Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce facem cu distanta ?


Recommended Posts

Mai, copii, mai[:D]...Va bateti in orgolii. Certuri de indragostiti[:)]

 

Dar pe tine te implinea relatia asta la distanta?

 

El e oglinda ta, iti raspunde la orgoliu cu orgoliu. Dar asta nu inseamna ca relatia e compromisa, sa stii ca si la inceputul unor casatorii se mai flutura actele de dovort pe sub nas, si se fac scene da Drama Queen and King. Pentru unii, asta se numeste adrenalina.

 

Dar motivele pentru galceava voastra nu sunt de despartire.

 

Iar daca nu-i pasa, nu te mai cauta. Poti lasa si tu un pic garda jos si sa-i raspunzi. Poate chiar are ceva de zis.

 

 

 

 

..................................................................

Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007)

 

poze cu noi

 

Povestea unui Licuriciid="size4">id="Script MT Bold">id="red">

 

Iti trebuie o secunda pentru a te indragosti si ani buni pentru a intelege ce e iubirea...id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai eu i-am raspuns ! Dar nu m-am apucat sa-i zic :" Vai mi-e dor de tine , stii ar trebui sa ne impacam , ca uite , ai dreptate , tu esti fidelitatea in persoana , iar eu sunt aia paranoica "

 

 

Daca se asteapta sa auda asta....asteapta degeaba [:-@]

 

 

 

Eu nu m-am gandit niciodata ca nu ma implineste o relatie cu el la distanta.

Am spus tot timpul ca , prefer sa-l am la distanta decat deloc.

Si chiar imi faceam planuri sa inlatur distanta dintre noi .

Dar pe el l-or fi speriat planurile mele prea curajoase si in loc sa se bucure ca sunt dispusa la sacrificii pt el , s-o gandit sa dea inapoi ca un copil plictisit de jucarie .

 

Atunci sa fie el sanatos !

 

...Dahri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca sunteti in contratimp si cred ca e mai bine, daca esti convinsa, sa o terminati aici.

 

Si eu am avut momente, in cei doi ani la distanta, in care "i-am dat papucii" [:D] sotului meu actual, dar el chiar nu a aceptat asta niciodata. Adica pe moment zicea ca mine la telefon, dar apoi ma suna in toiul noptii so vorbeam cate o ora doua, si ma convingea.

 

Bine motivele mele erau altele, nu neincrederea, ci efectiv ma simteam stoarsa pe plan sentimental, momentele acelea crescendo inainte de venirea lui (sau de mersul meu la el), saptamana petrecuta impreuna la intensitate maxima si cu foc, apoi lacrimi ramase, apoi intram iar in normal, servici, acasa etc. Apoi o luam de la capat. Simteam ca nu mai pot uneori si ii spuneam asta. Ii ceream sa ne despartim, el ma aproba (referitor la motivele despartirii) apoi, cum ziceam, ma suna si ne impacam. S-a intamplat de vreo 3 ori asta.

 

Ma intreb daca ar fi renuntat si el? Dar uite ca n-am fost in contratimp, ne-am iubit indeajuns de mult sa nu renuntam.

 

Parerea mea e ca ai inceput sa tesi planuri mult prea devreme. Noi la stadiul la care erati voi acum cateva zile (adica v-ati vazut doar o data) nu planuiam nimic, decat sa ne vedem din nou. Nu-mi puneam problema viitorului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea ma bag sa comentez la subforumul asta, dar acum ma cam mananca limba (degetele). Mie mi se pare ca tu te-ai speriat de ce ai inceput sa simti in relatia asta. Si pe baza experientei anterioare ti-e teama sa nu suferi mai tarziu daca se termina. Asa ca incerci sa te convingi acum ca nu a merit si mai bine o inchei din fasa. Nu e nimic rau sa te protejezi de suferinta, dar erati tare la inceput cu relatia. Si parea sa fie frumoasa. Poate totusi mai aveti o sansa. Doar acorda-ti ragazul sa te gandesti si la varianta asta. Si poate o sa fie frumos in final.

 

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu insa cred ca ar trebui sa si asculte instinctul, intuitia dar si ratiunea. nu mai e o pustoaica. si a trecut prin destule.

cred ca ar trebui sa fie capabila sa sesizeze esecul din fasa..nu poti avea 100 de relatii esuate pana te prinzi care e faza.

 

in alta ordine de idei, nu se intampla nimic dc il pune pe liber pe sicilian. cine te vrea, te asteapta, te cauta, te impaca. mare scoafala si mare logica.

 

inca Nu s-a intors lumea cu susul in jos sa alerge femeile dupa barbati si sa i caute in coarne.

 

lasa, esti femeie, stai tu calma in banca ta, ca dc ii trebuiesti, te cauta el si gaseste si cuvintele care sa te impace.dc n-o face, nu esti decat o aventura si mai ramane sa apari cu subiectul ca esti gravida si ela fugit de tine.

 

take it easy baby! profita si de feminitate, ca alte avantaje nu prea ai.

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

[gravi] 12+

Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....[ruga]

2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.

