmuletepovestea nasteriieu sunt MariaMontaje MariucaSA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ninia81
Uff, fetelor....greu imi mai este![q]Nu stiu ce am zilele astea...dar tare trista sunt! Astazi a venit un client si ne-a spus ca sotia lui este la maternitate si ca zilele astea se naste bebelul...pur si simplu mi-au dat lacrimile...nu stiu ce am...dar ma simt cu moralul varza![q] Anul trecut am fost ocupata cu nunta si mai mi-am luat un pic gandul...insa anul asta...mi-l dedicasem conceperii lui bebe...si ce a iesit? Nimic![q]Visul nostru [ruga]
align="right" id="quote2">E absolut normal ce ti se intampla. Fiecare poveste cu copii si nasteri, mai ales daca sunt persoane apropiate sau macar cunoscute tie, iti aduce lacrimi. Eu plangeam uneori si doar cand vedeam cate un copil f dragalas. Intr-o zi a venit un bebe de vreo 2 ani ireal de frumos si de cuminte intre mine si sotul meu si nu m-am mai putut opri din plans toata seara. As vrea sa te pot incuraja dar stiu ca nimic nu prea functioneaza. Insa hai sa iti zic o chestie. Daca la mine de exemplu nu s-ar fi intamplat lucrurile exact asa cum s-au intamplat (adica sa pierd prima si a doua sarcina) baiatul meu asa cum e el acum nu ar mai fi existat. Si eu ma bucur enorm ca e el, si ca e exact asa cum e. E o explicatie mai intortocheata, dar cred ca intelegi ce vreau sa zic. Doamne ajuta sa nu mai astepti mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of Ninaid="blue"> nu mai dispera,sunt convinsa ca va veni si ziua ta,nu-ti pierde speranta.Poate vei spune ca noua ne este usor sa dam sfaturi ca noi deja avem ce tu iti doresti insa noi stim ca tu iti doresti asta si "tot universul lupta pt tine" si noi ne rugam pt tine .Hai capul sus ca vine sarbatorile,o perioada frumoasa pt toti si poate pt voi va fi si mia frumoasa,cine stie [pup].

Danagieid="blue"> ti-am zis cand erai gravida ca mai vb dupa,este greu insa e si tare frumos,mie toata lumea imi zice lasa ca ti-e greu acum dar pe urma va fi bine.Eu ma gandesc insa ca pe masura ce creste si Larisa va fi si mai greu ca o sa faca si ea nebunii,o-m vedea noi [:D],nu uita ca asta ne-am dorit [:)].

Michelleid="blue"> e minunat sa fi mama si ma bucur ca esti atat de fericita.Teodora mea inca este geloasa insa ce ma bucura ca imparte tot cu Larisa chiar daca ea nu mananca sau nu stie sa se joace.

Mcrissaid="blue"> hai ca mai e putin pana scoatem majoretele,stai in pat ca pe urma cine stie cand vei apuca sa mai dormi.[pup]la burtica.

Natiid="blue"> e normal sa-ti aduci aminte si sa doara,nu se uita niciodata insa cum ai zis si tu acum trebuie sa te gandesti la bebe.

Noi ne pregatim de Mos,maine seara fac bradul si va veni mosu in cizmulite,ar trebuie sa fie cat un sac la cate va aduce mosu,sunt curioasa sa vad reactiei Teodorei.Va pup o zi buna!

 

Mamica a doua printese

Teodora Ioana(29.09.2007) si Larisa Gabriela(22.07.2009)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off NINIA [:(].Oare ce as putea sa-ti scriu ca sa te bucur putin? Oare ce as putea sa-ti scriu ca sa te incurajez putin? Stau si ma gandesc si ma simt atat de neputincioasa.....as vrea sa am o putere.....sa am cumva o linie directa cu D-zeu sa-l rog din rasputeri sa iti aline sufletul de aur cu un bb. Cum as putea sa fac acest lucru? Cum se zicea....toate intelegem acest lucru.Faptul ca trece timpul si nu se mai intampla minunea.....Suntem atat de constiente de ceea ce simti acum...ca efectiv ne lipsesc cuvintele, forta necesara ptr a te incuraja, cuvinte care intr-adevar sa aiba efect. Eu una pot doar sa-ti spun din experienta mea cum a fost....ce a da rezultat....chiar daca la acel moment nimeni si nimik nu ma puteau convinge ca va fi bine si ptr mine. Cand esti de partea asta a baricadei, e usor sa dai sfaturi sa spui ca ai sa vezi ca va fi bine si sa stii ca , crezi ca va fi bine.......dar atunci ...cand esti de partea baricadei ca nu ai copil.....hmmm cam greu...cam greu sa crezi ca va fi bine si ptr tine.Stiu.Cunosc sentimentul. La mine stii si tu...s-a intamplat cand efectiv sperante zero!! Da.E greu sa accepti aceasta fraza: vei ramane cand nu te astepti...dar chiar asa a fost la mine. Mai mult nu stiu ce as putea sa-ti spun.Poate cum ziceau si fetele....incearca sa nu te focalizezi prea mult pe ideea asta tre' sa fac neaparat un copil. E greu, nu stiu cum dar asta ar trebui sa faci. Tu ce analize ai facut? Ce analize tre' sa mai faci? Faci vreun tratament ceva? Cand am ramas gravida cu Alessio, in aceea luna imi facusem recoltare de sange ptr analizele alea din ziua 2, 14 si 21 a CM.si poate ti-am mai povestit...dar in aceea luna la mine progesteronul in ziua a 21-a era sub picioare. Deci teoretic era cam dificil ca o sarcina sa mearga inainte cu aceea valoare.Dar uite ca D-zeu a vrut ca eu sa am un copil atunci. Deci....minuni se mai intampla.Off...tare mi-e teama ca am batut campii.....dar tare imi doresc sa te vad zambind, sa crezi ca vei reusi, sa te vad putintel relaxata.....poti sa ma injuri sa imi zici ce vrei...dar eu cred ca asta-i cheia succesului..tre' sa te debarasezi de gandul asta ca tre' sa faci un copil.Stresul creste valoare prolactinei. Si o prolactina marita...inhiba producerea de progesteron.Progesteron= papa ptr a duce o sarcina......dar cred ca tu deja stii toate treburile astea.....curaj scumpa....curaj si sa te ajute Sf. Stelian. [pup]id="purple">id="Comic Sans MS">

