Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (207)


Recommended Posts

Delia ce-ati patit mai, ce accident de masina? Nu pot suna acum ca doarme piti, te sunt mai incolo putin... Nelia foarte faine filmuletele! Tare am mai visat eu la o fetita care sa faca patinaj artistic, dar poate il dau pe Patrick, cine stie. Ca si asa nu-l vad deloc la hockey luandu-se la bataie pe-acolo. Chiar, cand ne mai uitam la meciuri, e foarte intrigat de ce se bat aia pe gheata. Am ametit cand am vazut cate activitati face Agata! Lisandru ce face? Cand incepi si cu el activitati? Am inteles ca merge la piscina. Al meu a fost odata si nu i-a placut. Baita e chin de ceva vreme. Ma gandesc si eu la patinaj si ceva muzica sau dans, ca astea ii plac lui. Andy deci si iarna are riscurile ei, eu sper ca in martie sa fie OK cat de cat si sa iesim la aer, dupa vreo luna deci. Patrick a inceput gradi de anul trecut, de la 1 an jumate, ii place tare (mediul familial). Vrem sa il dam la una mare de langa noi, Montessori, insa nu stim inca daca avem loc, ne-a chemat numai sa ne vada, dupa aproape 3 ani de la inscris pe lista, si sa vada si Patrick gradinita. Am sa incep sa-i pistonez luna de luna, pana ne primesc. Nu stiu cat va fi de usor pentru el, cand era mic era mult mai adaptabil, acum e tare refractar la nou, orice schimbare il da puternic peste cap. Se va suprapune probabil si cu adaptarea la bb 2 ...
Mami de Patrick(29.04.2008) si [gravi] 37+ Kevin Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Doloress, Erika nici nu vroia sa auda de bazin, nici asta vara, nici asta toamna (ea e nascuta pe 1 iulie 2008, deci suntem in aceeasi generatie [:)]). Fugea de dush, cand mergeam la piscina asta vara, o bagam cu forta la dush, ca deh, este oblgiatoriu.... Acum am incercat iar, cu oarecare emotii, mi-era ca am platit degeaba 10 saptamani, si guess what, ii place grozav! Mergem la grupa tortue de mer, conform varstei. In grupa cu ea sunt copii care merg la bazin de la 4 luni, dar si copii ca ea, care sunt acolo pentru prima data. Unii sunt ca pestisorii, fac bulbuci in apa [:)] Nu am mers decat de 3 ori pana acum, dar deja vad o ameliorare, ma lasa sa o spal pe cap acasa! In curand, parca vad ca o sa se clateasca singura cu dusul, pe cap. Edit: de LA 4 luni [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata m-am calmat, hotararea cu privire la scoala pe care o vor frecventa in primul an sau primii doi ani e luata. restul vom vedea apoi. Merci mult de tot pt. toate informatiile. [pup][flo] NELIA, la vara sa nu te superi pe mine daca am sa te "omor" cu intrebarile [:I] ISELIN, nu ne-ai pove cum a fost in visita la scoala la Drumont parca. Nu-mi mai amintesc exact numele, data e 28 [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut-o pe prima la sfarsitul lui august, dar a fost un an asa de bizar, cu un august infernal, peste 40 de grade, si cu un septembrie foarte friguros, cu 15 grade... Eu, la primul copil, disperata de situatie, panicata, habarnista, copilul nauc si el de nauceala mea, colici, tot tacamul,... pana sa ma prind eu cum merge treaba, am cam ratat toamna (ma rog, eram si la job in timpul asta...). La al doilea mi-am propus sa nasc in iunie, sa am toata vara la dispozitie. A fost 1 iulie. Deja eram "experta" si plina de siguranta, asa ca am profitat din plin de vara, am iesit afara dupa vreo saptamana (si asta din cauza ca era prea cald, altfel cred ca ieseam mai repede). Radeam singura de disperarea mea de la primul copil... Ah, si inca o socoteala mi-am facut - sa nu fiu foarte gravida in iarna, ca mie mi s-au umflat mult picioarele la ambele sarcini, plus ca am luat o gramada de kile, si mi-era groaza ca nu o sa ma mai pot incalta, ca nu o sa am cu ce ma imbraca....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum sa spun si eu despre sarcinile male. Prima am ramas in septembrie si am nascut in iunie, deci am fost si nu prea insarcinata iarna, al doilea am ramas in iunie si am nascut in februarie, la sfarsit. Am iesit repede cu copii afara, caci asa e la noi. Nu putem sta in casa. La primul copil, am fost sa zicem mai nestiutori dar cu principii, la al doilea...radem si acum cand vb. In ziua cand am venit de la maternitate am culcat copilul al mare in camera lui si pe cel mic in camera de oaspeti...si noi doi adultii, am adormit imbracati uitandu-ne la cel mic. M-am trezit sa-i dau sa manance pe intuneric, am fost sa-l schimb si m-am pus la loc pana la urmatoarea tura [pk] Ca disperatii...sau cine stie de ce????
