Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebe 2 =motiv de divort??


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0 Spre 33-34 de ani nu iti mai permiti luxul de-"a mai sta si cujeta" daca, consortul din dotare este cel mai bun pentru a da nastere celui de-al doilea copil, ci pur si simplu te pui pe treaba! [:D] Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Eu bineintzeles ca nu-s de acord cu o asemenea afirmatzie[:D],deci eu o duc vai de capul meu,nu-s implinita in casnicie,insa as mai vrea un copil si ca atare nu mai stau si judec ...ci ma pun pe treaba![:-@] pai daca-s nefericita si neimplinita,mai sunt si umilita...cum sa ma pun pe treaba?Zau eu il vad ca un exercitziu de logica! Am sa repet ce am mai afirmat,un copil trebuie sa fie rezultatul unei iubiri,unei relatzii minunate,o implinire a acestei relatzii,o simbioza intre cei doi parteneri...hai ca ma pierd in detalii,dar atzi intzeles voi esentza! Chiar si in cazul asta relatzia poate esua dintr-un motiv sau altul,dar nu-mi inchipui cum potzi face un copil complacindu-te intr-o relatzie care nu te duce la satisfactzie? Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 68
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Anda, ce anume vrei sa discutam aici? Faptul de a avea bb 2 doar din dorinta exclusiva a Alinei sau a avea bb 2 in conditiile unei familii normale (cu iubire, intelegere, armonie)? Eu una nu pun semnul egal intre cele doua situatii. Vrea copilul? Sa il faca acum, dar sa fie pregatita sa il creasca complet singura! Pe tine ce te opreste sa faci bb 2? [:D] Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0
Citat:
citat din mesajul lui andacos
Cum adica nu e tinara?pai are doar 33 de ani!!!!!!Cred ca e o virsta la care foarte multe persoane abia se gindesc la un copil!!!!
Da, are doar 33 de ani pentru multe alte lucruri, insa, sa fim seriosi, cel mai usor ramai insarcinata in deceniul 3 de viata (douj de ani [:D]). Spre 33-34 de ani nu iti mai permiti luxul de-"a mai sta si cujeta" daca, consortul din dotare este cel mai bun pentru a da nastere celui de-al doilea copil, ci pur si simplu te pui pe treaba! [:D] P.S. Am pierdut o sarcina la 28 de ani, sarcina pe care nu am obtinut-o de azi pe maine! Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Eu am facut toti 3 copiii intre 31-39 de ani, am maine poimaine 40 de ani si nu imi ticaie inca ceasul, sa-mi fie cu iertare. >>Daruieste lumii un zambet si toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin C+AN+YS+ML
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yasmine, felicitari! Insa eu vb din experienta mea si din ceea ce vad in jurul meu: femeile se chinuiesc tot mai mult sa ramana insarcinate/sa mentina sarcina/sa nasca la o anumita varsta (sa spunem peste 35 de ani). Hai sa dam vina pe stress daca vrei, insa mai usor ramai insarcinata la douazeci de ani si ceva. Nu am spus ca nu poti sa nasti si dupa 35 de ani, ci doar ca sansele ei de a fi fertila scad in mod exponential in fiecare an ce trece. Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0 Pe tine ce te opreste sa faci bb 2? [:D] Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Dar ce ma amesteci tu pe mine in treaba asta?ce importantza are ce ma opreste pe mine sau nu ma opreste?E tendentzioasa intrebarea ta! Mie asa cum ai formulat tu mi s epare ceva...da...animalic pur si simplu!Doar instinctul itzi spune...imperecheaza-te si atit! Yasmin si pe mine m-a surprins rau afirmatzia lui blackgirl,cum am spus 33 de ani e virsta la care unii abia s egindesc sa devina parintzi! Bineintzeles ca poate face bebe 2...cu un barbat care isi si doreste un copil,dar...hai ca ma invirt aiurea in jurul aceleasi probleme!Nu cu asta,asta e clar pentru mine! Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off topic. hoppa, stai ca intrebarile cu directie excusiva sunt tendentioase si sare repede la jugulara. Mi se pare mie sau primesti cam aceeasi palma care o tot dai pe forum. Apropos, cat mai sunt ochelarii de cal? Daca nu-ti plac postarile prea lungi le poti sari. E mai desteapta mutarea asta decats a tot incerci sa ma scoti pe mine persoana nongrata. Ti-am oferit ocazia sa ne socotim in privat si ai refuzat categoric ca de.... nu mai poti sa ma terfelesti public in privat si intentia ta este sa ma hartuiesti pana cand iese ca tine, adica pana ma reduci la tacere. On topic: da de unde de unde deti tu adevarul suprem? Si daca nu sunt copiii facuti cum trebuie, sau, whatever, cum zici tu ca trebuie, cu ceilalti care sunt conceputi in alte feluri ce facem? Ii consideram rebuturi? Sunt mai speciali si mai ciumati?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apoi sa ma iertati doamnelor, dar cred ca subiectul asta degenereaza in directia in care nu era gandit sa mearga. Cred ca dreptul de a expune parerea proprie e de fapt scopul acestui forum. Autoarea/autorul subiectului are posibilitatea sa profite din experienta unuia sau a altuia care raspunde la subiect, sigur ca e greu a da sfaturi pe care noi insine nu le urmam, de aceea poate e mai bine sa lasam autoarea subiectului sa extraga pentru ea ce doreste, si sa nu ne mai combatem. Acu si eu sunt de parere ca faci copii atunci cind poti dpdv fizic, psihic si financiar, dar daca cineva vrea sa faca copii la 20 de ani, fara job, sau fara o pregatire care sa-i ofere posibilitatea de a avea un job cum se cade, fara a avea posibilitatea de a oferi copilului/copiiilor mai mult decit iubire, e liber sa o faca, nu am de ce sa-l condamn. Dar fiind in cunostiinta de cauza, pt. ca am copii, mi-e greu sa cred ca ii creste fara nici un ajutor. Eu nu pot cu un job fulltime fara ajutor, mai ales ca barbatu-mi lucreaza la 150km departare si pleaca luni si vine vineri. Mama vine luni si pleaca vineri, altfel nu as razbi. >>Daruieste lumii un zambet si toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin C+AN+YS+ML
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OK! Punct! Rog sa se inchida subiectul! Am inteles si am primit multe sfaturi pentru care va sunt recunoascatoare![asia][flo] Dar gata! Lasati si alte subiecte sa se desfasoare; oricum eu am destule la care sa ma gandesc si am cateva decizii importante de facut! Vreau sa stiti ca nu sunt suparata pe voi! Am venit aici sa primesc sfaturi de la cineva care nu ma cunoaste si care nu are nimic cu noi. Am primit foarte multe! Multe fete chiar au pus punctul pe i mai bine decat ar fi facut-o un psiholog....zic eu! Poate ca si eu stiam in sufletul meu insa nu vroiam sa cred! pentru ca nu vroiam sa mi se intample si mie...:([bang] Promit solemn sa revin aici pe [dc] sa va anunt ce si cum s-a intamplat si in ce s-a transformat toata povestea noastra atunci cand v-a fi momentul! Deocamdata, va imbratisez pe toti![pup] [fuga] Alina "Fii atent daca faci femeia sa plinga, pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile. Femeia a fost facuta din coasta. Nu din picior, ca sa fie calcata, nu din cap ca sa fie superioara. Ci dintr-o parte, ca sa fie egala. Sub mina ca sa fie protejata si linga inima ca sa fie iubita"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...