Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

pret curcan


Recommended Posts

Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea chestiune: am primit de la cineva de la tara o curca de 7 luni de 9 kg.Cu ff miulta carne (o rasa de carne) si as vrea sa platesc dihania, dar nu am mai luat niciodata curca si as vrea sa imi spuneti cat ar trebui sa ii dau. Pot sa mai spun ca dupa ce am desfacut curca au rezultat 3 kg de piept cu os cu tot si 2 kg au avut pulpele. Deci, cat ar trebui sa ii dau? Multumesc! [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136394&whichpage=1"]Baietzii mei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu mi-am arvunit curcanul pentru Craciun, cu 10 lei kilogramul viu. Vanzatorul spunea ca spre sarbatori va urca pretul la 12-13 lei. Bonus pentru ca-s primul client - ii va lua el gatul (deci m-a scutit de banutii pentru "criminalul" pe care ar fi trebuit sa-l gasesc prin cartier). "Procesele iti rapesc timpul, banii, tihna si prietenii." (Proverb englezesc).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui UnPacatos
Un pic (mai mult) off topic: copii mei mananca in special carne de pasare. Le-as da carne de curcan si am gasit de cumparat pasari vii. Cat sa dau la "criminalul" vecin sa-mi taie pasarea?[:D]
Da cu simpla rugaminte, nu se rezolva? Trebuie platit vecinul sa te ajute sa tai o pasare?? Intreb ptr ca mergand innapoi in anii copilariei, mi-amintesc ca bunica-miu taia pasari si porci la fiecare vecin care avea nevoie de ajutor, si la orice ora cand i se batea la usa, dar niciodata nu i-a trecut prin cand sa aiba pretentii materiale sau de alta natura..simplu fapt ca ajuti pe cineva e...de ajuns, cred eu, ce poate fi mai de pret decat sa oferi cuiva ajutorul?? Eunice, eu imi amintesc ca ai mei cumparau curcanii din piata, de regula la sarbatori, si atunci plateau ptr un curcan dublu pretului unei pasari de tara. Nikole, mami lui [url="http://community.webshots.com/user/nikole2910"]Albastrel[/url](4.08.2007) si fericita [gravi]18+cu...Albastrica "To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law" Allan Kardec
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eunice, am intrebat ieri acasa cat ajunge un curcamn in piata, mi-au spus ai mei ca intre 12-15 lei kg(viu). Nikole, mami lui [url="http://community.webshots.com/user/nikole2910"]Albastrel[/url](4.08.2007) si fericita [gravi]18+cu...Albastrica "To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law" Allan Kardec
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...