Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (207)


Recommended Posts

Nelia, nu m-am exprimat eu bine, eu stiu ca tu esti super dedicata copiilor si ai ceva mai mult timp, nu la timpul tau ma refeream ci la a-l copiilor. Noi venim de la scoala si dupa ce mincam si ne facem lectiile, alea multe nu mai ramine decit o ora pina la culcare si asta la David, Anne invata pina tirziu ca are proiecte si multe altele de terminat. Deci si daca as fi eu mama dedicata, ceea ce nu sint, tot nu vad cind i-as duce la atitea activitati. Activitatile sint in weekend si daca mai adaugi si skiul in familie s-a dus weekendul de tot. Pai ei cind se mai joaca, asa ca pe vremuri, un om de zapada, bataie cu bulgarii, etc? Am senzatia ca alerg tot timpul si nu fac nici 10% din activitatile alea pe care le-ai enumerat tu. Eu am senzatia ca traiesc pe o alta planeta, despre ce preturi vorbiti voi acolo 2000-2500$ pt 4 persoane in Sud? Poate pt o persoana, mai ales in perioada de sprink break. Vara am inteles ca sint mult mai ieftine sau in perioada ploilor...dar cu riscul de rigoare pe care ti-l asumi. Stiu ca in To sint mai ieftine. Ana, cum mai esti? Voi ati lasa o fetita de 14 ani singura prin Paris in timp ce mama denaturata e la conferinta/meetinguri ca eu nu dar mademoiselle incearca sa ma convinga.... Mihaela "Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui mimitete
Nelia, nu m-am exprimat eu bine, eu stiu ca tu esti super dedicata copiilor si ai ceva mai mult timp, nu la timpul tau ma refeream ci la a-l copiilor. Noi venim de la scoala si dupa ce mincam si ne facem lectiile, alea multe nu mai ramine decit o ora pina la culcare si asta la David, Anne invata pina tirziu ca are proiecte si multe altele de terminat. Deci si daca as fi eu mama dedicata, ceea ce nu sint, tot nu vad cind i-as duce la atitea activitati. Activitatile sint in weekend si daca mai adaugi si skiul in familie s-a dus weekendul de tot. Pai ei cind se mai joaca, asa ca pe vremuri, un om de zapada, bataie cu bulgarii, etc? Am senzatia ca alerg tot timpul si nu fac nici 10% din activitatile alea pe care le-ai enumerat tu. Eu am senzatia ca traiesc pe o alta planeta, despre ce preturi vorbiti voi acolo 2000-2500$ pt 4 persoane in Sud? Poate pt o persoana, mai ales in perioada de sprink break. Vara am inteles ca sint mult mai ieftine sau in perioada ploilor...dar cu riscul de rigoare pe care ti-l asumi. Stiu ca in To sint mai ieftine. Ana, cum mai esti? Voi ati lasa o fetita de 14 ani singura prin Paris in timp ce mama denaturata e la conferinta/meetinguri ca eu nu dar mademoiselle incearca sa ma convinga.... Mihaela "Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."
Da, eventual cu un celular... (si uite-asa imi mai pun de-o vorba buna cind o fie ea mare si eu o sa am nevoie de o hirtie, ceva bla-bla :)) S. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mimitete Voi ati lasa o fetita de 14 ani singura prin Paris in timp ce mama denaturata e la conferinta/meetinguri ca eu nu dar mademoiselle incearca sa ma convinga....
Eu ma ofer sa o babysit, contra cazare si mancare! [:D] Serios vorbind, mi-e greu sa dau un sfat, fiecare isi stie mai bine copilul, daca ai mai lasat-o asa singura prin Montreal sau alte parti, depinde cat timp esti si tu ocupata la conferinta, etc... Mamaana bine ca sunteti ok cu totii! [flo] Cristip cu vacanta noi sunteti cam legati de scoala lui Seba, ne gandeam fie in prima saptamana din martie, fie in a doua jumatate a lunii aprilie. Voi?
Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta. Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mimitete, eu credeam ca la mine te referi. Dar si asa am raspuns, eu iau copiii la 3 sau la 4 cind are parascolara... si sint mici. Nici nu-ti dai seama cit de mult ocupa serviciul din zi, Octav pleaca la 8.30 si ajunge la 7, daca mai are si scoala ziua si recupereaza seara... copiii nici nu-l vad. Gindeste-te ca de la 3 la 6 sint totusi trei ore, pe care nu le folosim decit pentru joaca, plimbat, biblioteca etc. Au si timp de joaca, avem parc si biblioteca (ca sa ne incalzim, nu pentru altceva [:D]). Activitatile sint miercurea si vinerea seara, simbata si duminica dimineata. Dar cum am spus, nu e nici una mai mult de o ora pe saptamina, in afara de patinaj. Cu teme nu prea ne rupem, mai are cite un proiect, la ala munceste ca-i plac. Se joaca toti trei in fiecare seara cite o ora sau doua. Am scos televizor, filme, desene in timpul saptaminii. Si, acum, sa spunem drept, si activitatile sint tot la capitolul placere, se joaca, alearga (cei mici), Agata vorbeste cu fetele, au tot felul de secrete, se hlizesc tot timpul... nu mi se pare ca se duce chiar la munca. Simbata si duminica dupa-amiaza, in afara de doua jumatati de ora de lectii, au program de voie, face ce vor... si noi la fel. Si apoi, stai, ca nu va tine nici la noi minunea prea mult, probabil ca acum sint ultimele luni de fericire. Din toamna nu cred ne vom mai permite sa facem ce am facut in ultimii ani, adica eu. Nu pot sa spun ca-mi pare bine, dar nici rau, am sentimentul de implinire maxima pe acest plan, acum e timpul pentru alte impliniri... si pentru ei la fel. Activitati vom face, mai ales cu cei mici, Agata va alege doar ce-i place cel mai mult, e anul dedicat studiului, stie asta. Si nu mai spune ca nu esti mama dedicata pentru ca eu te contrazic. Eu cred ca fiecare parinte care este pentru copiii lui, ca sint si din aia care nu sint, este dedicat copiilor, doar ca sint diferite cai de o face.[flo] Marturisesc ca, de fapt, nu stiu cum sa iau mesajul, adica e de bine sau de rau?[:I] Daca vrei sa o convingi sa nu se duca singura, sa se uite la [url="http://www.imdb.com/title/tt0936501/"]Taken[/url]. Si e inspirat din caz real. Iar eu ii spun sigur ca sint reale asemenea cazuri. Eu nu as lasa-o! Vad acum ca si Delphin a zis acelasi lucru, eu sint categoric pentru nu, in film e si o faza cu celular... nu glumesc, stiu ca filmul e film, dar stii ca viata bate filmul de cele mai multe ori. Pitilache, multumesc.[flo] As putea sa scriu un capitol singura despre cit de frumos a inflorit micuta mea, tinind cont de cit de timorata era si de cit de inchisa. Nu mai e aproape nimic din Tudora de acum 2 ani, de exemplu. Dar 'r'-ul nu-i iese si gata. Si DAAAA! pentru intilnire, numai sa fie cind si unde pot ajunge si eu.[flo] Mikiion, nu stiu ce sa-ti spun cu referinta, poate s-au mai schimbat conditiile. Stiu ca am alte date am dat, dar referinte nu-mi amintesc. Si eu am deschis cont la BMO, separat de cel al familiei si nu mi-a cerut nici referinte, nici numele proprietarului. CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...