Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce facem cu distanta ?


Recommended Posts

Mersi oana [flo]

 

Ma consolez cu ideile cu care se consoleaza orice om cand se termina : ca nu ma merita , daca s-a terminat inseamna ca asa e mai bine , daca era sa fie dragoste adevarata - trecea de toate , daca era sa fie persoana potrivita nu renunta la mine ..etc etc. :)

 

Probabil a fost influentat f mult de cei din afara , mai ales "prietenele astea a lui " , despre care el mi-a spus cand ne-am cunoscut ca sunt geloase pe mine si ca il sfatuiesc sa lase balta tot.

 

 

Acum ..ce mai conteaza cine si cum l-a influentat. Conteaza ca-i genul de om care se lasa influentat . Deci nu-i pt mine . Eu nu suport oamenii slabi .

 

..Dahri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[flo]Eu nu te cunosc, dar citind postarile tale ma gandesc ca esti o persoana ff hotarata si puternica pt ca in ciuda faptului ca ajusesei sa tii la el totusi nu aveai de gand sa te lasi de facultate, ceea ce demonstreaza ca nu renunti usor la ceea ce ai inceput, bravo tie, tine-o tot asa...

Conteaza sa fii independenta financiar de orice barbat..e unul din atuurile pe care le au femeile...conteaza sa nu depinzi de nimeni...

 

Eu cred ca vei trece rapid peste incercarea asta si dragostea adevarata nu va intarzia sa apara...

 

Mult noroc![pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oana , multumesc [flo]

 

 

Ceea ce am devenit azi este rezultatul multor dezamagiri prin care am trecut si rezultatul psihoterapiei de 1 an.

 

Mi-a scris in urma cu cateva ore ca nu a mai plecat azi la "Studiu" , ca e urat afara si nu are chef de nimic si doar se gandesc...la noi.

 

 

Din fericire nu eram acasa , astfel nu am vazut mesajul si nu a aparut tentatia de a-i raspunde.

 

O sa trec eu si peste asta ! [:)]

 

..Dahri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o sa va impacati.

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

[gravi] 11+

Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....[ruga]

2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.

 

id="blue">

________________________________________________________________________id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io cred ca relatia este deja compromisa deoarece gelozia si posesivitatea nu fac casa buna cu distanta. Si eu cred ca va veti impaca pentru ca el se va milogi ca blegul de tine si tu ai sa cedezi din cauza ca ti la el. Si el tine la tine, dar ii e greu sa iasa din rutina vietii lui ca sa stai tu linistita. Tu-i cam ceri sa stea in casa in fata calculatorului. In momentul in care dispare din peisaj devi exagerat de nesigura tocmai pentru ca nu ai incredere in el. Probabil justificat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa te sfatuiesc decat sa-ti asculti inima...daca inima iti zice sa vorbesti cu el, vorbeste...Deocamdata ce s-a intamplat intre voi e doar o cearta intre indragostiti...se intampla multe de-astea...poate si astea unesc un cuplu..vezi ce zice, cat e de convingator...Merita sa lasi intuitia sa te ghideze un pic![flo]

 

Bafta multa si te asteptam cu noi informatii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit , dar mai bine nu am fi facut-o !

 

Am impresia si probabil si el , ca suntem 2 straini .

 

Nu mai regasesc nimic din omul pe care il stiam , iar el mi-a spus acelasi lucru ..ca parca sunt alta.

Nu-mi vine sa cred ca s-a terminat asa subit , dar pur si simplu s-a terminat.

 

Nu cred ca ne vom mai impaca , sincer.

 

Cu fiecare cuvant pe care il scoate nu face decat sa ma faca sa ma indepartez mai mult.

El mi-a spus ca abia asteapta sa incep saptamana viitoare cursurile pt ca sesiunea asta m-a stresat cam mult si probabil daca imi reintru in program o sa fie ok .

I-am cerut sa stearga pozele cu noi de pe facebook . Nu a vrut ! Le-a pus vizibile doar pt el , la insistentele mele.

Mi-a spus ca e sigur 100% ca asa e cel mai bine pt amandoi , iar apoi imi trimite mesaj ca ar vrea sa fie cu mine sa ma tina in brate si sa ne revenim amandoi din chestia asta.

 

 

Cum poate fi atat de schimbatori in ganduri ?!

Decizia am luat-o cu mintea , nu cu inima . Dar daca am mers pe o cale , ce rost mai are sa rasucim cutite in rana ?!

 

Eu continui sa cred ca nu ne vom impaca si ca la fel de brusc cum a inceput , la fel s-a si terminat.

 

..Dahri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui noideea
Io cred ca relatia este deja compromisa deoarece gelozia si posesivitatea nu fac casa buna cu distanta. Si eu cred ca va veti impaca pentru ca el se va milogi ca blegul de tine si tu ai sa cedezi din cauza ca ti la el. Si el tine la tine, dar ii e greu sa iasa din rutina vietii lui ca sa stai tu linistita. Tu-i cam ceri sa stea in casa in fata calculatorului. In momentul in care dispare din peisaj devi exagerat de nesigura tocmai pentru ca nu ai incredere in el. Probabil justificat.
align="right" id="quote2">Nu-i cer sa stea in casa in fata calculatorului sa vorbeasca cu mine. Fiecare are o viata ! Nu putem sta doar sa povestim !Vorbeam cam 1-2 ore , seara . Nu cred ca-i foarte mult.Nu eram nesigura pana sa-mi dea de banuit cu ceva.Am avut o incredere oarba si prosteasca in el . Desi toti prietenii imi spuneam sa nu ma incred in el pt ca e la 2000 de km , are 26 ani , arata bine , e destept si are tot ce-i trebuie sa atraga femei..eu tot credeam ca ar fii posibil sa fie doar cu mine... [bang]..Dahri...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Am avut o incredere oarba si prosteasca in el"

 

Buna dimineata! E timpul sa cresti. Sa te maturizezi. Esti dezamagita acum, dar nu din cauza lui, ci pentru ca abordezi gresit o relatie. Eu asta iti spuneam... sa nu ii acorzi gratuit incredere, ca asa ai si reusit sa te indragostesti pentru ca te-ai implicat visatoare. O relatie solida se construieste in timp. Timpul te ajuta sa vezi daca barbatul ales de tine este potrivit. Si sentimentele adevarate le implici in timp cu precautie. Tu te-ai aruncat cu avatul naivitatii si a sperantei inainte in relatia asta ca acum sa fi dezamagita pentru ca incepi sa vezi realitatea despre cel despre care credeai ca e altfel. Daca ai fi luat-o in sens invers si sa te entuziasmezi nu din start, ci pentru ca descoperi la el ceva frumos, atunci ai fi avut toate sansele sa ai o relatie frumoasa si de durata. Dar asta e doar parerea mea, a unei femei frustrate si pesimiste. [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...