 

id="blue">

________________________________________________________________________id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na , am vorbit cu el , ca nu CUMVA sa simt peste x ani , ca nu am incercat sa remediez lucrurile si ca am renuntat din prima.

 

 

I-am trimis un mesaj si l-am intrebat ce face . Mi-a raspuns repede si printr-un mesaj lung , ca si cand l-ar fi asteptat pe al meu .

Mi-a zis ca-i la "studiu" la colege si ca imediat vine acasa si vorbim.

 

 

Ok...si ...am vorbit.

 

Initial cand mi-a dat web am avut asa o tresarire , el se uita la mine ca altadata .

 

Am reusit sa vorbim calm , fara reprosuri , din fericire . Nu i-am adus in tema motivul pt care am renuntat ci motivul pt care el a predat armele asa repede.

 

A zis ca e nesigur , ca nu vrea o relatie care sa se consume la distanta , ca asa nu poate , ca vrea sa ma aiba zi de zi langa el ... bla bla.

 

I-am adus la cunostinta ca , i-am oferit solutii , la toate problemele . Dar el a nascut alte probleme din solutiile mele !

 

I-am explicat f clar ca , am facut pasul asta azi sa-l caut pt ca intr-adevar mi-a pasat de noi si pt ca nu am vrut sa dau totul dracu asa usor .

 

Dar el "saracu" e indecis si e f uimit cum pot sa fiu eu atat de sigura ca-l vreau pe el si ca pot suporta distanta.

 

Mi-a venit sa-i spui ca eu imi pot tine picioarele stranse chiar daca sunt 100 in jurul meu mai buni decat el , dar m-am abtinut...

 

I-am spus ca pur si simplu : Daca l-am ales pe el , desi aveam de unde alege , inseamna ca am vazut in el ce nu am vazut in altii.

 

Ce atata de ce el ?! De ce dracu lacu ?! Doamne iarta-ma ....

 

 

In final isi doreste sa vina in martie in Romania din nou sa lamurim lucrurile , dar i-am explicat cat de clar am putut ca , lucrurile se vor lamuri inainte , si de asta va depinde daca ne vom revedea sau nu .

Nu cred ca trebuie sa ne culcam din nou ca sa fie mai sigur decat e acum !

Pur si simplu nu-mi suna mie chestia asta!

 

 

Ce nu inteleg si i-am spus ...este faptul ca : " Daca vrei o persoana cu adevarat , poate sa fie la 10000 de km . Daca nu o vrei , ti-e mai usor sa spui ca distanta e de vina " .

 

Brusc si-a dat si el seama...

 

Nu am ce sa spun . Sa stea cu gandurile lui . 3 zile a avut timp sa mediteze indelung la ce vrea de la mine si de la noi .

Noi pe care mi-a reprosat ca-l folosesc . Cica o spun NOI de parca am fi de ani impreuna...

 

 

In final am facut-o si pe asta . Am discutat calm cu el , dupa cearta respectiva , crezand ca ...cu mintea odihnita si fara nervi o sa fie lucrurile mai clare.

Dar el se inoata intr-o mare de dubii , pe cand eu , desi dupa tot ce a facut , as mai fi avut taria sa-i spui ca l-ar ierta daca ar face tot ce poate pt relatia asta .

 

 

Unde naiba cand el nici macar nu stie daca si`o doreste ?!

 

Cred ca lucrurile sunt clare! Eu nu am timp si nici motiv sa astept sa se hotarasca el daca am fost ceva trecator sau nu !

Ca momentan el spune ca nu e indragostit . Ma place mult , dar nu e indragostit ca nu se poate indragosti sa usor si ca nu poate spune ca e marea istorie de dragoste a vietii lui .

 

No comment ..!

 

...Dahri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dahriana, te deranjeaza ca el se apropie precaut de tine, probabil incet si sigur sau ca nu e disperat dupa tine? Ai dori sa fie mai implicat? sa iti raspunda la sentimente, sa simta la fel, odata cu tine? Sa puna mai mult suflet? Ce anume te deranjeaza? Ca este el asa in dubii si ca se lasa rugat? Te jigneste asta?

 

Daca simti ca nu se implica atat cat ti-ai dori, da si tu la fel. NU-i mai da importanta pe care i-ai dat-o pana acum si da-i feedback atat cat iti da si el. Nu-i mai arata nici tu atat de multa disponibilitate. De obicei daca cineva ti se ofera pe tava nu mai trezeste interes asa mare, pentru ca nu mai ai ce cuceri. In asta consta atatarea si trezirea interesului unui barbat. Fa pe inabordabila, pe misterioasa si poate asa o sa se dispere mai mult. Intr-o relatie cred ca gresim cateodata daca punem cartile pe fata. Trebuie sa mai fie si nitel mister, sa il faci sa se gandeasca , sa aiba dubii. Daca tu ii faci tptul confortabil el nu o sa mai aiba la ce sa se gandeasca. Lasa-l pe el ca barbat sa gaseasca solutii, ca de aia e barbat, sa faca eforturi sa te cucereasca, si prin asta sa vezi daca el te vrea cu adevarat.

