Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (159)


Recommended Posts

Eu stiu ca regula este: febra mare mai multe zile si tuse urata: gripa A. Cand am fost la clinica fara RV, nu aveam febra, decat tuseam urat: asa ca au declarat ca n-am.[:D] Daiopri,eu iti tin pumnii ptr refacere, abia astept mesajele tale, ca ai ramas datoare cu povestile de la Disney.[:D] Pucku, eu zic ca e super ca esti monitorizata, vorbeste cu bebelushul sa mai stea la caldurica. Tati cum de descurca cu Steph ? Si eu am fost internata cu Anca vreo 2 sapt. de la 36-38 sapt., si mi-aduc aminte cum ii povesteam lui Victor pana si despre culorile peretilor de la Giulesti la telefon. Vroia sa stam cat mai mult de vorba.[:D] Laura, bine ca ati scapat de gripa porcina.[:D] Diana, Simona, ma bucur sa va citesc. O zi buna, Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Ktrinel
mamaana, super profesional...ce sa zic [alcool]...de ce nu ar putea sa se abtina...pun asa un diagnostic in conditiile astea ...atunci cum ramane cu statistica..."cazuri confirmate H1N1"...testate, netestate sau la gramada ?? ana, tu ce te tot cauti[:D]...vrei neaparat sa gasesti ceva?...stii ca fac haz de necaz. Ktrinel si Ana Julia (24.11.2006)
la gramada da mai bine, statisticile cresc ca cozonacii si lumea intra in panica inca un caz, inca un decedat si se hotaraste sa faca vaccinul [alcool] Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Donia, iti raspund, dar inainte de asta, vreau sa spun ca nu e in contradictoriu cu ce gindesti tu sau alte persoane care au facut sau vor face vaccinul, ci doar o alta opinie. Nu am nici o parte in mine care vrea sa faca vaccinul, eu cred ca am 20 de injectii facute in toata viata mea, si alea pentru ca m-au dus fortat, mare parte dintre ele fiind vaccinuri![bang] Am periat, cum a zis si mQQm, lista de vaccinuri obligatorii pentru copii si m-am dat cu fundul de pamint la fiecare vaccin, si nici acum nu stiu exact ce le-am facut copiilor mei... chiar daca le-am facut numai strictul-strictului necesar si m-am asigurat (de parca ai avea cum) sa fie din cele super-testate si fara efecte secundare cunoscute pina astazi. Dar, ca orice mama si ca orice om care traieste in colectivitate, fara cunostinte medicale, nu sint sigura ca fac bine sau nu, adica daca refuz sa-l facem, pentru ca, desi mi se pare exagerata la maxim toata aceasta campanie din presa legata de gripa porcina, nu pot sa spun ca dorm prea linistita noaptea.[:D] Nu sint impotriva tuturor vaccinurilor, stiu ca sint unele necesare, care au facut bine omenirii, in ciuda unor efecte secundare, mi le asum, daca evit un rau mai mare. Dar nu sint de acord sa ne vaccinam in masa, fara teste, pentru o gripa. Poate fi bun vaccinul asta, nu spun asta, dar cred ca, inainte de a introduce o substanta in organism, ar trebui facute niste teste, diferite de la persoana la persoana... de fapt, imunologul din interviul pus de Dana a spus mult mai bine decit as putea eu sa ma exprim. Una este sa bagi o substanta in tine ca sa eviti un rau mare (v. operatii, boli incurabile etc.), cind nu ai incotro si alta este sa faci asta ca sa te aperi de o gripa sau de de o boala a copilariei (v. vaccinul contra varicelei, rubeolei - care se fac si la copii mici daca parintii accepta). Si am mari, mari dubii ca mai ales copiii pina in 15 ani au nevoie de acest vaccin antigripal si antigripal in general, cind organismul lor incearca sa-si puna la punct acel sistem imunitar cu care va lupta impotriva virusilor si microbilor toata viata. In general, nu-mi place si nu ma simt prea sigura pe mine cind actionez contra naturii, face ea si erori, ce-i drept, dar senzatia mea este ca mult mai putine decit face omenirea. Asta e, am spus-o, e parerea mea, sper sa nu afecteze pe nimeni... nu-l facem, nu mai revin asupra acestui subiect pentru ca am vorbit destul.[pup] Ma duc sa mai citesc, ca vad ca ati fost tare harnicute, am si eu cu cine sa-mi beau cafeaua![pup] Ah, Simona, te inteleg perfect, nici eu nu o cunosc pe mama lui Lisandru, nu stiu cine e, ca e complet diferita de mama fetelor![:)] Poate pentru ca e ultimul, poate pentru ca e baiat... ca dulci au fost toti!
