Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce facem cu distanta ?


Recommended Posts

Ti-am dat si PM, sper ca am punctat in asa masura incat sa realizezei ca distanta nu e cea mai mare pb intr-o relatie. Pana in martie nu mai e asa de mult, vb cu el pe chat, la telefon, cat mai des si despre orice, afla cat de multe poti despre el si familie, timpul va trece cat ai zice peste si apoi mai vedeti voi. pana la urma sunteti tineri amandoi, nu va leaga nimic unul de altul, daca nu va fi sa fie nu va fi. Te gandesti prea departe dupa doar 3 luni. Mergi la scoala si intre timp incearca sa mentii relatia vie. daca el rezista (de obicei fetele rezista, el trebuie sadea testul de rezistenta) atunci te gandesti ce mai faci la anu' sau peste 6 luni... bafta ! Si nu uita ca iubirea invinge orice si trece peste granite caci ea nu are frontiere :) "Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"[flo] [url="http://travel.webshots.com/album/573223612vBpPcE"]Bodrum Aegean Dream resort 2009[/url] [url="http://travel.webshots.com/album/573221650angsLU"]Canakkale[/url] [url="http://community.webshots.com/user/Crinutz"]Grecia 2006/2007[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/574759133yeetzI"]Thassos 2009[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Elyana , ma bucur ca ai atata curaj . Eu sincer nu l-as avea . Am fobia ca pierd timpul . Incontinuu ma macina chestia asta . Acum sa va zic o faza aiurea . Ca dupa atata lapte si miere , trebuia sa apara ceva. El are o firma de organizare evenimente : muzica , decoratii etc. Ieri a mers la un banchet . Eu , am zis ca raman acasa sa invat , dar la insistentele colegilor de facultate am dat o fuga pana intr-un pub. I-am trimis mesaj si i-am spus ca ma duc . Nu cred ca a fost prea incantat ( desi nu vad motivul ) , pt ca mi-a spus ca el credea ca eu am de invatat. Ok...plec...Se face 3 dimineata . El nu imi trimite nici un mesaj, nici un tel. Eu eram in discoteca , deja fierbeam. Noi intotdeauna cand plecam undeva , avem un obicei , pe care nu l-am impus , asa a fost de la inceput : Ne trimitem mesaj , sau ne sunam , atunci cand ne intoarcem acasa din locul in care am mers. Era deja 3 dimineata si el nu mi-a spus nimic . Mi se parea ciudat... nu o mai facuse . Si era deja prea tarziu sa nu fii ajung acasa in conditiile in care a doua zi mergea la serviciu. Am ajuns si eu acasa pe la 4 si i-am trimis mesaj ca eu sunt acasa . Cum nu a raspuns , am incercat sa-l sun , dar avea ambele telefoane : cel de firma si cel personal , inchise. M-am dus la culcare - desi nu eram incantata deloc de situatie. Eram curioasa care va fii scuza a doua zi . Bineinteles asa cum ma gandeam , a doua zi , mi-a trimis un mesaj , aparent ca si cand nimic nu s-a intamplat , in care imi spunea ca nu avusese credit pe tel. Acum problema se pune astfel : Tel de firma , din cate stiu eu , e pe abonament . Mai apoi ...mi-a trimis mesaj la 11 seara , si dupa 3 ore nu mai avea credit ?! Avea totusi un laptop in camera, putea lasa un mesaj pe net. Orice altceva. Un coleg chiar m-a luat in ras si mi-a spus : " Cum vrei sa-ti trimita mesaj ca a ajuns acasa , daca el de fapt nu a ajuns ?!" Oare o dau in paranoia ? Sau incep sa nu mai am incredere? Problema e , ca nu s-a mai intamplat niciodata si de aceea mi s-a parut ciudat. Ok...nu ai credit , dar de ce inchizi tel ? Ca n-ai credit ?! Nu i-am dat nici un mesaj azi , nici un telefon . Nu stiu ce sa-i spun . Orice scuza n-am s-o cred. Ce sa fac ? Exagerez cumva ?! ..Dahri...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca da, exagerezi un pic. Cred ca a fost un pic deranjat ca ai plecat in pub, poate e si el un pic gelos, ca si tine de altfel si s-a razbunat un pic inchizandu-si telefoanele. Atata timp cat a doua zi ti-a vorbit frumos, fara nici un fel de insinuare inseamna ca eun pic de paranoia :D Acu nu zic ca trebuie sa ai incerdere oarba, intreaba-l daca e suparat ca ai iesit si daca din cauza asta nu a mai respectat regula de a va suna reciproc sau daca a avut ceva pb...descoase-l ca daca ramane asa nerezolvata in capul tau toata treaba asta la cea mai mica abatere a lui vei gandi ceva rau. Comunicarea este totul. Stiu din proprie experienta a daca nu exista asta poate omori o relatie. Eu cred ca iti faci prea multe pb pt o chestie minora. poate e din cauza ca te-ai tot gandit la relatia voastra in ultimul