Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 49 -


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neata fetele am venit si yo la cafea sarah asta mi-a zis ca motivul ruperii membranelor a fost din cauza streptococului care mi-a slabit membranele a mintit ea, mint si yo sa-i ia naiba de nemernici [q] [url="http://community.webshots.com/album/574537775vHktVo"]pozulici[/url][foto] [url="http://www.fertilityfriend.com/ttc/calendar_module.php?d=2011-01-21"]TB[/url] Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine, Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt. Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus. Ma [ruga] la Bunul sa-mi daruiasca un [copil] sanatos ASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELOR
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MEalex, joi este dna dr. eu am dat sange ieri si joi dupa ora 14.00 merg dupa rezultate sa vedem daca imi da clexane caci aspenter nu mai am voie - am ajuns in sapt 29 :) si totul este bine. mutatie MTHRF C677T heterozigot 2 sarcini oprite din evolutie la 8s, inainte sa aflu de mutatie, acum cu voia lui Dzeu insarcinata a treia oara DPN 13.04. 2011 la Elias cu Dr Rotaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brotacel, [pup][flo] ma bucur din suflet pentru tine! Ma ingrijorasem ca nu mai vedeam nicio postare de-a ta, dar acum m-am linistit![pup] Pup toate mutantele![pup][pup][flo][flo][flo] R.[gravired] 35+ [baietel] tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor sa aveti o zi insorita si calduroasa. Ruxandrada poate ma rpet cu intrebare, mii de scuze [iartama], pentru PCOS in timpul sarcinii ai luat metformin?
''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans
Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010) MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot Tratament: femibion 1/zi,folowise 1/zi,acid folic 5mg/zi,magneB6 2/zi,aspirincardio 100mg/zi(sau aspenter75),glucophage 1500mg/zi,Clexane 2x0,4/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunshine,[pup][flo] am facut tratament cu Metformin din iulie 2007 pana in iunie 2010, cand am ramas insarcinata. Doza a fost de 1000 pana in decembrie 2009 ( cand am pierdut a doua sarcina), apoi, cand am reluat proiectul bebe, in februarie 2010, am inceput sa iau, cu de la mine putere, 1500/zi. Dupa ce am ramas insarcinata, mai exact dupa confirmarea testului de sarcina, am redus treptat doza pana in saptamana a 8-a , la sfatul intelept al unor fete de pe forum, care intrerupsesera brusc si pierdusera sarcinile respective. [pup][flo] R.[gravired] 35+ [baietel] tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, maine merg la Fundeni cu rezultatele analizelor de la Synevo. Eu am ales ce analize fac din ce am vazut ca ati facut voi...ce ii zic doamnei Uscatescu? Se supara daca zic ca le-am facut din capul meu? Sau sa zic ca mi-a recomandat un ginecolog? 2 sarcini oprite in evolutie la 7 saptamani, respectiv la 9 saptamani, Gena MTHFR, mutatia C677T, heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot [ruga] pentru [bebic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Fetelor, maine merg la Fundeni cu rezultatele analizelor de la Synevo. Eu am ales ce analize fac din ce am vazut ca ati facut voi...ce ii zic doamnei Uscatescu? Se supara daca zic ca le-am facut din capul meu? Sau sa zic ca mi-a recomandat un ginecolog? 2 sarcini oprite in evolutie la 7 saptamani, respectiv la 9 saptamani, Gena MTHFR, mutatia C677T, heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot [ruga] pentru [bebic]
sa se supere???? pe banii tai??? ar fi culmea... ii poti spune ca ai citit pe net, ca ti le-a recomandat un doctor...ce vrei tu... bafta! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mealex, eu zic sa mergi destul de rezervata maine la Fundeni, fiinda depinde mult daca o prinzi pe dr U intr-o zi buna sau o zi proasta. Sper sa ai noroc si sa fie intr-una din zilele ei bune [:)]. Cred ca am mai scris pe forum ca ea nu prea ia in serios gena PAI (cel putin asa a fost in cazul meu). Eventual, daca vrei, sa ne scrii a decurs intalnirea cu ea si ce tratament ti-a propus. Bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt rezervata...am fost de vreo 3 ori pana acum. Prima oara eram insarcinata si a vorbit un pic cu dansa, iar dna. Viorica mi-a scris tratamentul dupa ce dicta dr. Uscatescu...si mai intreba din cand in cand: "sa dam si aia? si ailalta?" si dra zicea ca da...daca nu ar fi intrebat dna. Viorica, probabil ca nu imi dadea...apoi cand am mai fost si nu eram gravida, ma pasa la o alta persoana, nu stiu daca este asistenta sau medic...este mai in varsta, satena-bruneta si cu parul mai lung parca...de obicei, preia pacientele care nu sunt insarcinate si sta in laborator in partea stanga, la geam, dupa zona de recoltare. Sper sa ia in seamna si gena PAI si MTHFR, ma tem sa incep o sarcina fara Clexane in conditiile astea...ma gandeam sa nu mai analizez la Synevo momentan Factorul XIII si sindr. antifosfolipidic, dar daca nu imi da Clexane, le fac... Daca nu imi prescrie Clexane de la inceput, nici nu stiu la ce hematolog sa merg...Am emotii pentru maine... 2 sarcini oprite in evolutie la 7 saptamani, respectiv la 9 saptamani, Gena MTHFR, mutatia C677T, heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot [ruga] pentru [bebic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...