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DanaP. Khristin, pur si simplu a fost o gluma! Nu mi-am facut vaccinul si nici nu stiu ce voi face! Acum chiar nu mai putem glumi deloc? Si eu am copii, si eu sint ingrijorata ca toate mamele, mai ales ca una din secretarele noastre e acasa cu febra .tuse urita, etc, dar incerc sa-mi mai dezcretesc fruntea rizind! Ma scuzati daca v-am ofensat! Smile,tomorrow could be worse!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e un nou serial, cica remake dupa unu care a facut furori prin anii 70/80, habar n-am http://thevisitors.info/ http://en.wikipedia.org/wiki/V_(2009_TV_series)
Citat:
citat din mesajul lui nelia
Maru, ce ai vazut, ce e ala V? Film?
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ktrinelu-multa bafta cu jobul, ma gandesc la voi si dc ai nevoei de ajutor,da-mi un semn[pup]- nu te simti bine fizic sau psihic??? Daipori[flo][pup]-toate gindurile bune si rugaciunile mele sunt spre tine, cnad te simti mai odihnita vorbim si pastreaza-ti optimismul si puterea in continuare[pup] Pucku- multa sanatate si tinem pumnii ca bebe sa stea la locul lui unde trebuie inca 1 luna!!![pup] Laura- ma bucur ca sunteti ok acuma si ati scapat de gripa! olga- te sun azi-maine si [pup] Simona si Diana-pupici la printese Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ktrinel
Ica,si nu numai...dar uite ca iti fac vaccinul si daca "cred" doar ca ai avut porcina...deci pana la urma tot cum vor ei este...si te inteapa.
tocmai, eu vad lucrurile diferit [:D], ei iti sugereaza pana ajung sa te convinga ca trebuie sa te intepi, in schimb nu te pot obliga, deocamdata [:D] Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, scuze, Donia, am citit repede si am avut senzatia ca ma intrebai pe mine, dar tu imi scriai sa stau departe de butoi. M-am bagta ca musculita in... ala al calului.[:D] Dar daca am raspuns, am raspuns, na! Am scapat de-o grija, stii ce m-am linistit dupa ce am hotarit ca nu-l facem!?! Aseara am fost la curs, in clasa sint trei studenti care au avut gripa, erau inapoi la scoala dupa vreo 10 zile. A fost rau, au stat si in pat, dar nu atit de rau pe cit se asteptau. Baiatul profesoarei, de aceeasi virsta ca Agata, are astm, o forma severa, stiu despre el din sesiunea trecuta, ca e al doilea curs la care o am profesoara si intr-o pauza am stat citiva colegi cu copii de vorba cu ea si ne-a povestit prin ce-a trecut cu baiatul... se presupune ca s-a agravat in urma unui tratament pentru altceva, dar am uitat acum numele exact al medicamentului. Si acum a luat aceasta gripa, este foarte bolnav, are un cadru medical care sta cu el zi si noapte... acum era spre bine, dar a fost rau de tot in ultima saptamina. La el toate racelile sint cumplite, dar asta a fost un pic mai mult. Au intrebat-o colegii daca ea a facut vaccinul sau a avut si ea gripa, ne-a spus ca nu si nici nu va face vaccin (neincredere), asa ca, ne-a prevenit ca s-ar putea sa lipseasca daca o ia de la baiat. NIci unul dintre cei mentionati nu mi s-au parut mai panicati decit la orice boala care se raspindeste (asta primavara au fost vreo 5 colegi bolnavi de enterocolita, atitudinea mi s-a parut aceeasi). Si toti, absolut toti colegii, inclusiv cei bolnavi si profesoara, considera nebunia legata de aceasta gripa exagerata. Dar ne-a spus ca ea e obligata sa raporteze numarul de absenti si daca acesta trece de jumatate, se iau masurile necesare - nu stiu care sint acestea, dar banuiesc ca se anuleaza pe o perioada cursurile. Si ca daca sintem bolnavi, sunam la secretariat si anuntam si putem sta acasa, putem amina examene, teme... deja ne frecam miinile de bucurie.[:D] Simi, eu am ris la gluma ta. Intr-o zi, eram in metrou si linga mine o bunica si o nepoata, iar bunica stranuta si tusea intr-o veselie, civilizat, dar nimeni nu reactiona, eu ma facusesem mica, as fi vrut sa ma ridic si sa plec, dar nu aveam unde, ca era tare aglomerat. Si, la un moment dat, femeia scoate o masca si si-o pune... in acel moment, printr-o singura miscare toti si-au inclinat cu 30 de grade jumatatea de sus a corpului... A fost o reactie atit de neasteptata a tuturor, incit pe mine m-a pufnit risul... si pe nepoata, dar cei din jur erau ff seriosi si cred ca se rugau sa nu se opreasca metroul intre statii... la prima statie au coborit aproape toti din locul in care ma aflam si inca nu stiu daca acolo era destinatia lor.[:D] Ktrinelul, eu as discuta despre altceva, dar asta mi-e la indemina pentru ca: despre ce e nou in magazine nu pot ca nu stiu, despre vreme nu pot ca ma deprima, despre mine cu atit mai putin ca as pica direct in butoi, despre alegeri nu... ca toate-s vechi si noua-s toate... despre MJ discut in alta parte si aici s-a terminat tot cum vor ei... daca imi iei si vaccinul, ce ma fac!?![:D]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...