timp si aici pe forum...ai prea multe indoilei asa ca faci scenarii. nu mai face, nu e nimic grav ca nu ti-a dat un mesaj. Fii serioasa !;) "Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"[flo] [url="http://travel.webshots.com/album/573223612vBpPcE"]Bodrum Aegean Dream resort 2009[/url] [url="http://travel.webshots.com/album/573221650angsLU"]Canakkale[/url] [url="http://community.webshots.com/user/Crinutz"]Grecia 2006/2007[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/574759133yeetzI"]Thassos 2009[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hm, iti plateste cu aceeasi moneda. l-ai "mintit" ca ai de invatat dar pe urma te-ai dus in pub cu colegii, la fel te-a "mintit" si el ca nu a mai avut credit pe telefoane. daca de pe acum incepeti "razboiul orgoliilor" , nu stiu daca relatia voastra va rezista in timp. e si normal sa se fi suparat, probabil considera ca in loc sa inveti te distrezi in club, deci facultatea nu te intereseaza atat de tare, iar de aici pana la a-ti gasi un iubit nu este decat un pas in imaginatia lui. probabil e gelos. si poate chiar are dreptate, nu-ti cunoaste colegii, cine stie ce isi imagineaza... Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CorinaDani , eu ies f des cu colegii. Nu e prima data cand ies . Si pana acum nu a dat de inteles ca nu i-ar convenii . O singura data mi-a zis ca am mai multe poze cu colegi , decat cu colege. Acum , da e s-o luam asa . La cate evenimente participa el , incojurat numai de hostess majoritatea timpului ..Ar trebui sa ii platesc cu aceiasi moneda ?! Speram ca a inteles ca eu pe el l-am ales si daca as vrea sa am altul , l-as lasa prima data pe el. Nu cred sa fii fost vorba de orgoliu . Ma tem ca a facut-o lata [:D] ..Dahri...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce as face eu: l-as lasa pe el sa depuna ceva mai mult efort. italia e la fel de aproape de romania, ca romania de italia si sincer, dc era vb de africa de sud, sau canada, intelegeam, dar pana in it cu avionul faci cam 3 ore si nu e un capat de lume. sa vina el la 2-3 sapt sa stea o sapt, te mai duci tu peste 2-3 sapt, stai si tu un wk prelungit si uite asa va mai lamuriti. va obisnuiti cu distanta si cu perioadele intre si nu e chiar imposibil de suportat, dc chiar e iubire mare. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [gravi] 10+ Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....[ruga] 2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural. ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu, cred ca nu m-ai inteles. iti plateste cu aceeasi moneda, atat. initial i-ai spus ca stai acasa sa inveti. apoi i-ai trimis sms ca pleci in pub, cu colegii. nu ti-a spus direct "nu te duce", a incercat sa-ti transmita mesajul ca nu-i convine aceasta schimbare de planuri prin faptul ca ti-a scris "credeam ca ai de invatat". ti-a batut un apropos. adica : esti neserioasa, ma minti; poate si altadata ai fost in club si mie mi-ai scris ca esti acasa si inveti. plus ca "o fuga in pub, cu colegii" s-a transformat in distractie in discoteca pana la ora 4 dimineata. crezi ca el n-a vazut ora la care i-ai trimis mesajul ca ai ajuns acasa ? oho, ce spume o fi facut el pana a primit mesajul, ce spume a facut dupa... intelegi ? l-a deranjat mica ta "escapada". i-ai inselat asteptarile. daca ii spuneai din start ca in ziua respectiva mergi in pub, era ok. asa cum ai procedat tu n-a fost tocmai bine. una ai zis si alta ai facut, capisci ? [:D][flo]. deja a fost stirbita prima bucatica din increderea pe care ti-a acordat-o... iar daca italienii(sicilienii) sunt asa pasionali si gelosi cum se spune, ai cam incurcat-o...glumeam, desigur [:D][:D] Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina , da sa vezi orgoliu pe mine ca eu nu i-am raspuns la mesaj desi mi l-a trimis la 11 azi dimineata si mi-a mai dat 2 apeluri la care nu i-am raspuns . Acu nu stiu care isi roade unghiile, dar eu nu ! [:D] Au mai fost schimbari de astea de program . Nu e prima data cand il anunt brusc ca plec in oras. Si el mi-a zis tot ieri ca are de mers la un banchet. Io n-am vrut sa sune a lupta intre orgolii . Pur si simplu ma durea capu de invatat si am trecut drumul pana in pub , daca tot erau colegii acolo si insistau sa merg. Daca o da pe orgolii ..si-a cam gasit persoana. [:D][:D][:D] ..Dahri...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...