Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (159)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Laura B, mi-era teama sa nu se declanseze nasterea de la emotiile intalnirii [:D] Da' ce burtica mare ai in poze, cred ca ai o bebelina grasunica! Nastere usoara si daca ai vreme de poze cu voi de abia astept, mai ales cu Diana costumata. Aripa Vancouver, m-am bucurat sa va vad in poze, un grup foarte fain si inimos, felicitari pentru intalnire! Daiopri, esti in rugaciunile mele, sper sa revii curand sa ne spui ca totul a mers bine. Doamne ajuta! DanaP, la tine cand e operatia? Ca n-am gasit data prin postarile recente. Noi ieri am avut petrecerea de Halloween la care n-au venit toate fetitele invitate, ci au fost doar 13 din 14 [:D] Galagie mare, mari tipuritoare copilele astea, dar una peste alta, cu lumini, fum si decoratiuni, vrajitoare vorbitoare, fantome si lileci pe pereti, plus jocuri, mancaruri si bauturi, totul a mers foarte bine, petrecerea a fost un succes. Dupa care eu am plecat la servici sa-mi revin [:D] vorba vine, ca m-au luat de noua, am ajuns acasa aseara ca batuta... Copiii au fost la trick or treat cu dumnealui, au alergat cat i-au tinut picioarele, asa cum ii sta bine unui calut, de altfel, insotit de o tigancusa tanara... S-au intors in wagon, rupti de oboseala, infulecand bomboane [:D] Asaaa... ce mai era? A, eu am facut vaccinul pt H1N1 acum doua zile, toate bune pana acum, mai putin durerea de la locul injectiei. In spital la noi e carantina, ore de vizita limitate, iar copiii sub 18 ani n-au voie. La urgente sunt in medie 65 de pacienti/zi in plus fata de luna trecuta, o gramada de asistente din spital sunt acasa cu gripa, e cam jale, intr-o seara tot personalul de la sectia de copii a sunat ca e bolnav, si nici cei de la urgente nu stau mai bine. Gata, ca sunt pe fuga, sper sa revin mai pe seara.
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, si noi am sarbatorit Halloweenul: de vineri intruna. Asa rau ne-a parut aseara ca trebuie sa mai asteptam inca un an sa il mai serbam. Dupa bomboane au fost in gasca mare cu prietenii[:D], iar eu am ramas sa impart bomboane. Anul trecut a ramas M. Un vecin de lg. noi isi instalase o masa in abri, era imbracat in costum de doctor, sotia in infirmiera, aveau afis cu Vaccin H1N1 si imparteau.. bomboane. Au venit pana si pompierii sa imparta bomboane. Super atmosfera desi un pic cam mult vant. Bine ca nu a plouat. Admirat si eu poze de comori de Diana. Mi-a placut cum bucatareste Victor, ce vesela e Sonia, si ce frumos dorm amandoi. Laura_B, nastere usoara si bebelusha sanatoasa si cuminte sa n-o supere prea tare pe Diana. Mi-au dat si mie lacrinile cand ti-am vazut emotia. Va bucur ca te-am surprins placut. Daiopri, arati super[:D] si ne molipsesti cu energia si optimismul tau. Baietii tai cred ca sunt tare mandri de tine.[:D] Roxana/Rocs02, multumim de comentarii la poze. A, si vreau sa va zic ca o idee f. buna de cadou de Craciun ani este jocul urmator: http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2341&e=detail&pid=47247&pcat=bulnl La noi are un succes nemarginit. O sapt. buna, Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura[pup] ma bucur ca a fost o surpriza placuta. Imi pare atat de rau ca nu am putut sa fiu si eu acolo. Sa ai o nastere usoara si o bebelina mancacioasa si somnoroasa. Pupa Dienuta si din partea noastra. Daiopri, Rocs02 si Mqqm va multumesc ca mi-ati dat posibilitatea sa pot sa particip si eu cu putin la bucuria Laurei. Suntei un grup minunat aici pe sezatoare. [asia] Daiopri gandul meu si rugaciunile mele sunt azi cu tine. TREBUIE sa fie bine.[pup][flo] Dana Podeanu, bafta si tie la operatie. Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma tot gindesc la Dana, ii tin pumnii sa ne dea numai vesti bune.[flo] Carmenbr, merci. Donia, pe 12 noiembrie ma operez. Am reusit acum sa vad pozele din Vancouver si sa si identific fetele,merci[flo] De Halloween a fost ok doar ca nu am apucat sa mincam de seara ca au inceput asa devreme colindatul[bang]la 5.20 suna primul copil la usa. Ai mei nu erau machiati/imbracati asa ca am lasat totul balta si i-am aranjat pe ei intii, si apoi pe noi. Masina de facut fum pusa afara a fost din nou atractia copiilor, erau copilasi care nu-si mai luau ochii de acolo si uitau si de bomboane. Ieri am vazut The Proposal cu Sandra Bulock, il recomand, nu am mai vazut de mult asa o comedie buna. Am mai vizionat pozele lui Antonia, are asa un aer de printesa indiferent in ce ar fii imbracata. Diana am vizionat si pozele voastre. Am constatat ca ai slabit mult, bravo. Ai 2 copii atit de frumosi, parca nu ti-ai mai lua ochii de la ei. Poza ta cu Sonia imbracate in iie,e asa patrioata[:D]. Ti-a adus-o soacra cadou? Unde era parcul ala frumos unde va tot plimbati? In rest tot ma preocupa gripa.Azi au publicat datele de vaccinare. Culmea e ca si daca esti sanatos si vrei sa-l faci tot prin decembrie iti vine rindul. Spe pagini despre vaccin dar nici o pagina despre cum sa te protejezi pina faci vaccinul sau in cazul in care nu-l faci. Nelia tu ce mai zici? Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Vancouver felicitari pentru frumoasa organizare si surpriza! Sunteti niste fete extraordinare! Am vizionat si eu pozele si filmuletele. Foarte frumos totul! Daiopri ti-am scris si dincolo dar iti mai spun si aici: tin pumnii stransi-stransi sa iasa totul bine si sa vii sa ne dai vesti bune! Dana si tie multa bafta cu operatia! Eu nu prea am simtit Halloween-ul anul asta. Samabata am avut doua examene si au venit sa ma ia ai mei la 6 seara din centru si de acolo am mers direct la o petrecere, la niste prieteni, in Delson. Am ajuns cam la spartul targului si batea asa un vant ca ai mei nici nu au mai vrut sa mearga la colindat... Iar eu plecata de dimineata de acasa nici ca am insistat [:D] Ieri am strans frunzele ca si la noi, Simi, se facuse covor galben! Iar apoi am strans si decoratiile de Halloween, si de afara si din casa. Nici nu stiu cand a trecut totul.
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...