Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (159)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui maru
Andrei e acasa, caz mild de flu. Dr a zis ca nu e swine si nici influenza, ca sunt 2 habar n-aveam, ori nu am inteles eu cirect engleza lui arabeasca... Se simte bine, doar la efort transpira, si face febra (ma refer la efort cat de mic, pana si a manca). Dureri de cap neglijabile, sincer, am vrut sa fiu sigura, si am zis, mai degraba ma panichez decat sa imi para rau mai tarziu! Nu mai vrea caine, ca asta e refrenul de vreun an, cand a vazut un vecin cum aduna poop dupa caine! Nici pisica daca e responsabilitatea lui exvclusiva ( tot schimbatul nisipului). Vrea parrot, de ala mare, dar e in cautare de o specie care nu poop, si are nevoie de ingrijire minima... Parca iepurele nostru chirias e din ce in ce mai atractiv ca pet! am fost la parent night la copkil la liceu: nicaieri nici cea mai mica urma de dezinfectant! Facut scandal politicos, ca ma tragea al meu de maneca sa nu ma ambalez, si mi s-a aratat un supply serios de purell, da cica bordul zice ca e pericol ca e inflamabil. Acu eu nu am inteles bine, ca pana am rumegat urmatoarea intrebare, dir o stersese: dau plozii de liceu foc la purell? or what? Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
maru, imi pare rau sa aud de Andrei. Sanatate multa. cat despre purell sia lte dezinfectante... sunt o gramada de scoli care nu le pun la dispozitia copiilor pentru ca... il beau (copii beau purellul)! Asa cum la noi, pe vremea lui ceasca, cand nu se mai gasea de baut, erau cate unii care beau spirt medicinal strecurat prin paine, sa-i filtreze albastru de metil din el. Citeste colea http://www2.macleans.ca/2009/10/26/theyre-drinking-what/ cred ca asta e motivul. Si sa nu te mire daca se gaseste vreun destpt de teenager sa faca o gluma proasta sa-i dea foc.[url][/url] Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004) http://community.webshots.com/user/lidia67
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daiopri, iti tin si eu pumnii, totul o sa fie bine ai sa vezi! [pup] Ione, felicitari si bafta multa la noul job! Dana, si tie iti pumnii, sa mearga totul cum trebuie [pup] Sanatate tuturor si Happy Halloween! Magda, 17+ cu Razvan [bonjovi] (6 ani) si Olivia [copil] (1 an) _________________________________________ "Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

caro, sarut mana de urari! am mai auzit ca nici in productie nu le da voie cu dezinfectant pe baza de alcool, din pericol de inflamabil, dar in liceu e inspaimantator sa te gandesti ca aia beau isprava... ori am eu un plod prea cuminte, ori care ma tine in need to know basis! nu v-am zis: unul din teacheri mi l-a laudat ca cica a handled well situatia cand a fost bullyied! what? pai cica unul l-a facut gay, al meu i-a zis pe un ton amenintator ca daca mai repeta cuvantul ala il pocneste de il culege de pe jos si se duce si la principal. Ala a continuat cu tizingul, asa ca Andrei a plecat direct la principal, care a intervenit pe moment. La cateva ore, ala i-a strigat Andrea, asta cica l-a luat de guler pe culprit, ca era jumate cat el, l-a tarat la usa directorului si a declarat ca daca nu inceteaza il pocneste! Principalul l-a suspendat pe ala, care nu a mai indraznit de atunci sa se ia de el. ...ei fetelor, eu am avut soc cand am auzti, habar nu am avut! intrebat copilul acasa, care decalara senin ca a stiut ce sa faca si ca nu avea rost sa ma supere, ca i-a fost frica ca vin la scoala si ii rup literalmente picioarele lu ala... deci copkilu ma tine in need to know basis! