Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Romanii din diaspora voteaza?


Recommended Posts

noi cred ca nu ajungem, chiar sa vrem, nu stim unde vom fi la data aia, e prea putin probabil sa fim in zona suntem la curent cu ce e in tara, ca stam mai mult pe protv, tvr international si asa cum se spunea mai inainte nici noi nu credem ca se va schimba ceva cat vom trai noi, poate copiii sa apuce ceva dar ceva in bine, nu stiu de ce, nu vad, scuze patriotilor si admiratie celor care traiesc in romania, eu una nu as mai putea [URL="http://good-times.webshots.com/photo/2354379010100816331LiDLUL"]poza cu noi[/URL] [URL="http://good-times.webshots.com/album/558226232sJMJER"]poze diverse[/URL] [URL="http://www.facebook.com/album.php?aid=858&id=1727991987&l=2395a72935"]aprilie 2009[/URL] [marinar] Simona, mama Antoniei (27.06.1998)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce se intampla in Romania? Ohoho... orgoliile politice pe primul plan, de-mi vine sa [q] restul... nici nu conteaza! Cum incearca cineva sa faca ceva (vezi guvernul Boc) si nu e pe masura intereselor politice, cum e dat jos. Si sigur, imediat apare criza economica, etc., etc... Tocmai ieri am vazut o emisiune: Dupa 20 de ani cu Petre Roman care vorbea de revolutie: "Am reusit sa trec de baricade si spre surprinderea mea nu m-au oprit". Pai oare de ce nu l-au oprit? O singura varianta se potriveste: era de-ai lor. Poate dumnealui crede ca prostimea nu gandeste... Dupa tot ce am vazut in ultimele saptamani, clar ca nu margem la vot! Sa amintesc si de sloganele candidatilor...moama ce bombastice si pline de mesaje... nu stiu cum sa le numesc, a, mi-am amintit, ei le spun electorale, noi le spunem MINCIUNI! Infinitului de viata i-am zis MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cristina1974
Nu voi merge... nici nu am fost sa votez macar o data, de cand nu mai sunt in Romania ( aproape jumate din viata ). Nu merg pentru ca: - nu am timp, abia imi gasesc pentru copiii mei - nu se merita, atata timp cat in Romania se merge pe inavutirea personala, cat nu se da doi bani pe interesele publice,indiferent de cine este la conducere. Cand am sa vad ca se schimba ceva in mentalitate, in primul rand, daca o sa apuc sa vad asta vreodata, voi face un efort si voi merge sa votez,insa pana atunci, mi se face deja rau cand ma gandesc la mizeriile din "curtea " fiecarui candidat. Cristina ,Iasmina Timeea si Georgia Helia
Exact motivele care ma opresc si pe mine sa merg ! Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1
Da. Votez. Laburistii, in vara lui 2010 [:D] Stie cineva cit de idioti sint aia de la ambasada Ro in Londra?[bang] OMG, trebuie sa fii sado-masochist sa mergi pe acolo.[alcool]
Gand la gand cu bucurie cu idiotii si idioatele de la ambasada Ro din Budapesta: un motiv sa nu merg la vot. Infinitului de viata i-am zis MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...