Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri17


Recommended Posts

  • Răspunsuri 237
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Mcrissa,id="brown"> Doamne ajuta sa fie totul bine si sa-ti tii puiul sanatos in brate![ruga]

Sunt alaturi de tine si iti transmit toate gandurile bune![pup][flo]

O sa fie bine,sunt sigura!Ai incredere in DD!

 

Multi [pup][pup] la toate fetele!

 


Mirela, [mamica]de Mihnea Robert (10.08.2008)id="Times New Roman">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum aflati vesti, va rog frumos sa scrieti [flo]

Cris, ne rugam pentru tine si pentru bb [asia]

 

-------id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

-------id="red">

Port in suflet povestea licuriciului Emmaid="red">id="Book Antiqua">

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"id="size1">

NU RAMANE INDIFERENT !

BOGDANid="blue"> id="red">

si

DAVIDid="blue">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui simonia
danangie, te invidiez pentru copii, pentru sot, NU! dar "ca sa moara si capra vecinului" al meu-sau eu, suntem pe cale de a ceda.el spune ca s-a saturat de incercari si "programari" , ca nu mai vrea sa treaca prin experienta traumatizanta a sarcinii pierdute si eu de asemenea. luna aceasta as vrea sa fac IA. nu stiu daca vom ajunge. am mai plecat odata la drum, dar ne-am pierdut.daca renunt acum, am sa renunt si la ideea de cuplu. m-am saturat de esecuri, de numarat pana la 29, si-mi este frica de ziua de maine cand nu mai pot face nimic .maine, copiii tai vor veni la tine razand sa te joci cu ei, vei uita de toate si vei fi fericitamaine, eu voi fi mai batrana, mai artagoasa si mai singura este tare trist[:(]
align="right" id="quote2">Imi pare rau ca treci prin asa ceva.barbatii sunt atat de slabi,cum este ceva greu cum se satura cum nu mai pot...sotul tau ar trebui sa se gandeasca ca ai nevoie de sustinerea lui de optimismul lui si sa fie mandru ca tu esti atat de puternica si ca nu vrei sa renunti ,vrei sa incerci oricat ti-ar fii de greu,pentru ca tie cu siguranta iti este muuult mai greu ca lui.Incearca sa ii explici sotului ca pentru tine a avea un copilas este cea mai mare dorinta a ta si el trebuie sa te sustina...Of chiar nu pot intelege de ce atatea femei trec prin astfel de probleme.Stiu ca e frustranta numaratoarea si asteptarea perioadei fertile apoi daca vine sau nu cm...Iti doresc din suflet sa reusesti sa ai copilasul mult asteptat si sa nu te lasi oprita de nimeni!Multa putere iti doresc Minunea noastra mult asteptata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danangie-off tot am vrut sa iti scriu dar nu am avut timp.Imi pare rau pentru situatia ta.dar Dana in noi femeile sta mult mai multa putere decat credem noi.Dumnezeu ne.a dat noua femeilor sa fim mame si nu barbatilor pentru ca noi suntem mult mai puternice ca ei,noi putem face o mie de lucruri in acelasi timp,noi chiar daca suntem bolnave tot suntem in stare sa mai facem ceva,noi putem pierde nopti si totusi dimineata sa fim cu zambetul pe buze in timp ce barbatii daca cunt bolnavi e sfarsit de lume,daca pierd o nopate le trebuie o suta sa o recupereze daca intervine ceva greu prima lor intentie este sa renunte in timp ce noi luptam pana nu mai putem.Noi suntem PUTERNICE Danangie,PUTERNICE!Acum e normal sa te simti si tu obosita,e greu ca esti si in toiul mutatului cu doi copilasi mici,si trebuie sa alergi si acolo.Dar va trece perioada aceasta,mai aveti putin si terminati si cu mutatul si apoi poti sta si tu mai linistita cu copilasii tai scumpi.te cred ca ,cu doi micuti nu este deloc usor mai ales ca Alessio este inca mic sa priceapa anumite lucruri dar cu rabdare si cu cu trecerea timpului va intelege si el situatia.Cand vine sotul de la lucru spune.i sa aiba grija de copilasi jumatate de ora ca sa faci si tu o baita,un dus linistita ceva care sa te relaxeze putin.Nu ai idee ce minuni va face acea jumatate de ora[:)].Am mai spus,barbatii nu ar fi nicioadata in stare sa faca atatea lucruri cate facem noi,pentru ei este usor sa spuna din gura cum ca ar fii usor dar daca ar vedea in prcatica cum este ,atunci nu ar mai vorbi.nu te lasa doborata!Tu ai nevoie sa iti recuperezi fortele putin caci s-a adunat atata oboseala.spune-i sotului sa te sustina,explica-.i tot ce te framanta.Va trece perioada aceasta[pup]

 

Minunea noastra mult asteptata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelleid="blue"> multumimfrumos pt vesti!Ma bucur ca bebe e tot la caldurica si asa sa-i ajute Dumnezeu sa mai stea un pic.

Cat despre ce i-ai spus Danei ai mare dreptate!

Ninaid="blue"> [pup].

M-am trezit cu o durere de cap,ma duc sa beau o cafea si apoi sa ma apuc de treaba,o saptamana cat mai placuta !

 

Mamica a doua printese

Teodora Ioana(29.09.2007) si Larisa Gabriela(22.07.2009)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, multumim pentru vestile despre Cris, sa-i transmiti toate gandurile noastre pozitive [asia]

Si mare adevar ai grait in tot ce ai spus [flo]

 

 

-------id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

-------id="red">

Port in suflet povestea licuriciului Emmaid="red">id="Book Antiqua">

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"id="size1">

NU RAMANE INDIFERENT !

BOGDANid="blue"> id="red">

si

DAVIDid="blue">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa
danangie [pup] sa ai putere sa termini toata munca si sa-ti mai ramana timp si pentru baieti[flo]tocmai am facut cateva poze acum cateva zile, am zis ca daca iese broscutza lui mami sa am si eu poze cu burtica[gravi] 34+[baietel] Invingatorul lui mama PuisoriFericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâiaid="size1">id="brown">
align="right" id="quote2">Am vazut burtanul ,frumusel foc si tu bb grabit stai acolo ca aici e frig rau[:D]anca [mamica] de [bibe] Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)poze si filmuletepovestea nasteriieu sunt MariaMontaje MariucaSA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Michelle81
Imi pare rau ca nu am timp sa raspund la toate fetele.Am intrat sa va spun ca mcrissa noastra draga este in spital in perfuzii,i-au oprit contractiile si incearca cumva sa mai traga de timp sa mai stea bebe in burtica,maine face 35 saptamani.Haideti sa ii trimitem cu toate gandurile noastre bune[flo],sa ne rugam sa mai stea bebe mic in burtica sau daca totusi se grabeste sa vina sa fie totul bine!!!Doamne ajuta!id="red">Mcrissa draga iti doresc din toata inima sa fie totul bine,Sunt cu gandul la tine!!!!id="blue"> Minunea noastra mult asteptata
align="right" id="quote2">Vaiiiii ,eu ma rog pentru ea si Doamne ajuta sa fie bine!!anca [mamica] de [bibe] Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)poze si filmuletepovestea nasteriieu sunt MariaMontaje MariucaSA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...