Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 221
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Iulia, eu si SB baba si mitraliera. Cum nu am prieteni sau neamuri americani, nu inteleg fotbalul lor, nu stiu regulile si nu m-am uitat in viata mea lol Eu cu emigrantii, nu neaparat romani:) Deci gatii chicken cacciatore, vazui reteta pe Food Channel. Plec la Washington DC marti si facui mazare si chicken asta. Ma intorc miercuri, cred ca o sa ii ajunga lu' fi-miu doua cratiti de mancare.:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cu Food Channel, am gatit chicken, sausage and peppers (tot Italian). Pt SB (la care nu ma uit decit daca joaca the Saints) am facut chile con queso (fara Velveeta) si peanut butter&jelly hot chicken wings. Si salata de vinete, asa, pentru mine, ca a iesit putin [:)]. Drum bun la Washington, am inteles ca s-a muiat vremea. "Double, double, toil and trouble; fire, burn; and caldron, bubble."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, David!!! Liris, Luca al meu, la 7 ani mai baga un somnel mic in pauza. Ca li s-a spus ca in pauze pot face ce vor ei. Si el isi mai alege sa puna capul pe banca sa fure cateva minute de somn. Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006) [URL="http://community.webshots.com/album/413983623DOHqnP"]Camera lui Luca/Finding Nemo[/URL] si [URL="http://good-times.webshots.com/album/557235620iZEBjC?start=0"]Camera Evei-Gradina cu flori vesele[/URL] Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta. (Woody Allen)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani, Davidutzu'!!! Sinteti niste frumosi. Nu mai ziceti de uitat haine la scoala...cind sosesc "teenage years" nici nu mai si-o iau de acasa...al meu cel mare pe frigurile astea pleaca intr-o bluzita de trening[bang] Cica nu-i e frig!!! Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, e o statistica care spune ca se egalizeaza sau asa s-a intimplat la Bogdan in clasa si atit? de ce ajunge sa se egalizeze? fetelor, dc singura mea teama ar fi ca-si uita hainele pe la scoala (sigur le uita si cred ca pot sa-l mai astept 5 ani si tot asa va fi ... asa e firea lui) l-as inscrie la K imediat [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ahhhh...venirea socrilor...Pai am avut noroc (si ei la fel) ca nu au venit singuri. Au venit si cu surorile gemene alre sotului (care au acum 22 de ani si sint niste papusi...dragute si finute). S-au invitat initial la ora 1:00 (care mie imi spune: "lunch") si taman ce s-au asezat la masa pusa, mi-au trintit-o ca ei au mincat deja. Buuunnn (nu conteaza ca m-am pregatit de lunch...more for us). In rest, cind ne-am asezat, am avut grija sa ma situez intre sot (sa am access la picior pe sub masa) si una din surori (ca sa nu fie nevoita in acest fel sa "fac conversatie"). S-au minunat ce mari s-au facut baietii (normal...erau in diapers si acu taman ce le ies mustati[:D]), ce frumos vorbesc (ultima oara, suzeta era un impediment), ce bine merg la scoala si cum este calitatea scolilor, etc. Deci, conversatie din care m-am extras total sa nu ma enervez si sa devin caustica. Dupa vreo ora jumate, s-au sculat in stilul lor clasic ca mai au ceva programat pentru ziua respectiva...deci dupa ani de zile unde nu si-au vazut fiul si nepotii, au programat o vizita sa vada un album de poze al unui nepot (de sora) care locuieste la 3 minute de ei. Chestia cu plecatul ca mai au altceva mult mai important de facut (la ocazii gen Craciun, Paste, zile de nastere) a fost una din paiele care au "broke the camel's back" acu' un milion de ani. Si asta a fost tot. Am uitat sa mentionez ca ne-au adus cadou un set dragut de "servingware"...Un pas inainte fata de cadoul meu (primul) de Craciun cind am primit (tineti-va bine): farfurii de unica folosinta de hirtie. Jos palaria...s-au "improved". Si-am incalecat p-o sa, si v-am spus povestea asa! Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liris, am auzit ideea la cateva invatatoare, plus parinti. Sigur ca acestia o ziceau in contextul "barfei" la adresa parintilor laudarosi, ca mine lol, care in K si 1st se dadeau mari ca cc copiii lor citesc mai bine ca altii. Si vad ca se verifica. In plus, am voluntariat la scoala si am vazut ca intr-a 2a chiar si cei care erau mai in urma castiga teren, iar intr-a 3a toti copilasii citesc. Acum sigur ca prin egalizare inteleg maimult ca cei ce pareau inainte pierd teren si altii ii ajung, dar sigur ca cine nu invata, n-o sa stie, ca materia se complica mai tarziu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia, azvirle reteta de chilli con queso incoace...ce adaugi sa nu ti se faca brinza "cocoloase"? Eu am incercat cu faina (ca am oroare de cornstarch) dar n-am avut asa o reteta "flavorful". Inca mai am ceva chili uscati de la ultima vacanta in Santa Fe...poate ma indemn pe frigurile aste sa pun de un chili. Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...