Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pestisorii in sarbatoare - "LA MULTI ANI!" (65)


Recommended Posts

Iar, pt. cine (mai) doreste, acest calendar astrologic este pt. fiecare zi a anului in parte. Adica, de pe 1 ianuarie pana pe 31 decembrie inclusiv. Deci, doar ziceti-mi [:)] ce doriti... O duminica faina in continuare tuturor [floare3]! [hia]
~~~~~~~~~~~~~~ Mami de poznas [jongleur]... ~~~~~~~~~~~~~~
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Danuta sanatate multa tatalui tau!Sa se faca bine cat mai repede,dansul va ajuta si cu Miru,nu-i asa? Cryna daca ai sti ce ma mananca si pe mine sa cer niste date...dar ma abtin cel putin pt mine.Imi astept randul.Dar daca vei avea ceva timp,poate reusesti sa scoti si un 12 si un 29 iulie.[pup] Azi am fost mult mai bine,acum as cam vrea ceva bun.Merg sa vad ce si cum. nicoll_mada [zana] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [copil] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 } http://community.webshots.com/user/nicoll_mada MMN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite Nicoll: 12 iulie - Ziua prezentei convingatoare Cei nascuti pe 12 iulie sunt stapanii metodelor de convingere. Argumentele lor sunt convingatoare si logice. Sunt inzestrati nativ cu un simt al momentului oportun. Cand este nevoie, ei sunt destul de retinuti si chiar influentabili, dar exista si cazuri extreme cand trebuie sa se impuna. Destul de des ei isi folosesc simtul umorului pentru a-i atrage pe ceilalati de partea lor. Nativii zilei de 12 iulie nu numai ca sunt buni in procesul de convingere a celorlalti, dar chiar trec si la actiune. Prin eforturile lor, multe proiecte sunt demarate, desi sunt cazuri in care exista putine sanse de materializare. Uneori, cei nascuti pe 12 iulie pot fi destul de priceputi sa insufle in mod subtil o idee in mintea altcuiva. Astfel, acestia vor actiona in acest sens, fiind convinsi ca este ideea lor proprie. Din nefericire, nativii zilei de 12 iulie pot deveni parinti dominanti. Datorita faptului ca sunt atat de dedicati exercitarii influentei lor, ei vor fi incompatibili cu copiii lor. Doar mai tarziu, acestia vor realiza cat de mult le-a fost controlata vointa, desi la momentul respectiv nu au sesizat acest lucru. In cazuri extreme, copiii nativilor zilei de 12 iulie vor creste si vor afla ca si-au dezvoltat o vointa atrofiata. Astfel, ei vor ramane pentru mult timp dependenti de ghidarea parintilor. Probleme similare pot aparea si in relatiile de dragoste ale celor nascuti astazi. Initial, ei ii vor lasa pe cei iubiti sau pe partenerii sentimentali sa se implice si in final isi vor exprima resentimentele impotriva acestora. Deoarece nativii zilei de 12 iulie isi gasesc rareori parteneri potriviti pentru personalitatile lor puternice, este destul de dificil pentru ei sa gaseasca o fericire durabila in viata personala. Nativii zilei de 12 iulie influenteaza puternic orice mediu in care convietuiesc. In general, ei sunt admirati la serviciu pentru priceperea lor. Adesea, ei pot exercita o influenta pozitiva in medierea disputelor. Totusi, cei nascuti astazi nu pot suferi sa raporteze unei persoane pe care nu o admira si pentru care nu au nici cel mai mic respect. Din acest motiv, ei se vor gasi de cele mai multe ori in situatia de angajator, sau in functii ce nu au un sef direct. Deoarece persoanele nascute pe 12 iulie sunt incapatanate si detin un set bine definit de prioritati si repere in viata, este dificil pentru ei sa accepte pe deplin filosofia unei companii sau organizatii. Datorita naturii lor persuasive si personalitatii puternice, uneori nativii zilei de 12 iulie isi fac dusmani si provoaca resentimente si antagonism. Ei cred in mod invariabil ca actioneaza in interesul comun, dar ceilalti ii pot vedea in postura de dictatori, comentatori si neinduplecati. Adevarul este ca nativii zilei de 12 iulie gasesc o solutie la problemele logice mult mai repede decat alte persoane si le pot nega sansa de a se implica. Cei nascuti astazi trebuie sa invete sa se retraga, sa le permita si celorlalti sa aiba puterea si respectul de sine atunci cand trebuie sa ia anumite decizii. Acest lucru se datoreaza faptului ca cei nascuti pe 12 iulie sunt cei care furnizeaza de obicei o asemenea putere si tind sa incurajeze dependenta angajatilor, copiilor si prietenilor. SFATURI: Invata sa te retragi. Incearca sa nu te mai bagi atat. Nu-ti mai impune ideile cu atata tarie. Intodeauna incearca sa fii sensibil la nevoile si dorintele celorlalti. PUNCTE FORTE: - Capabil - Devotat - Bun observator PUNCTE SLABE: - Exagerat de protector - Autoritar - Incapatanat
~~~~~~~~~~~~~~ Mami de poznas [jongleur]... ~~~~~~~~~~~~~~
