Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 221
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Andreea, ce bine ca ati ajuns!! Ti-am scris pe FB, pe chat, dar nu cred ca ai vazut.O sa fie bine in baza, sunteti aproape de tot, copiii se vor imprieteni cu ceilalti, fara probleme de limbaj. Asta m-a enervat si pe mine in EU, fff multe case cu gresie pe jos. Adriana mami de Isabelle Marie - 5 luni si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Happy Valentine's Day! La multi ani cu mare intirziere la toti sarbatoritii. Andreea, bine ca ati ajuns OK. Sorry ca bolirati toti, sanatate! Suna tare bine pe acolo, abia astept sa vad poze! Esti tare daca alergi atita de mult, bravo! Abia astept sa ne mai povestesti cind va asezati. Dar de ce n-ai vrut sa stati in baza? Cred ca pe acolo va trebuie dezumidificator. Pantera, voi cum v-ati adaptat aici? Copiii sint bine? Ce impresii din Iraq are sotul tau pina acum? Aoleu Anamaria, ce "gifters" sint socrii tai! AB, pe unde mai esti? Dar de Hilde nu stie nimeni? Ma gindesc ca acusi ar trebui sa nasca. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, trebuie sa iti faci cont pe FB :). E ok, nu am treaba, e mult mai galagios decat sunt eu obisnuita dar facem fata. Cumnatii pleaca de la socrii luna viitoare si va fi mult mai calm si mai bine. Belle creste ca din apa, e galbena de grasa :)). Aidan merge la gradi si nu are treaba, ii place. DH, a ajuns cu bine, zice ca Baghdad-ul e un shihole, totul daramat bombardat. Echipa e super faina, tineri, toti cu familii asa ca au ce povesti. Lucreaza 14 ore pe zi deocamdata dar cele 6 ore peste program sunt platite cu 150% plus ca toate sporurile sunt si ele 150% in alea 6 ore. Camera unde sta e foarte mica dar cu aer conditionat asa ca nu se plange.Pe vapor a fost mult mai stramt :). Overall a meritat pt ca(,) castiga intr-un an cati altii in 5 ani. E greu ca suntem departe dar fara sacrificii nu facem nimic..."no sacrifice, no victory! :-D" Adriana mami de Isabelle Marie - 5 luni si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chri, sper sa aveti noroc sa gasiti pe cineva de treaba. Mai ma omoriti cu Facebook![:D] Cred ca trebuie sa ies si eu din epoca de piatra. Nu stiam ca-i asa aglomeratie la socrii tai, bine ca se rezolva. Stiu ca aveai emotii si cu gradi, dar copiii se adapteaza usor. Valeu, cu vaporul a mers sotul tau? Ha, ha, al meu n-ar fi rezistat! Lui i se face rau si cind se zgiltiie masina LOL! De aia nu l-am lasat eu in armata...[:D] Hai ca trece timpul repede, bine ca-i safe (si bine platit [pk]). Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea bine ca ati ajuns cu bine.. chiar ca suna de vis din ce zici acolo.. abia astept poze! [:D] da,da Ramona, subscriu la ce a zis Panteruta.. fa cont de FB [:D].. in alta ordine de idei ma gandesc la un part-time gradi pt Andra.. habar nu am de unde sa incep.. sunt total in plop... ps. Anamaria chiar ca ai o soacra.. oh my God!![bang] Mihaela, mami de [ispita]Andra - 29 martie 2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, nu am explicat cum trebe, voiam sa spun cand lucra pe vapor, nu a mers acolo cu vaporul ci cu United :)). Aici, da, e aglomerat deocamdata si am tot felul de povesti juicy in legatura cu asta da tre' sa fi pe FB :)))) Fetele, cine a fost in Rep. Dominicana? Vreau sa a leg o vacanta cu avion inclus dar sa pot folosi milele acumulate. Unde ma duc? Online sau la agentie? Adriana mami de Isabelle Marie - 5 luni si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chri, multa sanatate si succes sa gasiti pe cineva ca lumea. Adriana, noi am fost in Dominicana acum in ianuarie, tot asa ne-am luat biletele de avion cu mile. Depinde ce cautati, daca vreti la all-inclusive nu ma pricep sa dau sfaturi - intra eventual pe subiectul canadiencelor, am vazut ca multe dintre ele merg. Noi am fost de capul nostru, am zburat la Santo Domingo si de acolo am circulat prin tara cu autobuze. Hotelurile le-am rezervat in prealabil, dupa ce am facut un pic de cercetare pe net (in special de TripAdvisor m-am folosit si mai sunt niste forumuri de expats care traiesc in Republica Dominicana). La cele mai mici, family-owned, am rezolvat pe e-mail, cu un depozit platit prin PayPal. La unul mai mare am facut rezervarea la telefon (se putea si online) si am lasat info de la cartea de credit ca garantie. N-am avut nici un fel de probleme. Spune-mi daca te intere amanunte in stilul asta si povestesc cu mai multe detalii. Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...