Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Regasiri (53)


Recommended Posts

Salutare [:)] A facut Antonia testul cutanat...nu a iesit alergica la nimic...nu stiu daca inca sa ma bucur sau nu [alcool]mai asteptam rezultatul la exudat nazal si dupa mergem cu rezultatele la doctorita...a facut si control ORL e ok...aseara si azi a facut o criza de tuse pana ii venea sa vomite [q]are larigita[bang]i-a dat isoprinosine...aerosoli cu dexa si prospan 10zile analiza lui David inca nu e gata [alcool]nu stiu ce dureaza atat [bang] nu cred ca mai avem musafiri sambata...cu antonia bolnavioara [bang][alcool]amanam pe sapt viit... [s]La multi Ana!!![s] multa sanatate bolnaviorilor [pup] merg sa pregatesc pranzul...
[mamica]Bamboletta cu [copil] David(18 aug 2010) si [zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lamuriti-ma ca-s pierduta in spatiu: a cui e ziua? sau e sfanta Ana azi? auzi la dodo ce subtirica 50 de kile[alcool] fotomodel te facem[pup] bambo pare rau ca-i beteguta caprita[pup] maya sanatate si tie iulia la sedinta...disputa a fost servita! intre parintii care vor teme si parintii care nu! cica din clasa 1(peste 2 ani) v-or primii foarte multe teme, la calalata scoala, si-o sa fie prea brusca trecerea, si-ar fi bine sa aibe o obisnuinta copiii cu temele. Eu n-am opinat, dar nu-l vad eu pe dani cu burta pe carte...face ce vrea cand vrea. educatoarele au subliniat ca-i mai important la varsta asta sa cunoasca regulile de buna purtare, sa invete sa aibe rabdare, sa invete de ex. cum se numeste mami, tati, vecina, verisoara, strada pe care locuieste, adresa , etc.[pup] Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui saryta
Bombo - cum dozezi la aerosoli, 1 ml dexa si cat prospan si ser? Mariana - mamicuta de 3 [zana] - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06) "Preocupati de ce va fi copilul nostru MAINE, uitam ca el este cineva ASTAZI!"
1.5 ml ser 0.5 ml dexa 20 pic prospan intreaba si medicul vezi ce zice...[pup]multa sanatate
[mamica]Bamboletta cu [copil] David(18 aug 2010) si [zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim ptr urari, da, Ana a implinit ieri 9 ani[pk], am petrecut acasa, cu neamurile ( frati, veri, matusi, unchi...[:D]) E foarte fericita ca a primit- printre altele- 2 perechi de blugi mulati[alcool], unii albastri si altii gri, cu Hanna Montana[:D] De luni incep serviciul, si incepe si scoala si gradinita [alcool]...adica iar alergatura. Nu ca in concediu a fost mai bine[:D], ca mi-au terminat creierii, au o placere sa urle - in joaca- ca-mi vine sa-i iau pe toti la bataie ( Ana, Calin si nepotii) , cred ca in curand ne vor da afara din bloc[:D], au scos usile din tatani de cate ori au intrat/iesit/busit/trantit de la mine la verisoara-mea si retur[:D] Intreba Dbunny de ce-s copiii in vacanta: e vacanta intersemestriala, vor mai avea vacanta atunci, de Paste, apoi...vacanta mare ( pe care o astept si eu cu nerabdare[:D]) Bambo, cum mai e Antonia? Pe tine-s suparata, pai cum 61 kg??????[alcool][:D] Am citit pe fuga, a mai pus cineva poze si n-am vazut? Ank, tu spui de vaccinul ala de la 4 ani? Pe noi nici acum nu ne-a chemat, nici eu n-am mai fost pe la dispensar de aproape 1 an si nu ma dau in vant sa sun[:D] Gata, fug , va doresc o saptamana frumoasa, nu cred sa mai intru pana luni[pup] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca la Thea de-abia acum a inceput viroza. V-am zis ca duminica trecuta a avut ceva mucisori dar i-au trecut imediat. Toata sapt a fost ok, de ieri e plina de muci, dar nu aposi, d-aia lipiciosi, de-abia ii scot. Nu stiu ce sa-i dau, mi-e groaza sa chem pediatru care da antibiotic instant. I-am pus colargol, ser si nurofen. Ea asa are stare f buna, rade, mananca la fel de bine, doarme, ce-i drept nu ca inainte, se mai trezeste cand e f infundata, dar nu face scandal. Mi-e asa mila de ea, vad ca febra nu are, tocmai d-aia nu as sari cu antibiotic. Cel mai probabil a luat de la mine ca eu am fost varza toata sapt, parca nu mai scap de o raceala. M-au durut toate cele, de-abia mergeam. Inca tusesc, dar sunt mare, ma descurc. Ana e ok, desi si ea mai pare uneori infundata. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata [cit] Roxana-caprita e mai bine...oricum ea e la fel de activa si bolnavioara [alcool]doar ca tuseste [bang] o mai tin acasa si sapt care vine nu o duc la gradi...[alcool] nu fi suparata pe kg [:D]am bagat de-a dulciuri si acum am 62 [alcool] Dbunny-inca nu am facut checul[bang]astept niste banane sa se coaca [:D]mi le-a luat sotul cam verzi [:D]ieri am facut clatite... Maya-cand era David micut de 1.5-2 luni a avut muci de nu putea respira [bang]...pediatra imi daduse...sinupret 5 pic/3 ori pe zi (e secretolitic)cat mai mult ser si aspirat cu batista bebelusului....acum nu mai stiu cate luni are Thea...de la 5-6 luni se da 10 pic 3/ori pe zi...e naturist...doar ca e mai rau la gust [xx(] eu cu astea am scos-o la capat cu David cu mucisorii...sinupret..ser...colargol..multa sanatate [pup] duminica frumoasa[flo][flo][flo]
[mamica]Bamboletta cu [copil] David(18 aug 2010) si [zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va ofer o [cafea] Maya, multa sanatate si tie si domnisoarei. Tare mi-e mila de ea... Bambo, multa sanatate Antoniei. Dbunny, mi se pare o prostie ce vor unii parinti... o sa ajungem sa le dam cartea de cand sunt in burtica....[:D] Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] fetele. Maya multa sanatate amandurorara. Sper ca la Thea sa treaca repede si fara antibiotic. Bambo si Antoniei multa sanatate. Erica e la fel de activa si cu temp 39 cu, asa ca stiu cum e. Las ca 1/2 aia de Kg nu se vede si dulciurile sunt bune[:D] Lacramioara multumim pt cafea. Tu cum mai esti? Roxana eu ziceam de vaccin. La mine a sunat ca am acelasi dr de fam cu ai mei si cum tata e cardiac trec lunar pe acolo, ba il mai duce pe dr acasa, ba o reteta, ba copiii (ca si sora e la el). Da am inteles ca au obligatia sa anunte. In 2006 vaccinul s-a mutat de la 2.5 ani la 4. Saryta multa sanatate si capritelor tale. Dbunny fain meciul e la sedinta. Mie la varsta lor mi se pare suficient ce fac la gradi. Acasa dc am timp discutam cate ceva... [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...