Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste >Felicitari Annare!!! (631)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cixinica, Sarah [pup][pup], multumim frumos. Annare te felicit si eu pentru valoarea beta foarte buna! Maduta am dat zoom pe poza si mi se pare ca zaresc acea liniuta roz. Incearca maine dim cu prima urina, ca sa fii sigura. Asa mi-am facut si eu testul intr-o dupa-amiaza, era o zi de vineri 25 iunie si mi-a iesit a doua liniuta roz, se vedea destul de bine, dar evident ca si a doua zi de dim am repetat testul si m-am dus sa imi fac si beta hcg.[pup][flo] Andreea B. [gravired] cu o minune [bb] in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 34+[baietel] Rares Andrei [bum] AMR 5 saptamani [bum]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt asa de fericita k dupa mai bine de un an si jumatate de asteptari a aparut minunea...fetelor aveti incredere in Dumnezeu ca pana la urma va venii si la voi minunea..in ultimile 2 3 luni nu am mai facut nimic,nu am mers la dr,nu am luat medicamente,nimic...doar m am rugat la bunul Dumnezeu,Sf. Nectarie,Sf Parinti Ioachim si Ana si Fecioarei Maria sa raman insarcinata,iar rugaciunile mi au fost ascultate....faceti si voi la fel iar minunea nu v a intarzia sa apara...rugaciunea este cel mai bun leac pt infertilitate. P.S. va rog sa ma iertati dk v am deranjat cu vorbaria mea[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] [gravi] 4+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac
Cixinica, Sarah [pup][pup], multumim frumos. Annare te felicit si eu pentru valoarea beta foarte buna! Maduta am dat zoom pe poza si mi se pare ca zaresc acea liniuta roz. Incearca maine dim cu prima urina, ca sa fii sigura. Asa mi-am facut si eu testul intr-o dupa-amiaza, era o zi de vineri 25 iunie si mi-a iesit a doua liniuta roz, se vedea destul de bine, dar evident ca si a doua zi de dim am repetat testul si m-am dus sa imi fac si beta hcg.[pup][flo] Andreea B. [gravired] cu o minune [bb] in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 34+[baietel] Rares Andrei [bum] AMR 5 saptamani [bum]
andreea ce a mai trecut timpul, tin minte cand ne anuntai vestea cea mare, era a doua zi dupa ce s-a nascut nepotica mea. Si mai ai putin si iti tii puiul in brate! Sa fiti sanatosi![pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Katy82
Bob Pixel, Kitty ce faceti fetele, o veste buna de la voi macar?
Eu imi monitorizez febra, cred ca incepe sa ma mai lase gripa, posibil sa stau acasa si maine. Am facut azi dimi un test si e negativ, in weekend am sa va scriu despre z1, cu siguranta. Ne tinem de mana in continuare, dupa cum se vede treaba [:D] Un ingeras pierdut in luna 6... asteptam un curcubeu dupa furtuna ![copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Sper sa ma primiti si pe mine printre voi [:)] Sunt o aspiranta (nu chiar atat de) optimista, la titlul de viitoare mamica. Este a treia luna consecutiva in care incerc sa raman insarcinata...sper din tot sufletul ca de data aceasta va fi cu noroc.[ruga] Prima zi a ultimei menstruatii a fost pe 15 ianuarie si am avut contacte neprotejate astfel: 21,23,24 si 26 ianuarie. Inca nu am discutat cu un medic ginecolog, deci nu am facut analize. Maine am o programare si ma intrebam daca e ok sau nu sa fac analiza de secretie,in cazul in care exista (o mica) posibilitate sa fi ramas zilele acestea insarcinata.. Mult succes tuturor celor care viseaza un bebe mic, Doamne ajuta-ne!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cixinica
Citat:
citat din mesajul lui mandreeac