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si celalalt: 29 iulie - Ziua evaluarii culturale Persoanele nascute pe data de 29 iulie sunt adepte ale evaluarii caracteristicilor, potentialului, moralitatii si realizarilor oamenilor din jurul lor. In plus, nativii sunt capabili sa faca previziuni impresionante referitoare la cursul dinamic al evenimentelor din cadrul familiei, societatii sau din cadrul unei organizatii. Nativii care lucreaza in domenii competitive, cum ar fi cele legate de armata, guvern, afaceri si politica, au tendinta de a fi evaluatori foarte abili ai entitatilor straine si/sau ale fortelor opozante. Nativii intampina dificultati in ceea ce priveste evaluarile observatiilor referitoare la cultura, etnie si nationalitate. Intr-un fel, cei nascuti in aceasta zi pot contribui la evolutia gandirii stereotipe si pline de prejudecati. Multi dintre nativii zilei incalca limitele fine ale acestor domenii. Uneori, au dezvoltata o fixatie in legatura cu un anume grup fata de care manifesta credinta. De cele mai multe ori, sunt mai corecti in evaluarea altor grupuri, decat in cazul evaluarii propriului grup. Se pare ca patriotismul le poate umbri ratiunea, obiectivitatea. Metafora "patriotism" se poate referi, desigur, si la loialitatea fata de alte lucruri cum ar fi echipele sportive, compania sau cea fata de anturajul social. In domeniul lor de activitate, persoanele nascute pe data de 29 iulie obtin rezultate bune in calitate de organizatori sau planificatori de evenimente. Cei nascuti in aceasta zi sunt foarte mandri in ceea ce priveste copiii, prietenii sau rudele lor. Nativii vor plasa familia printre cele mai importante preocupari sociale. Ei au tendinta de a deveni foarte protectori cu tot ceea ce este in legatura cu propriul cerc familial. Cei nascuti in aceasta zi vor indeparta orice pericol care va ameninta integritatea sau siguranta materiala a familiei. Pentru ca sunt bune cunoscatoare a caracterului si relatiilor umane, persoanele nascute pe data de 29 iulie, se pot dovedi extraordinare in calitate de mediatori ai unor conflicte. Intelegand atitudinea reprezentantilor si a partilor negociante, nativii sunt capabili sa ofere imediat o privire de ansamblu asupra partilor combatante. In calitate de profesori, asistenti sociali, lideri sindicali sau adepti ai unui partid, cei nascuti in aceasta zi sunt foarte priceputi. Ei vor obtine rezultate remarcabile in aceste arii de activitate. Nativii zilei de 29 iulie au tendinta de a raporta individul la un grup sau la o anume categorie. Desigur, din acest motiv ei pot scapa din vedere importante diferente intre indivizi. In calitate de parinti, persoanele nascute pe data de 29 iulie trebuie sa se asigure ca isi trateaza copiii in mod individual si trebuie sa incurajeze individualismul in general. Datorita faptului ca aceste persoane sunt extraordinar de loiale fata de un grup, ele vor uita uneori ca au nevoi individuale si ca trebuie sa aiba o viata personala proprie. De prea multe ori, acesti nativi evita sa isi asume responsabilitatea si efectele propriilor greseli. Cu toate acestea, isi vor asuma creditele pentru succesele grupului din care fac parte. Abordand aceasta atitudine, probabil ca persoanele nascute in aceasta zi vor pierde din vedere idealurile personale. Astfel, vor fi oarecum incapabile sa isi dezvolte o ideologie proprie. SFATURI: Nu mai incerca sa organizezi tu totul. Aminteste-ti ca orice persoana este un individ in sine. Nu neglija propriile sentimente. Fii mandru de mostenirea pe care ai primit-o, dar nu exagera in aceasta privinta. PUNCTE FORTE: - Cu spirit de observatie - Loial - Cu principii PUNCTE SLABE: - Incapatanat - Prea devotat unui grup - Limitat _______________________ Pofta mare la ceva bun [pofta]! [pup]
~~~~~~~~~~~~~~ Mami de poznas [jongleur]... ~~~~~~~~~~~~~~
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa-ti fie de bine Crynule!Ce mai faceti,cum se mai simte familia? Si de la noi sa aveti o seara buna,cu vise frumoase.Noi maine nu vom fi prezente,duc fetele la gradi si ramanem la ploiesti la o prietena de-a mea de la facultate,cu al carei baietel mandrele sunt prietene. Asa ca ne vedem abia marti. Va [pup]dulce si sa aveti un inceput de saptamana cat mai bun si frumos! nicoll_mada [zana] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [copil] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 } http://community.webshots.com/user/nicoll_mada MMN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Serveste cineva [cafea]? E cineva pe aici? [:D] Nicoll, suntem ceva mai bine... multumim de intrebare [flo]. Poznasul l-am dus deja la gradinita, dupa o saptamana si ceva de "bolit" si tratament... si noi ne revenim [:)]... azi am capul ceva mai limpede [:D]... va dorim distractie placuta la baietelul prieten mandrelor [pup]. Si te asteptam maine pe aici [;)]... In rest, io nik nou... fug din nou la treburi... si cam atat pe ziua de azi... revin mai tarziu... daca dati si voi pe aici [:-@]... O zi frumoasa si o saptamana faina va doresc tuturor [pup]! Ne mai vedem [hia]...
