Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (53)


Recommended Posts

Dbunny-id="red">[bis][bis][bis]Felicitari !!! [bis][bis][bis]

ce ma bucur pt voi [pk][pk][pk]asa aveam si eu morcovul cand am ramas insarcinata cu David [:D][alcool]

 

Ank-id="red">Antonia are vreo 3 sapt de cand tuseste...am tot fugit de antibiotic dar nu am scapat [bang]

 

Maya-id="red">wow mananca f bine printesa mica[:)]

eu inca sunt setata pe alaptat [alcool][:D]cu lapte de mama nu se mai intalneste decat acum...pt mancare are o viata intreaga [:D]

oricum cand ii trece raceala incepem si noi diversificarea [yum]

pt ficat e bun LIV52 [pup]

 


[mamica]Bamboletta cu [copil] David(18 aug 2010)id="size3">id="Script MT Bold">id="purple"> si id="size3">id="Script MT Bold">id="purple">[zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)id="size3">id="Script MT Bold">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mie nu mi se pare ca i-am bagat prea multe, i-am dat ceea ce este permis si dupa schema americanilor, aveam o carticica la ana si asa am facut. Ei zic sa incepi cu supa de radacinoase, nimic din ce iese din floare, doar ce e radacina. Plus ca ea e pe lapte praf de ceva timp. Britanicii au ajuns la concluzia ca numai e preferabil pana la 6 luni exclusiv lapte de mama pt ca nu-si iau toti nutrientii si au deficiente, recomanda de la 4 luni diversificarea. Fiecare face cum considera ca e mai bine pt micutul lor, eu asa am considerat ca e mai bine.

Nepotica mea din londra e mai mare cu o luna dar mananca ca unu de 8-9 luni dupa parerea mea, iaurtele, sucuri, piureuri etc, bine la recomandarea medicului ei. Eu nu-s de acord cu astea, dar treaba lor.

Bambo dar i-au facut test de alergie la proteina din lapte de vaca? Nu stiu daca am citit din urma despre asa ceva. Parca atunci ziceai ca de la cereale a fost.

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maya-id="red">pai nu i-ai bagat multe...papa ce e permis...bine ca mananca altii nu vor

pe Antonia si eu am diversificat-o mai devreme la 4 luni jumate ea fiind alaptata mixt pana la 2 luni dupa doar lapte praf...lui David ii merge bine la 6 luni are 8.500 si 72 cm [pk]

 

Da am facut IGE-ul la proteina din laptele de vaca...si a iesit alergic la proteina din laptele de vaca

cerealele contineau si lapte praf si de asta a facut alergie la ele [bang]el nu a mai baut lapte praf pana atunci...doar in maternitate dar acolo am inteles ca le da lapte HA [alcool]

 

aveam programat sa incepem ieri diversificarea...dar cum e bolnavior si are diaree amanam [bang]

 


[mamica]Bamboletta cu [copil] David(18 aug 2010)id="size3">id="Script MT Bold">id="purple"> si id="size3">id="Script MT Bold">id="purple">[zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)id="size3">id="Script MT Bold">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Woaau ce inalt e David, bravo!!! Pai are aproape inaltimea de 1 an[:D]. Bebelina mea are la aproape 5 luni, pe 3 martie facem 5 luni, 7.100gr si 65cm. Si dr se mira cat e de inalta, de al tau cred ca ar fi ramas cu gura cascata[pup]. Bine ea cred ca se raporta si la faptul ca a fost prematura si era cat mana.

Dbunny la noi ninge la greu, s-a intors iarna. S-a trezit thea, pup.

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dbunny felicitari. Sa dea DD sa fie intr-un ceas bun si totul sa decurga perfect. Cat despre verigheta eu nu cred in chestii de genul asta[pup]

Maya e foarte tare antibioticul. Esti mai bine? Mare papacioasa e Thea[bibe]

Bambo sper sa scapati repede si de tuse si de kk. tare mare e David[flo]

Maya ce frumuseti[olala]. Ce cuminte statea Theuta in cazan[olala]

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maya-id="red">e f bine printesa ta[olala]...acus il ajunge pe David [:D]

mie nu mi se pare gras David din cauza ca e lungan [alcool]Antonia avea greutatea lui David la 10 luni [:D]

Antonia are 110 cm si 16 kg [alcool]

 

Dbunny-id="red">cum te simti?a trecut morcovul? [:D][pup]

 


[mamica]Bamboletta cu [copil] David(18 aug 2010)id="size3">id="Script MT Bold">id="purple"> si id="size3">id="Script MT Bold">id="purple">[zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)id="size3">id="Script MT Bold">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum am ratat pozele de la botez cu Thea [alcool]

 

[wow][olala]superba...se vede ce lungana e [:D]pozele sunt facute de fotograf nu? [pk]

 


[mamica]Bamboletta cu [copil] David(18 aug 2010)id="size3">id="Script MT Bold">id="purple"> si id="size3">id="Script MT Bold">id="purple">[zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)id="size3">id="Script MT Bold">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ocup toata pagina [:D]

 

Avem primul dintisor [bis][bis][bis] asta era secretul a 2 nopti dormite de la 22-23 pana la 7-8 dim [alcool]nu stiu cand a iesit...dar se simt la mana striatiile de pe dinte [:D][olala]fain nu? [alcool]iese dintele si eu nu stiu

[alcool]

 


[mamica]Bamboletta cu [copil] David(18 aug 2010)id="size3">id="Script MT Bold">id="purple"> si id="size3">id="Script MT Bold">id="purple">[zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)id="size3">id="Script MT Bold">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am trezit inaintea fetelor asa ca am timp sa scriu repede una alta.

Bambo pai si Antonia e f inalta, Ana are doar 1.4 m si 17 kg.

Ieri mi-au cam dat de furca mucisorii Theei, are tot d-aia in gatut, de-abia ii scot. Totusi noaptea doarme, vad ca acum nu e infundata.

Anei i-a trecut, merge iar la gradi, probabil o sa mai culeaga ceva cu timpul asta. Eu azi iau ultimul antibiotic si gata. Nu mi-a trecut definitiv tusea, dar asta e. Nu mai sunt asa grav.

Voi ce credeti cu sarea la bebelusi? Anei nu i-am dat deloc pana la 1 an, dupa am inceput sa adaug cate putin. Citeam ca dr Ana Culcer recomanda un varf de cutit de sare de cand incepi diversificarea, sunt in dubii insa. Nici nu mai stii pe cine sa asculti.

Fructele din compot o fi ok sa ii dau? Ma gandeam la piersici sa-i combin cu mar, banana o cam constipa si nu i-as mai da.

 

 

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor,

[gvid]http://severinnatalia.files.wordpress.com/2008/01/cafea-1.jpg[/gvid]

am lasat cafa [:D] si va doresc numai bine,insanatosire bolnaviorilor...

 

Hunii mei sunt bine,mancatori-tocatori de ficatel de mama....dar multumesc lui Dumnezeu pentru tot[:D]

 

O zi buna va doresc[flo][flo][flo]

 


id="right">

Blogul Speranta moare ultima

Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuriid="size1">

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!

id="purple">id="size3">id="Script MT Bold">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...