Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce facem cu distanta ?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui oana_lex82
Ce tot o tragi mai cu guru asta... ma lasi??? Ai zis clar ca am influentat-o, te rog sa-mi dai un argument..nu te mai afunda ca magaru in ceata, sat nu ai ce sa mai zici..expilca-te!!!Parca vb chineza, zau asa..chiar ca[alcool]
align="right" id="quote2">Mey,te rog eu inca odata,in calm reciteste ce am scris!Ai o foarte mare problema de interpretare,nu am intzeles de unde ai tras tu concluzia ca eu as fi spus ca TU[:D]ai influientzat...pe cineva!Deci reciteste si lasa sticla aia...![:D]Faptul ca am dat un quote la un mesaj de-al tau...nu inseamna decit ca eu n-am fost de acord cu ce ai spus acolo si am explicat de ce!Acum na' daca tu consideri mesajul tau tit de important[:D]si ndenecombatut...e problema ta!Reciteste subiectul si poate ai sa intzelegi(intr-un final )ce am vrut sa spun!Danahandarbeit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun, nu esti de acord cu acel mesaj al meu...dar tu macar ai idee de ce am postat eu asa??? ai citit cumva toate postarile legate de acest subiect ca sa vezi ca mesajul meu era legat de ceva scris mai demult de Dahriana???Daca nu..te rog sa citesti toate postarile ei si ai sa intelegi paralela facuta de mine intre despartirea lor si mama lui..Nu zic ca am dreptate..era doar o presupunere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bineintzeles ca am idee,ca doar nu scriu ca sa adaug un nr la mesaje!

 

Paralele facuta cu sotzul tau e irelevanta,sunt situatzii fara niciun punct comun!

 

Dahriana nu ajunsese in punctul in care sa-i ceara sa-i spun mameiu lui despre ea!Intzelegi acum?Intzelegi unde e greseala?Intzelegei unde e influientza forumului?

 

Dana

 

handarbeit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dahriana, eu nu inteleg ce vrei. daca iti place de el, continua relatia si nu mai taia firul in 14 ( de ce nu a raspuns la telefon, de ce a facut aia, de ce nu face ce vrei tu ).

termina scoala si bucura-te de relatia cu el, asa de la distanta cum e.

nu vrei sa mai continui ( adica el vine in martie dar esti convinsa ca nu o sa te vada ) spune-i pa, sterge-l de pe mess , urmeaza in continuare scoala si nu te mai gandi la el decat ca la un "trecut" frumos.

 

din cele 4 variante pe care le-ai oferit , si in urma a celor expuse de tine intre timp, eu ti-o propun pe a 2-a.

continua relatia cu revederea la 2-3 luni. daca esti convinsa din start ca nu va functiona asa 4 ani, inseamna ca asa trebuie sa fie.

mi se pare ca il fortezi prea mult, sa stii ca si baietii se sperie de insistenta fetelor.[:I]

 

edit: sa stii ca in cei 4 ani multe se pot schimba, si poti aplica varianta cu naveta.

alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Bineintzeles ca am idee,ca doar nu scriu ca sa adaug un nr la mesaje!Paralele facuta cu sotzul tau e irelevanta,sunt situatzii fara niciun punct comun!Dahriana nu ajunsese in punctul in care sa-i ceara sa-i spun mameiu lui despre ea!Intzelegi acum?Intzelegi unde e greseala?Intzelegei unde e influientza forumului?Danahandarbeit
align="right" id="quote2">sunt perfect de acord cu andacos ca nu era cazul sa-l ia la rost pe musiu in legatura cu mama lui. Totusi, oricat si-au vorbit pe net au avut o singura intalnire. In general un baiat seios nu-si duce orice don'soara acasa dupa prima intalnire, isis respecta casa mamei lui si o duce acasa dupa ce se lamureste ca e o relatie stabila si cu o baza solida, nu asa hodoronca tronca sa-i aduca acasa orice femeiusca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atatea polemici de la nimic

 

 

DA , consider si eu ca el a inceput sa dea inapoi atunci cand i-am spus de mama lui .

Pt ca , schimbarea lui s-a corelat cu momentul in care eu i-am spus de maicasa.

 

 

Si problema e alta !

 

Nu-i vina mea ca la 26 ani el locuieste cu masa si trebuie sa faca prezentarile cu toate fetele pe care le duce in casa.

 

Sau isi consuma relatiile in apartamentele prietenilor care s-au gandit sa se desprinda de fusta lu` masa?

 

 

Daca nu locuia cu maicasa nu trebuia sa faca prezentarile deloc ! Nu cunosc mamele tuturor fostilor mei si nici nu am avut curiozitatea asta asa mare.

 

Nici pe a lui nu era momentul si nici dorinta de a o cunoaste , doar ca , pt a petrece cu el cateva zile , ar fi trebuit sa stau sub acoperis cu el , daca el altu n-are , decat cu mami !

 

 

 

Si mi se parea normal sa ii vorbeasca de mine , daca trebuia sa merg la el si eu , nu ?!

 

Situatia a fost de asa natura , datorita faptului ca el locuieste cu mamica , nu singur !

 

Eu locuiesc singura , deci nu a fost nevoie de prezentari familiei !

 

 

Referitor la influenta de pe forum : Nu m-a influentat nimeni . Fiecare a scris cum crede ca este mai bine intr-o situatie de genul asta . Unii din experienta , altii din imaginatie.

 

 

Decizia am luat-o eu . Nu pt faptul ca mi s-a spus aici ceva.

Momentam nu tinem legatura f intens . Cateva cuvinte la 1-2 zile si e perfect asa.

 

 

Nu mai simt nevoia sa il am in preajma si in final in tot raul e si un bine .

Daca eram in acelasi oras , situatia ar fi fost altfel poate.

Dar cum nu suntem , acceptam ce avem.

 

 

 

 

 

 

 

"Monsters are real , ghost are real too. They live inside us , and sometimes , they win ."

 

 

...Dahri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

polemica, nepolemica, sper totusi ca ai invatat ceva din toate astea.

gelozia nu face parte din iubire.

 

( problema ca sta inca cu mama lui e problema ta, nu a lui . nu compara situatia ta cu a lui: tu esti romanca , el e sicilian. daca nu intelegi modul de viata si traditia poporului din care face parte persoana pe care o vezi "the one", e clar ca nu el e persoana aia.)

 

 

alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci ati dat degeaba cu pietre, pt ca nu eu am fost cea care n-a inteles!![:D]..Eu eram sigura de asta..pt ca am citit cu mare atentie tot ce s-a scris..si paralela pe care o faceam intre sotul meu si iubitul Dahrianei era numai un fel de exemplu de om supus mamei...Vroiam sa-i adat ca poate el se teme de reactia mamei sale...Dar sunt sigura ca nici acum n-ati inteles...[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...