Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste,Felicitari Tzuky, Lary! (629)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Corina multumesc de intrebare, n-am facut inca. Prefer sa visez in continuare. Oricum astept urmatoarele zile sa vad daca apare sau nu CM-ul. De joi, cand va spuneam ca am avut ameteli de dimi si seara o pata mica de sg maroniu n-am mai avut abslut nimic. Deci mai bine mai astept decat sa fiu dezamagita iar de un test neg. Prea am vazut multe pana acum. [pup][pup][pup] http://lt1m.lilypie.com/ZZMDp2.png [ruga] ca in 2011 sa devin [mamica]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katy, eu tot astept sa ne dai o veste buna, poate pata a fost de la fixare[bibe] eu am fost ocupata zilele astea[:I]..apropo testul de ovulatie a fost pozitiv si ieri si azi..nu prea inteleg cum, dar noi am prestat[:D] as mai face de curiozitate unul maine dim sa vad cum iese.. va [pup] si sa aveti o saptamana buna si multe liniute!!! Aspiranta la bebe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, ma ajuta cineva pe mine unde sa ma adresez corect(la ce topic) cu intrebarea mea? cand mi-a venit menstruatia, am avut dureri asa de mari de parca se rupea ceva din mine. am fost luata cu ambulanta ca vomitam si tremuram toata. si cum ca eram in "rosu", ginecologa de la urgenta mi-a dat doar un diagnostic: algodismenoree cu sindrom algic. si indreptare la ginecolo sami fac analize la infectii(frotiu vaginal, PCR la infectii, complex TORCH).care neaparat ma la medic ginecolog ca e clar ca ceva nu e regula cu mine. intrebarea mea este: ce inseamna algodismenoree cu sindrom algic. mai este oare cineva din DC care a trecut prin asta? oare este o cauza ca nu pot prinde bebe? p.s. scuze de offtopic, dar nu stiu unde sa-mi postez intrebarea[:I][:I][:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

denyand..algodismenoree inseamna dureri ff mari atunci cand iti vine CM insotita de simptomele metionate de tine. sunt la fel de intense durerile in fiecare luna? legat de analizele cerute de dr, sunt cele standard care sa fac..in plus Torch care se face in primul semestru de sarcina - evidentiaza anticorpii prezenti daca te mai putem ajuta cu ceva..[pup][pup] Aspiranta la bebe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

denyand..algodismenoree inseamna dureri ff mari atunci cand iti vine CM insotita de simptomele metionate de tine. sunt la fel de intense durerile in fiecare luna? legat de analizele cerute de dr, sunt cele standard care sa fac..in plus Torch care se face in primul semestru de sarcina - evidentiaza anticorpii prezenti daca te mai putem ajuta cu ceva..[pup][pup] Aspiranta la bebe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

corina_s, nu sunt atat de puternice in fiecare luna, si cam peste o luna, mai ales atunci cand partenerul nu e langa mine(era plecat cu munca afara). dar cand este langa mine si ne punem pe treaba pt bebe, nu am dureri parca. si cand le simt ca vine, repede le "amortesc" cu 4nospa.[:D]. dar uneori nici nospa nu ma ajuta ca vomitam imediat tot ce bagam in gura, chiar si apa. ginecologa de la urgenta mia prescris sa iau anticonceptionale lindynette20 cica pt reglarea balantei hormonale. dar eu nici nu le-am inceput sa le beau pt ca vreau bebe! si asa am Rh negativ [:(]. cineva mi-a zis in gluma ca "iaca acuma ai sa bei contraceptive in loc de sex". (ca partenerul era plecat) [:(] ce gluma proasta ca eu numai la contraceptive mi-i era gandul ca de un an de zile ma "chinui" sa fac bebe [:(] dar cand ne-am pus pe treaba pt bebe (tot anul 2010) a fost de fiecare data in perioada fertila. si nimic [:(]. am senzatia ca am fost de fiecare data gravida si nu stiam, si am facut avort spontan fara sa stiu eu si poate de aia si durerile alea mari, ca se desprindea "outzul" din burica? [bang] ciclul mereu imi venea parca la timp(26-28-30zile). doar vara 2010 am avut o intarziere de 7zile, si nu a fost bebe nici atuncea (test de sarcina negativ). ma opresc aici ca vad ca incep sa scriu toata povestea mea[:I][:I][:I] si cum aspiranta si eu la bebe, visez inca la cel mic ca poate inca este in burtica mea si eu nu stiu[bang],si poate am avut rosu peste sarcina [bang].dar test e negativ. asa ca... [:-@][:(] incep sa devin paranoia [bang] la cat de mult vrem bebe. acuma m-am mai linistit in ultimele luni ca m-am resemnat ca nu a fost sa fie, dandu-mi singurica chiar diagnostic defintiv: nu pot face copii si basta [:(][q][q][q][q][q] dar iubitul nu se lasa batut [:I][:I] ca speranta moare ultima! multumesc pt raspuns corina si celorlalte [pup][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...