Cixinica, Sarah [pup][pup], multumim frumos. Annare te felicit si eu pentru valoarea beta foarte buna! Maduta am dat zoom pe poza si mi se pare ca zaresc acea liniuta roz. Incearca maine dim cu prima urina, ca sa fii sigura. Asa mi-am facut si eu testul intr-o dupa-amiaza, era o zi de vineri 25 iunie si mi-a iesit a doua liniuta roz, se vedea destul de bine, dar evident ca si a doua zi de dim am repetat testul si m-am dus sa imi fac si beta hcg.[pup][flo] Andreea B. [gravired] cu o minune [bb] in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 34+[baietel] Rares Andrei [bum] AMR 5 saptamani [bum]
andreea ce a mai trecut timpul, tin minte cand ne anuntai vestea cea mare, era a doua zi dupa ce s-a nascut nepotica mea. Si mai ai putin si iti tii puiul in brate! Sa fiti sanatosi![pup][pup]
[pup][pup] [olala]Sa dea Domnul sa vi se intample si voua, tuturor minunea. Ce dor mi-a fost de voi. Azi, eram asa trista si obosita ca nu dorm mai mult de 3-4 ore in 24 de ore, am niste insomnii cumplite, cu care ma lupt de cateva luni si mi-am adus aminte de voi , toate, cum ne sustineam si am zis sa intru sa vad ce mai faceti. [pup][flo][olala] Andreea B. [gravired] cu o minune [bb] in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 35+[baietel] Rares Andrei [bum] AMR 4 saptamani [bum]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup][pup][pup] tuturor fetelor Andreea frumoasa burtica[pup], imi amintesc atunci cand ai ramas tu gravidutza si aveai simptome de raceala, ce a trecut timpul si acum il astepti pe [bibe], sarcina usoara in continuare si o nastere si mai usoara[pup][pup][flo] Bob PIxel, poate simptomele astea sunt cu ochisori Cixinica deci peste cateva zile faci test? iti tin pumnii[pup] KItty cum mai esti, te mai doare mijlocul? Cos-minuta mi-e dor de tine[pup] Didi inteleg ca esti pe ultima suta, sa ne spui cati embrionasi ai[pup], deja te vad graviduta[flo] offf ce multe suntem, mi-e greu sa enumar pe toate sa nu uit pe careva Cora sper sa nu vina nici la tine uratii[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katy82, m-a dat peste cap[batcap] mesajul tau: "dragalasele. Ce faceti? Am sunat la doctor si am Papa Nicolau f. bun, Iupi. Inca nu am declarat Z1, sunt a doua zi de spotting, deci maine cred ca e Z1 asa ca maine cred ca o sa ma programez si pt HSG sau o las pe luna viitoare ca sunt cu casa in reparatii. Ma bucur atat de mult ca sunt ok analizele." legat de Z1 a CM. ca eu nu mai inteleg nimica [:(] [bang] cand se incepe a numara zilele din CM? nu atunci cand iti curge prima data o picatura, oricat de mica si culoare ar fi ea? [:-/] mie cand imi vine menstruatia, intai imi curge ceva maro(exemplu:data 19), apoi a doua zi rosu(data 20). deci, cand e Z1 la mine a CM? data 19 sau 20? credeam ca stiu ce e aia spotting, dar se pare ca am crezut gresit. ma lamureste cineva, fetele? ca am devenit [alcool] si nu ma inteleg nimica [:(] p.s. felicitari fetelor care au deja II [flo][flo][flo]. va doresc sarcina usoara si la termen cu un bebe sanatos[bibe][:)] si tin pumnii la celelalte care vor testa in weekend. sa fie cu II [pk][pk][pk][pk][pk] viitoare [gravired] cu ajutorul lui DUMNEZEU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi am fost si la doctor sa vad ce e cu "algodismenoree"-a mea si sa dau analizele necesare ca sa tratez si infectia (daca este una [:I] sper sa nu fie nici una[:D] desi e de la sine inteles care e cauza aparitiei "algodismenoree"-i la mine [:I]). la control doctora nu mi-a dat vesti chiar bune ca am eroziune pe col[:(] si iar trebuie analiza citologica la oncologie[:(]. so, fetelor,[:(] eu fac pauza la bebe pt cateva luni, de nevoie [q], ca sa tratam "buba" [:(]. viitoare [gravired] cu ajutorul lui DUMNEZEU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...