 

Un barbat care vrea o femeie se zbate sa fie cu ea si face pe naiba in patru sa ajunga la ea sau sa fie cu ea. Daca vrea cu disperare sa locuiesti cu el o sa directioneze toate eforturile catre realizarea acestui scop. Nu o sa se impiedice de scuze si temeri. Da-i timp sa vezi cat doreste sa se implice. Pana atunci cunoaste-l vezi care sunt caracteristicile definitorii, daca are ceea ce iti trebuie tie. Lasa pe mai tarziu discutiile despre viitor. Astea le ai in momentul cand sunteti siguri ca vreti sa va petreceti viitorul impreuna, cand toate barierele compatibilitatii au fost daramate si ajungeti impreuna la concluzia ca nu puteti trai unul fara altul.

 

E doar un sfat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noideea , nu ma deranjeaza ca nu se implica atat de mult cat ma deranjeaza faptul ca , o data cu faptul ca l-am parasit , "si-a dat si el seama" ca de fapt distanta e o piedica.

Pana atunci nu stia ?! Cum de asa brusc i-a venit ideea asta ?!

 

 

Cam ciudat tu sa-l lasi pt mere si el sa motiveze perele.

De parca ar fii asteptat ca eu sa fac pasul asta ca sa-l poata face el pe celalalt.

A dat cu stangu in dreptu cand a fost cel mai prost moment.

 

 

Consider ca toata relatia asta e un mister. Ce mister mai mare iti trebuie decat faptul ca nu stii unde o sa se ajunga ?!

Nu mai e momentul s-o fac pe inabordabila cand suntem in situatia de fata .Pot doar sa continui sau sa ma opresc.

 

Nu-i momentul de cuvinte cu dublu inteles si orgolii fara sens.

E momentul de : Vrei cu adevarat sau nu vrei ?!

 

 

Mi-e nu`mi trebuie incertitudini si nesiguranta . E ori cu mine ori fara !

Sa zica mersi ca m-am intors din drum ca sa-i dau de ales !

 

 

...Dahri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui noideea
Dahriana, te deranjeaza ca el se apropie precaut de tine, probabil incet si sigur sau ca nu e disperat dupa tine? Ai dori sa fie mai implicat? sa iti raspunda la sentimente, sa simta la fel, odata cu tine? Sa puna mai mult suflet? Ce anume te deranjeaza? Ca este el asa in dubii si ca se lasa rugat? Te jigneste asta?Daca simti ca nu se implica atat cat ti-ai dori, da si tu la fel. NU-i mai da importanta pe care i-ai dat-o pana acum si da-i feedback atat cat iti da si el. Nu-i mai arata nici tu atat de multa disponibilitate. De obicei daca cineva ti se ofera pe tava nu mai trezeste interes asa mare, pentru ca nu mai ai ce cuceri. In asta consta atatarea si trezirea interesului unui barbat. Fa pe inabordabila, pe misterioasa si poate asa o sa se dispere mai mult. Intr-o relatie cred ca gresim cateodata daca punem cartile pe fata. Trebuie sa mai fie si nitel mister, sa il faci sa se gandeasca , sa aiba dubii. Daca tu ii faci tptul confortabil el nu o sa mai aiba la ce sa se gandeasca. Lasa-l pe el ca barbat sa gaseasca solutii, ca de aia e barbat, sa faca eforturi sa te cucereasca, si prin asta sa vezi daca el te vrea cu adevarat. Un barbat care vrea o femeie se zbate sa fie cu ea si face pe naiba in patru sa ajunga la ea sau sa fie cu ea. Daca vrea cu disperare sa locuiesti cu el o sa directioneze toate eforturile catre realizarea acestui scop. Nu o sa se impiedice de scuze si temeri. Da-i timp sa vezi cat doreste sa se implice. Pana atunci cunoaste-l vezi care sunt caracteristicile definitorii, daca are ceea ce iti trebuie tie. Lasa pe mai tarziu discutiile despre viitor. Astea le ai in momentul cand sunteti siguri ca vreti sa va petreceti viitorul impreuna, cand toate barierele compatibilitatii au fost daramate si ajungeti impreuna la concluzia ca nu puteti trai unul fara altul.E doar un sfat.
align="right" id="quote2">Si stii ce-mi place mie cel mai putin in viata ?! Persoanele care nu stiu de fapt ce vor , care isi schimba ideile de la o ora la alta , care nu pot gandii nici pt maine. Si ce este cel mai ciudat cand o perioada de timp esti intr-un fel si brusc devii altcineva , care nu mai stie ce vrea , nu mai stie ce simte .Nu simtim nici unul dintre noi dragoste , pt ca e prematur sa spui : Il iubesc dupa atat de putin timp.Dar consider ca , pt sentimentul ala , care nu stiu inca nu se numeste , si care ne-a legat , ar fi trebuit sa stim ce ne-a adus impreuna. Pe mine intr-o relatie ma enerveaza : "De ce-urile " . Si el are prea multe !Uneori am impresia ca el crede ca am alte interese de sunt atat de interesata de el . Sincer , nu stiu ce este de fapt in capul lui , pt ca nu mai este omul cu care comunic , ca inainte ....Dahri...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...