 

id="right">

 

S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MAMANATI da la semn am poze si cu Mattia.

 

JOJO stiu ca va fi bine si abia astept si eu sa ma pot bucura de amandoua comorile mele , sa nu mai fiu stresata,obosita, nervoasa.

 

[:(] In dimineata asta nu am facut decat sa tip si sa tip la Alessio...sunt atat de mahnita incat nu mai reusesc sa-mi dau pace si nu reusesc sa-mi inghit lacrimile.....

 

 

DARIA ce sa-mi faca baietii.Sunt sanatosi.Mattia continua sa planga non-stop...[q] iar Alessio continua sa fie obraznic si neascultator.Are nevoie saracu numai si numai de mine.Pe Mattia il bate cum il prinde....arunca in el cu jucarii.Se duce aduce jucarii si le arunca cu draci in patut unde e Mattia[q] De Marti stau incontinuu de dimineata pana seara numai eu cu ei.Si efectiv sunt dusa rau cu pluta.Afara ploua deci nu putem sa iesim si efectiv ne mancam ficatii unul la altul.Daca Mattia ar fi linistit as reusi sa fac jocuri lui Alessio sa stau numai cu el....dar asa cum?? §Off...id="purple">id="Comic Sans MS">

 

id="right">

 

S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)id="size1">id="blue">id="purple">id="Comic Sans MS">id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele va multumesc din suflet pentru suportul vostru! Din pacate nu stiu ce ma poate ajuta acum...nu stiu nimic...stiu doar ca imi doresc enorm un copil...am incercat sa ma relaxez, am incercat sa nu ma mai gandesc...dar nu mi iese![q]Ce sa mai fac? Nu pot sa fac nimic...ultimul medic, la care am mers acum 1 luna si ceva...mi-a zis ca sunt un caz stiintific! Am totul in regula, analizele sunt ok...am doar un mostru care sta atarnat de uterul meu si pt care nu prea pot face nimic. Miomectomia ar fi o solutie, dar din pacate implica 80% risc...sa pierd uterul, deoarece monstrul de fibrom este puternic vascularizat.[q] Embolizare nu prea merge in cazurile de fibroame subseroase...[q]Ce sa mai fac? Sa astept o minune...o minune care sa ma ajute sa raman insarcinata cu acest monstru in mine...si apoi sa ma rog la Dumnezeu sa am un copil care sa reuseasca sa stea acolo in burtica si sa se lupte cu monstru din mine...

 

Sunt intr-o situatie in care nu prea pot face altceva decat sa astept...

 

Visul nostru [ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Niniaid="blue">-draga mea iti inteleg supararea si dezamagirea.as vrea sa te pot ajuta cumva.iti aduci aminte de perioada cand eram cea mai deprimata de aici?Eram sigura ca nu voi ajunge nicioadata sa scriu despre ceea ce simt acum,ceea ce traiesc acum.Si eu am fost un caz rar,nici un medic nu mi,a dat siguranta ca nu se va repeta din nou,tinand cont ca ,copilasii mei au avut probleme neurale.prietenii ma indrumau catre o adoptie...am pierdut trei copilasi fara nici o explicatie medicala,am incercat un an de zile sa raman gravida si nu am ramas,tot fara nici o explicatie medicala...Dumnezeu decide cand si cum ne trimite copilasul mult asteptat.in zadar ne chinuim noi si facem tot posibilul.nu am uitat nimic din acele zile de cosmar din acele zile in care simteam ca nu mai pot,din acea perioada groaznica...cand simteam ca nu imi e dat sa fiu mamica unui copilas sanatos,cand citeam si mi se parea ca toate fetele reusesc sa aiba un copilas numai eu nu...Nu ma vedeam cu un copilas in brate,nu ma vedeam traind ceea ce traiesc acum si uite draga mea ca MINUNI SE INTAMPLA,DUMNEZEU E MARE;EL vede cat de mare este dorinta de aa avea un copilas si ti-l va da.Stiu,e perioada sarbatorilor si asta poate te deprima si mai mult,si faptul ca se termina inca un an...e greu....si imi pare atat de rau ca nu te pot ajuta,de multe ori nu sta in puterile noastre.nu stiu ce sfat sa iti dau,pe mine nu ma ajuta nimic in acea perioada....Nu stiu detalii despre problema ta medicala,poate ar trebui sa mai ceri o parere,sa intrebi exact medicul ce ai putea face.poate reusesti sa mai dai de fete cu aceeasi probleme cu acel fibrom.E greu cand nu primesti raspuns medical dar e greu si cand primesti raspuns medical si nu stii ce poti face sa rezolvi problema fara sa implici vreun risc.Sunt alaturi de tine!Ai grija de tine si incearca sa te ridici sa iti spui ca nu te dai batuta si ca in curand vei reusi sa ai un copilas.Ai mare grija de tine!

 

Minunea noastra mult asteptata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...