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai-stai, n-am citit tot, dar... mQQm, eu nu am pus nici macar o secunda la indoiala ce ai scris tu, doar ca m-a socat cind am citit si mi-ar fi placut sa citesc si sa-i arat si sotului si nu am gasit, de aceea iti ceream amanunte... Citesc si revin... desi am venit frinta de la benevolat, am muncit astazi ca niciodata, cred ca au fost peste 300 de oameni la ajutoare, se vede ca se inteteste criza...[:D]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit... Simona, ieri chiar ma intrebam ce faci. Si Agata a intrat in schema nimic sub 90%, e atit de traumatizata copila, ca i-a zis antrenoarei de patinaj ca daca nu ia 100%, mami nu-i da sa manince... de m-a luat la intrebari fata, se speriase ca-si slabeste fortele patinatoarei... de fapt, asta e frica ei cea mai mare, ca ar putea sa nu manince o zi in viata asta.[:D] Intreb de compunere pe fata care tocmai a intrat la Internationala. Si eu am machiat dimineata, asa discret, o printesa si o vampiruta, cel mic nu a vrut sa pun nik pe el... voia rochia Tudorei.[bang] A plecat urlind din casa, i-a dus tati la gradinita, i-o fi impacat aia acolo, sper. Marule, pai, bravo lui, sper sa nu mai fie nevoit sa ia pozitie. Of, ai mei sint inca mici, uitasem cit de cruzi pot fi copiii! Pe mine din dintoasa nu m-au scos toata generala... atunci chiar ma credea, dar, de fapt, nu-i aveam decit un pic mai mari si mai in fata decit altii... la ce dintosi am vazut eu de atunci pina acum, mi-e si ciuda ca am plins si m-am consumat numai pentru atit.[q] Ah, si imi mai spuneau ciobanita, de la numele de familie... si-mi cintau ciobanu' e pe cimp, ciobanu e pe cimp... Of, ce ma mai consumam, si eu inca ma intelegeam bine aproape cu toti copiii, asta era asa, din dragoste... si tot am luat bataie de vreo doua ori, ca i-am numit si eu, la rindul meu, nu stiu cum. Pucku, e la nasa copiilor wrap-ul, o intreb daca il foloseste sau nu si daca nu, ti-l trimit cu mare placere. Dana, un gind frumos si o imbratisare calda pentru tine![pup] Daiopri, nu mai gasesc numarul tau de telefon![q] Tare mi-ar fi placut sa vorbim in weekendul asta, imi trimiti un PM cu el, te rooog![pup] Plec sa-mi iau mascatii, sper ca nu-l gasesc pe Lisandru in Yasmina si pe Tudora botoasa iar din cauza lui frac-su!
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup fetelor! Nici eu n-am mai dat cu saptaminile pe-aici, de fapt am mai citit asa, din cind in cind, dar n-am avut nimic interesant de zis. Nu ca acum as avea, dar sint ingrijorata si eu, ca si voi de aceeasi dilema: sa-l fac sau sa nu-l fac. Vaccinul, adica. Si cred ca-l fac pina la urma, motivatia mea fiind simpla si anume, de vaccin inca n-am auzit sa moara cineva, pe cind de gripa da[bang]. Asa ca luni merg cu colegele mele la Palais de Congres si ne vaccinam[bang] Acum problema mea e ce fac cu familia, copiii plus sotul, dar dezleg eu enigma in we, sun la CLSC, trebuie sa-mi spuna cum e mai bine.Gasesc ca-i cam dezorganizata treaba, dar in fine... {red]maru, ce baiat matur ai! Trebuie sa fi mindru de el! a procedat exact cum ar trebui, s-a stapinit astfel incit sa nu fie el in trouble, ceea ce-i foarte greu chiar si pentru un adult! Al meu ar fi facut cum a povestit Ana (mamaana), i-ar fi tras un pumn nemernicului pe loc si din pacate tot victima ar fi tras ponoasele! Ca cica nu-i bine sa-si faca dreptate singuri![bang] Dar Andrei a avut multa stapinire de sine si a procedat foarte corect![pup] Dana, numai ginduri bune din partea mea, sa merga totul ca pe roate![pup] Daiopri, iti tin pumnii si-ti trimit un