Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Na, noi maine avem snow day! Pt 2-3inch de zapada astia sunt disperati rau. In Germania mergeam la kindie in fiecare zi si pe 2-3 feet. Andreea, sanatate multa mamei, sa nu mai aiba probleme! Lia, bine i-ai zis-o aluia! Sa isi vada de treaba lui. Pumba, da, am gasit casa visurilor si se numeste Perry :)) www.perryhomes.com Adriana mami de Isabelle Marie - 4 luni si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 221
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Adriana, la noi au anulat orele deja de azi dupa-masa, iar sefu' meu n-a aparut deloc la scoala, trebuia sa am lunch cu el si-mi scrie un e-mail ca cica sa reprogramam, ca el nu mai iese azi din casa ca vremea e unpredictable [:D] (da' pana acum nu s-a intamplat absolut nimic, doar ca-s vreo doua grade sub zero celsius) Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pantero- oh, exact asa e si casa mea[:D] la noi cald rau- 41F ,dupa frigul pe care l-am indurat[q][bang] brr brr.... eu vreau zapada, dar sa ma si pot bucura de ea, ca degeaba am zapada daca sunt -25F[alcool] nu stie nimeni ce pot cumpara cadou pt first communion? [q] ma duc sa beau un ceai, toata ziua am umblat creanga.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pumba nu am idee ce ai putea lua cadou pentru prima comuniune. Probabil depinde si de cit de apropiati sunteti de copil/familie. Daca e fetita un lantisor cu cruciulita, sau o bratara cu lucky charms ? O carte mai deosebita, ca de exemplu: http://www.amazon.com/You-Are-Special-Lucados-Wemmicks/dp/0891079319#_ There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxij, Coach are si echipa, iar la concursuri mergem cu totii. Patrick fiindca are doar 5 ani si jumatate, are nevoie inca de coach sa-l inveteze corect cum sa faca toate stilurile. Ea intra cu el in apa, ii ia mainile, se baga pe sub apa il urmareste , etc. E super coach-ul lui ... cred ca ii e si drag de el [:)] Deci inainte de a incepe cu echipa, ea face numai cu PAtrick o ora intreaga de 3 ori / saptamana - unu la unu coach-Patrick. Apoi daca Patrick mai vrea sa ramana mai poate sta.E destul de piperat,financiar ... dar se vede diferentza ... face fatza cu bine, desi are doar 5 anisori (e cam mezinul de la concursuri) la copii de 7, 8 ani. Nu e echipa mare, sunt doar 12 copii .... nu e mare dar voinica [:D] ... la concursuri toti sunt printre primii 5 ! E super tare koreeanca noastra .. si munceste cot la cot cu ei. Patrick al meu ar face orice daca e vorba de competitie, el vrea sa fie primul tot timpul, e un copil f. competitiv. Noi trebuie sa lucram cu el sa-l mai tragem inapoi ... slow down ! Panterotzo, ptr. 2 inch ??? au inchis scolile? Pai sa vina la noi la juma de metru [:D] Alintaroma, thanks ... mi-ai dat idee cu switch-ul vara / iarna [pk] Daca e sa-mi mai cumpar casa ... nu ma mai ult la cate camere are ci la cate garaje si bai [:D] ca astea niciodata nu-s destule. NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pumba, un rozariu ori lant+cruciulita/bratara+cruciulita? Vezi ca sint si bratari-rozariu. Ori lant cu medalionul sfintului (daca are nume de sfint). Pantera, lasa sa inchida, ca astia din sud nu prea stiu sa conduca in conditii de iarna. Mai bine sa stea acasa. Se face si economie. Finally, am avut si noi early dismissal si miine stam acasa. Nu din motiv de zapada, nici de frig (doar indirect), ci de gaz. Cam tragica situatia daca nu se indreapta vremea, deja au avut gas outage in citeva locuri. Printre altele, la un animal shelter, intr-o localitaate aproape de noi. Mi-a placut ca au rezolvat cam in doua ore de la trimiterea emailului in care cereau voluntari, sa ia din animale acasa (foster) pt o zi, doua, trei (ciini, pisici si puppies). Pina se indreapta vremea si rezolva problema gazului. Si-i un frig in continuare... "Double, double, toil and trouble; fire, burn; and caldron, bubble."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pumba, mie imi place site-ul [url="http://www.thingsremembered.com/catalog/search.cmd?currentIndex=0&pageSize=31&defaultPageSize=15&mode=viewall&form_state=searchForm&keyword=communion"]asta[/url].. Daca e la tine in oras vreun magazin, iti face engrave pe loc, la orice obiect..
Citat:
citat din mesajul lui pumba
nu stie nimeni ce pot cumpara cadou pt first communion? [q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alintaroma, eu am avut Oriunde din 2004 (parca), i-am cancelat de curind. Nu am avut nici o problema cu ei, am ales numar normal si "nr verde". Cind s-a stricat routerul, mi-au trimis unul nou (cred ca de doua ori s-a intimplat). Am vorbit si in Ro, si in Canada, si pe alte continente. "Double, double, toil and trouble; fire, burn; and caldron, bubble."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui liris
asa ma gindeam, sa-l dau la kinder abia la 6 ani (va face 6 ani la o luna dupa inceperea scolii). doar un lucru ma intoarce, cind povestesc ce vreau sa fac toata lumea se uita lung la mine. in general copiii de asiatici aici, baieti sau fete, incep repede scoala.
Liris , si eu il voi da pe al meu baiat la 6 ani la Kinder. Acelesi reactii le am si eu din partea celorlalti. Ma cred o mama nebuna .. cica il holdback[bang] neda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...