Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 221
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ocebine
Iulia, azvirle reteta de chilli con queso incoace...ce adaugi sa nu ti se faca brinza "cocoloase"? Eu am incercat cu faina (ca am oroare de cornstarch) dar n-am avut asa o reteta "flavorful". Inca mai am ceva chili uscati de la ultima vacanta in Santa Fe...poate ma indemn pe frigurile aste sa pun de un chili. Anamaria
E cu patent, am adaptat reteta dupa una de pe food channel. Eu combin Vermont creamy cheddar (alb) si white American (luate de la Deli, Boar's Head). Daca vrei mai flavorful, doar cheddar. Total de 1.25 lb, feliate. Le tai patratele, le pun intr-un double boiler, pe foc mic spre mediu, cu 2/3 cup lapte. Invirt pina se topesc, nu se fac cocoloase. Separat, gatesc ground chorizo, cam 0.25 lb. Cind brinza s-a topit, adaug chorizo gatit si un can de rosii cu green chile (Rotel or Hatch, Whole Foods le are pe amindoua). Las la simmer 15 minute, mestecind. Transfer intr-un fondue, ca sa stea cald. Daca iese prea soupy, eu adaug la sfirsit brinza (Parmesan sau de la TJ shredded pepper jack, daca vrei mai spicy). O alta brinza care o folosesc melted e Fontina (are Barefoot Contessa o reteta faina si simpla, in ultima ei carte). Eu nu adaug nici cornstarch, nici faina. Hatch are conserve mici, doar cu green chile taiati cubulete, daca nu te tenteaza combinatia cu rosii. Mi s-a facut iar foame cu melturile astea, de abia ce am venit de la lunch ((: "Double, double, toil and trouble; fire, burn; and caldron, bubble."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anamaria, bine ca scapasi repede:) Aia cu farfuriile chiar e cevaaaa.... Liris, acum sigur ca aia care chiar sunt cu IQ f. ridicat performeaza mai bine si mai tarziu, dar aceia sunt mai putini. In schimb sunt destui care citesc sau fac alte chestii mai devreme decat altii, dar nu sunt genii si pana la urma e vorba doar de ritmul de dezvoltare, interese etc. Cam asa as explica eu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lai Liris, nu-mi vine sa cred ca Robert se pregateste deja de scoala.. Eu imi amintesc de tine pe forum de pe vremea cand Robert nici nu exista inca [:)]
el nu se pregateste...[:D] io ma pregatesc [:-@] da, erau vremuri cind eram activa, interesata de multe, aveam opinii ... cred ca dupa sarcini am intrat intr-un pic de depresie. n-am mai putut fi niciodata ce-am fost din punctul asta de vedere. ma rezum la a citi. chiar si cind vreau sa scriu ptr ca , chiar am ceva de spus nu ma pot aduna s-o fac. azi cind asudam la sala am vazut interviul de la Cnn al Winklevoss twins. f interesant. cea mai cool parte a fost cind au spus ca da, folosesc fb. in alta ordine de idei, f atragatori [olala] Lia, chiar si asa , lasind geniile la o parte, categorie nesemnificativa numeric, chestia asta e interesanta. iar ptr mine, ca s-o recunosc, un pic de raza de speranta [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai ziceti de clasa I...al meu pleaca la liceu! Am fost aseara la sedinta sa ne prezinte schema de ore, ce "electives" ofera, sporturi, cluburi,echipamente...m-au ametit! Nu mi-am inchipuit ca intr-un liceu pot fi atitea optiuni. Toate astea in virful cursurilor de baza (matematica, science, engleza, social studies). M-au dat gata..stiam ca e liceu bun dar eu nici la facultate n-am avut access la asa tehnologie. Ruxij, Mihuta...daca va povestesc alte cadouri va garantez ca farfuriile mele de hirtie vi se vor parea banale! Are o arta speciala! Va mai dau una: asternuturi de flanel (pe sot il maninca pielea rau de la flanel si se incalzeste foarte tare) 2 ani la rind IDENTICE. Fix acelasi set daruit in doi ani consecutivi. Mai scormon in memorie ca am incercat sa le "block". Noi in weekend plecam la un water park (il sarbatorim pe "teenager")...si poate dam o tura si prin Philly sa ne clatim nitel ochii (si sa radem un cheesesteak la Gino's). Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de urari!!!! A avut 2 party frumoase, inconjurat de prieteni si dragoste :))...Ah...ce flacau am!!! Parca acum, la 8 ani e alt copil !!!!! Anamaria....liceu deja????? [flo] Mie imi vine sa imi bag capul in nisip cand ma gandesc la clasa a 3-a...daramite liceu!!!! Simona, ati decis ce veti face? Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.youtube.com/watch?v=NDLoByR4EnI"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...