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, ma bucur ca e totul bine cu testele alea![pup] Eu si nodulul meu tot asteptam de vreo 2 ani jumate o mamograma. Si inca mai am de asteptat pana inceteaza domnul pepit cu tzutzulitul. mamaana, oare motrin sunt supozitoare? Ca eu de asta am mers pe celelalte, ca vomeaza daca ii dau suspensie. Si in plus dup-aia nu mai mananca de frica. Sper ca sunteti bine, asta micul a fost ca nou a doua zi. De unde stii ca am fost la spectacol?[8D] Auzira-ti ca dupa ce m-am chiorat la ecran o juma de ora sa nasc asa un nick frumos si unic (nu vorbesc de Nicholas al pepit, ci de mQQm), o "prietena" de pe subiectul fetii mi-l plimba pe alte forumuri? Si nu numai ca-i ea sfatoasa si importanta discutand de sub acest mQQm cu alti useri (in general cam tot astia de pe DC se perinda peste tot, mereu cam cu aceleasi nickuri), dar mai pune si linkuri la blogu' meu?[alcool] Mare-i gradina... as vrea si eu o lamaie... si-o schimbare de nick...
pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ankalaura
Dar ati vazut aseara cele doua concerte [url="http://www.youtube.com/watch?v=GYMLMj-SibU&feature=fvsr"]Il Divo[/url] de pe Musicmax? (Barcelona si Grecia)
ca mare fan Il Divo (recent, da' infocat [:I] ) ce mi-s, imi permit sa te corectez: nu exista concert Il Divo in Grecia, ci la Greek Theater din... Los Angeles [:)] dupa cum si cel de la Coliseum n-a fost in Roma, ci in (ma scuzati [:I]) ...Pula, Croatia. Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, si eu sunt in club, tot le urmaresc concertele; speeer, sa-i `prind` vreodata in Montrèal pe viu! haha, Cristina, pai fata te percepe drept model, rau de tot; da`linkul la blog...mare-i gradina :(((( Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mQQm
Dana, ma bucur ca e totul bine cu testele alea![pup] Eu si nodulul meu tot asteptam de vreo 2 ani jumate o mamograma. Si inca mai am de asteptat pana inceteaza domnul pepit cu tzutzulitul. mamaana, oare motrin sunt supozitoare? Ca eu de asta am mers pe celelalte, ca vomeaza daca ii dau suspensie. Si in plus dup-aia nu mai mananca de frica. Sper ca sunteti bine, asta micul a fost ca nou a doua zi. De unde stii ca am fost la spectacol?[8D] Auzira-ti ca dupa ce m-am chiorat la ecran o juma de ora sa nasc asa un nick frumos si unic (nu vorbesc de Nicholas al pepit, ci de mQQm), o "prietena" de pe subiectul fetii mi-l plimba pe alte forumuri? Si nu numai ca-i ea sfatoasa si importanta discutand de sub acest mQQm cu alti useri (in general cam tot astia de pe DC se perinda peste tot, mereu cam cu aceleasi nickuri), dar mai pune si linkuri la blogu' meu?[alcool] Mare-i gradina... as vrea si eu o lamaie... si-o schimbare de nick...
pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]
Zi si mie forumu' ala, sa ma duc sa-i zic de multe alea, ca numa' cind am citit ca se plimba cu identitatea ta pe-acolo si-am vazut verde!!!! Are nick pe DC? Sa-i zicem si aici! Ca eu n-am nici o problema, pe bune ca n-am! S. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...