Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Am trecut balta!! A fost tare greu cu copii, baggage multe, carut, caine, carryons dar am trecut cu bine de tot. Noroc ca a fost si DH cu mine ca de nu, muream. Snoop a fost ok doar ff murdar dup a 23 de ore asa ca azi l-am dus la spa de catei pt spalat si tuns Adriana mami de Isabelle Marie - 4 luni si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 221
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pantera, bravo, felicitari! Ai trecut si hopul asta. Succes si fericire in noua viata, adaptare usoara. Sa nu ne spui povesti ca ale lu' Virgi[:D] Eu am fost curioasa de cartea lu' Chua. E mai plictisitoare decat ma asteptam, ce atata povesti despre pian si vioara nene, [:-@] Aia cu femeile Ph.D. si tenure-track si greutatile intampinate si cum nu primesc ele joburi si nu ajung sa ia tenure le stiiiiim, sunt binecunoscute. Dar depinde si cati copii ai, se pare ca cc cu unul se mai poate, cu doi mai greu, cu mai multi imposibil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Depinde si cat de implicat e tatal si de cat de implicati sunt si bunicii. Eu stiu cateva cazuri unde tatal e stay-at-home dad. -- C.
Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Pantera, bravo, felicitari! Ai trecut si hopul asta. Succes si fericire in noua viata, adaptare usoara. Sa nu ne spui povesti ca ale lu' Virgi[:D] Eu am fost curioasa de cartea lu' Chua. E mai plictisitoare decat ma asteptam, ce atata povesti despre pian si vioara nene, [:-@] Aia cu femeile Ph.D. si tenure-track si greutatile intampinate si cum nu primesc ele joburi si nu ajung sa ia tenure le stiiiiim, sunt binecunoscute. Dar depinde si cati copii ai, se pare ca cc cu unul se mai poate, cu doi mai greu, cu mai multi imposibil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si inca ceva, asta cu 50 de ore pe saptamana e o frumoasa poveste ca in primii ani cel putin ajungi usor la 65 daca consideri si calatoriile, etc. -- Cristina
Citat:
citat din mesajul lui balerrina
Depinde si cat de implicat e tatal si de cat de implicati sunt si bunicii. Eu stiu cateva cazuri unde tatal e stay-at-home dad. -- C.
Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Pantera, bravo, felicitari! Ai trecut si hopul asta. Succes si fericire in noua viata, adaptare usoara. Sa nu ne spui povesti ca ale lu' Virgi[:D] Eu am fost curioasa de cartea lu' Chua. E mai plictisitoare decat ma asteptam, ce atata povesti despre pian si vioara nene, [:-@] Aia cu femeile Ph.D. si tenure-track si greutatile intampinate si cum nu primesc ele joburi si nu ajung sa ia tenure le stiiiiim, sunt binecunoscute. Dar depinde si cati copii ai, se pare ca cc cu unul se mai poate, cu doi mai greu, cu mai multi imposibil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui balerrina
Depinde si cat de implicat e tatal si de cat de implicati sunt si bunicii. Eu stiu cateva cazuri unde tatal e stay-at-home dad. -- C.
Mie comentariile la articol mi s-au parut macar la fel de interesante ca articolul itself. Arata clar diferenta intre generatii, unii favorizeaza ideea de stay-at-home dad, altii absolut deloc (vezi istetu' cu Mt Vernon...). Discutia la noi continua, am uitat sa precizez ca participantii, pina acum, sint 100% barbati, eu doar trag cu ochiul. Doi Chinese aproape c-au injurat-o pe mrs. Chua [:)]. "Double, double, toil and trouble; fire, burn; and caldron, bubble."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxij, asa, decent scris, ca-i exagerata, si ca a avut noroc de copii care nu s-au razvratit (rebel). Nu le place sa fie pusi in aceeasi oala cu ea, vad. Uite o concluzie: care sint sansele ca al tau copil sa devina un Ivy League superstar/music virtuoso, ziua mergind la Harvard si noaptea ori in weekend concertind la Carnegie Hall? Foarte, foarte slabe, independent de stilul tau de parenting. Probabilitatea mare e ca acest copil va fi average. Iar daca tu esti Mr. Tiger-dad, peste a fi average, va fi si nefericit, urindu-te tot restul vietti lui si foarte usurat cind dai ortul popii. Asa ca, numara-ti avantajele si dezavantajele, si pastreaza planul initial Men [:)] "Double, double, toil and trouble; fire, burn; and caldron, bubble."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...