Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce facem cu distanta ?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Faptul ca a ignorat telefonul ala nu mi se pare un motiv. Chiar daca era o "ea" la telefon, el poate chiar dorea sa o ignore, drept dovada ca a ramas sa vorbeasca cu tine.

 

Chiar daca spui ca ai devenit acum nesigura pe el, de cand ai scris primul mesaj, ai parut ca respingi, chiar si inconstient, ideea ca aceasta relatie sa continue si astfel, la primele semne de nesiguranta ale lui, gata, i-ai propus sa va despartiti.

 

Mi se pare ca amandoi sunteti un pic imaturi, tu-l faci gelos, hop te face si el, tu ii spui sa va despartiti, hop si el considera ca e cea mai buna idee. De fapt va testati unul pe altul, dar nu faceti decat sa va pierdeti, in felul asta.

 

S-a nascut un sentiment frumos intre voi, dar nu aveti maturitatea necesara sa-l dezvoltati, sa-l faceti durabil, si va impiedicati de "cioturi".

 

Poate altadata...

 

 

 

..................................................................

Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007)

 

poze cu noi

 

Povestea unui Licuriciid="size4">id="Script MT Bold">id="red">

 

Iti trebuie o secunda pentru a te indragosti si ani buni pentru a intelege ce e iubirea...id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Dahriana
Balanta . [:D] Hai te [pup] pesimisto [flo][:D]...Dahri...
align="right" id="quote2">ca mine.:)) shit...nasoala zodie._______________________________________________________________________Babyblue va pupa pe toti!!id="red"> [gravi] 11+ Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....[ruga]2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural. id="blue"> ________________________________________________________________________id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand o relatie devine un joc al nervilor si al orgoliilor, din start e compromisa.

 

si asta NU e data de distanta, ci de compatibilitatea dintre voi doi.

 

te vei mai impaca de cateva ori pana la deznodamant. parerea mea.:)

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

[gravi] 12+

Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....[ruga]

2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.

 

id="blue">

________________________________________________________________________id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucrurile raman la fel !

 

 

M-a cautat ieri pe facebook sa ma intrebe ce fac . Mi-a spus in 2-3 cuvinte ce a facut el si la un mom dat a zis : " Cu siguranta te intrebi ce dracu mai vrea asta ?! ( adik el ) "

 

 

Eu nu l-am mai cautat deloc din momentul in care am zis ca nu o s-o mai fac.

Si nu e din orgoliu .

Pur si simplu nu vreau sa-mi fac rau si stiu ca , daca as continua , nefiind convinsa ca mai merita o sansa , nu as face decat sa aman despartirea pe mai tarziu 3-4-6 luni posibil , cand va fii mult mai rau pt mine .

 

 

 

 

...Dahri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si in cateva luni o sa te intrebi "cum ar fi fost daca", pentru ca mie tot o copilarie mi se pare motivul despartirii asteia de pe o zi pe alta.

 

Dupa cele expuse de tine, nu vad motive de despartire. Dar se pare ca tu vrei asta cu adevarat.

 

Poate ca eu sunt subiectiva, am trait in Italia, am avut 2 povesti minunate cu italieni, dar una s-a terminat tot din cauza ca imi era frica s-o traiesc cu adevarat, Mi se parea imposibil sa mi se intample chiar mie o asa poveste frumoasa, la fel ma gandeam, sigur ma minte, doar e italian[:D]...si am intrerupt-o, cand ea nici nu inflorise. Pana la urma s-a divedit ca nu mintise deloc. Si ghici cine se intreaba "cum ar fi fost daca"?

 

Daca tu mai simti ca poate fi ceva, nu renunta pentru copilarii neprobate, sunteti tineri, puteti creste si marturiza impreuna.

 

Curaj, traieste-ti viata, nu fugi de ea! Se sono rose, fioriranno[:)]

 

 

 

 

 

 

 

..................................................................

Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007)

 

poze cu noi

 

Povestea unui Licuriciid="size4">id="Script MT Bold">id="red">

 

Iti trebuie o secunda pentru a te indragosti si ani buni pentru a intelege ce e iubirea...id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Consider ca , nu doar eu am renuntat .

Si el a renuntat !

 

N-am sa merg eu sa recunosc ca m-am inselat , cand nici macar nu cred asta.

Ar insemna sa-i spun ca eu sunt aia paranoica ca el avea dreptate , ca nu aveam de ce sa-mi fac griji .

Si m-as mintii pe mine in primul rand !

 

 

Daca pt el ar fi fost relatia ce a fost pt mine , nu renunta asa usor , avand in vedere ca , el era cel acuzat.

 

Dar dupa ce mi-a spus ca , pt el relatia asta nu a reprezentat o prioritate ( am si vazut asta...) si dupa ce mi-a spus ca nu-l implineste fiind la distanta , ce rost are sa-l caut eu ?!

 

 

Ca sa ce ?!

 

 

 

...Dahri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...