big hug![pup] Cge[/red] felicitari lui Victor, nici nu ma surprinde faptul ca a reusit![flo] Si eu la anul vreau s-o fac pe Alice sa treaca examenul, sa intre intr-a cincea la B. si sa ramina acolo si la secundara! Oscilam intre B. si College Saint louis, unde a fost baiatul, dar e prea departe, acum realizam cit s-a chinuit el saracul, se trezea la cinci dimineata si ajungea acasa la cinci jumate seara. Nu ma mai tin curelele sa repet experienta si cu fata, am imbatrinit!Asa ca... linga casa, ca-i mai practic! In rest, azi am trimis-o pe Dorothy(din Vrajitorul din Oz)la scoala! A invatat cintecul Over the rainbow si a decis sa-l cinte in fata clasei! Abia astept sa-mi spuna cum a fost! Uitati clipul , cu Judi Garland nu cu fie-mea![:D] tp://www.youtube.com/watch?v=F0-um0pHTAg&feature=PlayList&p=75F2B5DC563D1C11&playnext=1&playnext_from=PL&index=1 Sanatate tuturor bolnaviorilor, sa treaca repede! Happy Halloween! [pup][flo] Smile,tomorrow could be worse! Nu stiu ce-i cu caracterele astea haotice, n-am vrut sa iasa asa, nici nu pot sa-l modific, il trimit asa! Urasc Mozilla Firefox!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maru
caro, sarut mana de urari! am mai auzit ca nici in productie nu le da voie cu dezinfectant pe baza de alcool, din pericol de inflamabil, dar in liceu e inspaimantator sa te gandesti ca aia beau isprava... ori am eu un plod prea cuminte, ori care ma tine in need to know basis! nu v-am zis: unul din teacheri mi l-a laudat ca cica a handled well situatia cand a fost bullyied! what? pai cica unul l-a facut gay, al meu i-a zis pe un ton amenintator ca daca mai repeta cuvantul ala il pocneste de il culege de pe jos si se duce si la principal. Ala a continuat cu tizingul, asa ca Andrei a plecat direct la principal, care a intervenit pe moment. La cateva ore, ala i-a strigat Andrea, asta cica l-a luat de guler pe culprit, ca era jumate cat el, l-a tarat la usa directorului si a declarat ca daca nu inceteaza il pocneste! Principalul l-a suspendat pe ala, care nu a mai indraznit de atunci sa se ia de el. ...ei fetelor, eu am avut soc cand am auzti, habar nu am avut! intrebat copilul acasa, care decalara senin ca a stiut ce sa faca si ca nu avea rost sa ma supere, ca i-a fost frica ca vin la scoala si ii rup literalmente picioarele lu ala... deci copkilu ma tine in need to know basis! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
WOW! Bravo Andrei!!!!chiar ai baiat mare! Simonna ma bucur sa te citesc; m-am delectat cu pozele, saru'mina! eu am lasat stacheta mai jos pentru ca presiunea pentru WII e foarte mare (toti copiii prietenilor au) si am deja vreo trei scrisori pentru Mosu cu tema, asa ca decit sa scoata ma-sa banii si sa primeasca Mosu recunostinta:)) prefer sa stie plodu ca a muncit pentru; http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc fetelor, lui Andrei ii e tare frica sa fie pedepsit, asa ca respecta to a tee regulile (Monk). Eu ma vait ca ma tine in need to know basis, ca pe o baba, nici nu stiu cum sa o iau[:D] Victor nu a inteles prea bine, nu a fost f atent, el medita la notele lui Andrei la stiinte(care erau 6 intre 85 si 94 si una de 29!!!) Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, Wii e o arma teribila de santaj: cand intinde andrei coarda, ce crezi ca "aterizeaza" ca marginea trotuarului? wii-ul! Plus ca numai sa ma reped sa scot un fir ca il bag in plansete si promisiuni eterne,c a la cate cabluri, mataraie si alte celea sunt pe acolo, e terminat! Asa ca gandeste-te la partea buna a ...cheltuielii Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...