~~~~~~~~~~~~~~ Mami de poznas [jongleur]... ~~~~~~~~~~~~~~
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un horoscop saptamanal pt. cine doreste [:)]: Pesti - 21 februarie 2011 - 28 februarie 2011 * Saptamana in doi... La inceputul intervalului Luna iti da o stare care, de obicei, iti este caracteristica: melancolie, visare, meditatie. Se diminueaza in 3 zile, asa ca faceti planuri pentru o ieisre in afara orasului. Tu si partenerul evident! Marea ar fi ideala, mai ales daca vremea ar fi mai calda. Dar cine a zis ca nu poate sa fie romantism si pe partia de ski? Nu se intampla prea multe lucruri pe cer. Soarele e in Pesti, iar alaturi de influenta Lunii ne face mai irascibili decat de obicei. Se poate ca motive minore sa creeze certuri de proportii, dar diplomatia poate aplana orice. In curand scapam de acest aspect, iar starea de spirit poate sa ajunga la polul opus inainte sa ne dam bine seama! Bani: foarte bine. Sanatate: foarte bine. Dragoste: foarte bine. * Cred ca aceasta saptamana va fi una dintre cele mai solicitante, daca se tine seama de multitudinea fenomenelor astrale ce au loc pe acest semn plin de fantasme si temeri. Greu de redat in cateva fraze relatiile ce se succed neincetat, generand impulsuri care va vor solicita la maxim. • Zile benefice: luni, marti si miercuri. • Zi tensionata: vineri. • Zile fatidico-destinice (n. 11-20 martie): sambata si duminica. * Iti doresti o marire de salariu ori macar o prima , dar se pare ca nu prea ai noroc. Pe de alta parte, te afecteaza unele barfe pe seama ta, si ceri parerea unei prietene. O zi de succes poate fi miercuri: poti lua orice initiativa, mai ales financiara! Joi-vineri: unele native isi doresc o schimbare de job, si isi contacteaza in acest scop cunostintele si prietenii. In week-end ai vrea sa lenevesti,dar mult mai bine ar fi sa mergi la o sala de fitness, ori macar la un jogging prin parc... Glume n-am azi la purtator... puneti voi daca aveti si doriti [flo] sa ni le ziceti si noua [:)]... Fug inapoi la trebi... o zi placuta in continuare tuturor [pup]! [hia]
~~~~~~~~~~~~~~ Mami de poznas [jongleur]... ~~~~~~~~~~~~~~
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buan seara ! Cu scuzele de rigoare [asia] urez si eu la multi ani sarbatoritelor de zilel trecute , charlie si Baby , sa fiti sanatoase si tot ce va doriti voi sa vi se implineasca![flo][flo][flo].. [asia]nu am mai aparut prin zona ca am fost si inca mai sunt bolnava o gripa foarte rea , cu febra mare , frisoane, dureri de cap , ameteli ...etc ....m-am saturat este a doua oara anul asta cand ma imbolnavesc , am imunitatea zero ..asa ca azi am luat echinaceea si ceai de catina ...sa vedem ....si m-am saturat si de iarna asta ... ca platesc degeaba caldura ca tot rece e in casa , of ...[bang] Danuta , sanatate tatului tau ![flo] Cryna , vreau si eu 28 feb si 21 aprlie , te rog....[pup][pup] Dany 'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...