Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

cinematografia romaneasca - Noul Val


beshter

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 124
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Elena, daca ti-a placut 'Cea mai fericita fata din lume', incearca si 'Lampa cu caciula'. E un mediu-metraj semnat tot de Jude si se gaseste integral [url="http://video.google.com/videoplay?docid=-6261594530006946639"]acilea[/url]. Mie mi se pare cel mai misto film romanesc din categoria lui. ______________________ [url="http://cilsart.blogspot.com/search?updated-min=2010-01-01T00:00:00-08:00&updated-max=2011-01-01T00:00:00-08:00&max-results=5"]Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Pfuuu, ati auzit vreodata de Constantin Popescu? Nici eu. Dar de-acu' o sa auziti:). Am vazut filmul lui, 'Principii de viata' si tare m-a bucurat pe interior. Are un scenariu (aproape) impecabil:), e o drama intimista si minimalista despre un om care se crede fericit. Iar Vlad Ivanov e bestial (cum altfel?:) Trailerul [url="http://www.youtube.com/watch?v=WaJPqoDTcSM"]aici[/url]. ______________________ [url="http://cilsart.blogspot.com/search?updated-min=2010-01-01T00:00:00-08:00&updated-max=2011-01-01T00:00:00-08:00&max-results=5"]Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand felicitari Mihaelka pt idee super tare ! In al doilea rand multumesc mult Buflea pt coemntariul la ,,4 luni 3 saptamani si 2 zile ,,.Aveam o fobie ascunsa pentru fimul asta .Dupa ce am citit comentariul tau l- am vazut,ce sa mai Magistral Imi pare rau ca nu l-am vazut ami demult, am recunoscut si eu caminul , culoarele eu zic ca e filmat la Magurele , la caminele studentesti de acolo , apa calda de la dus , ceara etc .Se potriveste extraordinar si generatiei 90-2000 , de fapt mie mi se pare ca parca e mai mult generatia 90 -2000 decat inainte de 89 .M-am recunoscut in Otilia iar Gabita ohhhhhhh Gabitza este un personaj memorabil pe care ma intalnit- o toata facultatea si o intalnesc la tot pasul si astazi , ezitanta , fara coerentza , fara prea multa logica dialogand putin si numai cand e intrebata , ati vazut ca maj propozitiilor ei incep cu ,, asa am crezut ,,,.Povestea filmului e realtiv simpla este vb de supravietuire omori ceva ca sa poti tu sa traiesti , credibila si de efect . Sg .chestie care nu mi -a pacut ,lipsa imbratisarilor , a gestelor tandre ,mai ales in situatiile in care era nevoie[bang].Eu recunosc ca in vre- o cateva momente le -as fi luat pe ambele eroine in brate . Am vazut,,Restul e tacere,,-un film exceptional sg comedie pe care ma gustat - o , este incredinbil Caranfil .Am savurat - o pana in ultima secunda ,,Calatoria lui Gruber,,-regizat de Radu Gabrea , un film de razboi care mi-a promis multe initial dar sa terminat in coada de peste , eu as fi sperat un alt final nicidecum unul asa de simplu in care Gruber face rost de medicamentele anti alergice si pleaca .Actorii insa au jucat extraordinar , poantele superbe . Am editat ca sa aduag ,, Supravietuitorul ,,de Sergiu Nicolaescu - genul de policier pe care eu personal il ador , iubesc f mult si epoca reprezentata ca punct de plecare prezentata in film , dar mie ca regizor de filme politiste mi se pare extraordinar Nicolaescu .Dupa parerea mea un regizor bun , f bun care s-a cam irosit din nefericire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...