Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 49 -


Recommended Posts

Salutare la toata lumea! [pup]

Am vazut ca-s in listuta cu Andrei, multumesc mult [flo]

Am intrat sa vad ce mai faceti si sa va dau un avant: se poate fetelor! Cu tratamentul corect se poate! Mie nici acuma nu-mi vine sa cred ca am dus sarcina asta la capat, nu fara probleme pe parcurs, dar important e ca am ajuns cu bine la termen si am un baietel sanatos pe care-l iubesc ca pe ochii din cap. Sa nu va pierdeti niciodata increderea ca se poate [pup]

 

Raluca, mami de [zana] Diana si [cavaler] Andrei id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

sun ... ti-am raspuns pe mess, eu doar acum am vazut nu am net, acum sunt la mama

 

va salut pe toate

 


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mareid="Tahoma">id="size1">id="teal">


Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010

Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

id="size1">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm
mealex, hai ca incep sa ma enervez din cauza lui dr U [:D].Cum adica "nu se mai face" PAI? A decis ea in numele hematologilor sau cum? Si cum adica nu ai nevoie de Clexane? Cu sarcini pierdute si mutatii? Eu am impresia ca ea da Clexane in functie de toane.De asemenea, Femibion pt MTHFR (inainte de a ramane insarcinata sau de a incepe FIV), cred ca este tot inventia ei...
align="right" id="quote2">balanta, nu e inventia ei cu femibionul...a citit pe schemele de fiv din ungaria [:D]la fel si cu medrol [:D]_________________________________________ oligo-girl, MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 4G/5G heterozigot, 3 IUI nereusite, 3 IUI anulate, sarcina obtinuta natural, pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009, FIV1 reusit (ET 26.11.10), sarcina sub clexane 0,4, oprita din evolutie in s8 id="size1">id="teal">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui p@ulici
sun ... ti-am raspuns pe mess, eu doar acum am vazut nu am net, acum sunt la mamava salut pe toate Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mareid="Tahoma">id="size1">id="teal">Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doiid="size1">id="teal">
align="right" id="quote2">[flo][pup]
''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evansid="size2">id="purple">id="Tahoma">
Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010)MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigotTratament: femibion 1/zi,folowise 1/zi,acid folic 5mg/zi,magneB6 2/zi,aspirincardio 100mg/zi(sau aspenter75),glucophage 1500mg/zi,Clexane 2x0,4/ziid="size1">id="teal">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balantaid="red"> nivelul meu de homocisteina este ok 7.83 #956;mol/L [5 - 12]. Cred ca nu e nevoie sa ma stresez pentru Medyn forte. Iau Magne b6, omega+acid folic+b6+b12, femibion care si la randul ei are vitaminele necesare.

Parerea ta?

 


''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evansid="size2">id="purple">id="Tahoma">

 


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010)

MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot

Tratament: femibion 1/zi,folowise 1/zi,acid folic 5mg/zi,magneB6 2/zi,aspirincardio 100mg/zi(sau aspenter75),glucophage 1500mg/zi,Clexane 2x0,4/zi

id="size1">id="teal">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor

 

Am de donat o cutie cu 10 seringi pre-umplute de fraxiparine 2850 UI Axa/0,3 ml. [anticoagulant din clasa heparinelor]

 

Expira: 04.2011

 

 

Cine are nevoie de el sa imi scrie la musetteFIV@yahoo.com .

 

Bafta multa fetelor

 

elena [mamica] fericita de pitici pretiosi [zana] Ana Maria & [bonjovi] Matei Stefan - 18 iulie 2009id="purple">

 

Piticii mei iubitiid="purple">

 

"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste" - Paulo Coelhoid="orange">id="size1">

 

 

Infertilitatea este o boala. A avea un copil nu trebuie sa fie un luxid="green"> id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina_28, o mai gasesti maine si luni din cate am inteles, apoi pleaca pana la jumatatea lunii februarie. Nu iti trebuie trimitere, dar sa ai la tine dosarul cu analize si ecografii de sarcina ca sa le studieze, il lasi acolo dimineata si il iei dupa-amiaza cand te duci dupa rezultate.id="Arial">id="green">

 

2 sarcini oprite in evolutie la 7 saptamani, respectiv la 9 saptamani, Gena MTHFR, mutatia C677T, heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot

[ruga] pentru [bebic] id="green">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...