Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din Iasi (89)


Recommended Posts

Salutare! Va ofer o [cafea] fierbinte.... Constanta, multumim. Herra, medicul sustine ca ar fi fost o indigestie.... ca nu a avut decat varsaturi... No comment. Acum am citit pe net ca bubitele pot fi o alergie alimentara ce apare de obicei dupa o tulburare a tubului digestiv.... Saptamana asta am de facut analize la sange.... Lacramioara si [zana] Stefania Iulia [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Mneata si noi. Haine de bunca calitate, la Felicia, la Z..., si Fox. Noi daca am avut botez vineri... am cautat de asemenea si nu am gasit mare lucru prin alte parti- mare lucru inseamna si frumusele si de calitate si nu foarte scumpe... In rest, pentru Alex, cumparam de la Zarra si Z... imi plac, desi la Zara afara au mereu reduceri si sunt mult mai ieftine decat le vand astia la noi! Lacramioara, noi am experimentat odata exact ce povestesti tu... si am trecut prin toate fazele astea, de ajunsesem sa iau la flocait si dr si asistenta si tot! Si au trecut repede, fusese la McDonald, la o petrecere tinuta acolo, vreun copil va fi fost bolnav sau pur si simplu de la mancare, oricum de atunci Alex nu mai mananca mancarea de acolo... E aiurea tare sa te uiti neputincios la minunile astea mici, sa nu le poti ajuta! Iti vine sa te dai cu capul de pereti! "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi l-am dus eu pe Alex la gradi...- de obicei mama face asta. Inafara de ingrijitoare, care a strigat de la 10m sa nu intram in sala de mese, nu am vazut picior de cadru didactic sau medical... Bine, eu nu mai sunt speriata de fel cu gripa asta asa ca nu am deloc probleme cu clantele - Cristina, nu da cu rosii dar nu e suficient spirtul pe clante pentru a rezolva problema... si mi s-a parut ca vad o asistenta medicala noua, vor fi reusit sa gaseasca personal medical de angajat! Ieri am dus copilul la dr sa ii iau aviz - l-am tinut acasa ca asa am vrut eu nu ca ar fi avut ceva... dar asa e normal! - si m-a distrat o asistenta care purta pe o ureche masca... nu doctorii, asistentele... si atarnand de o ureche. Ba am vazut si copii pe strada, sau care mergeau la scoala, ca cica dna invatatoare nu ii primeste altfel!!!! Super... Citeam pe alt forum ca s-a aprobat hotararea cu cele n'shpe zile de concediu fara salar si ca au inceput sa isi ia concediu dnele educatoare! Excelent domnule! Bine, eu am cu cine il lasa acasa, dar... sunt curioasa la scoala cum isi iau vacanta si elevii? "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui l_carmen2003
Azi l-am dus eu pe Alex la gradi...- de obicei mama face asta. Inafara de ingrijitoare, care a strigat de la 10m sa nu intram in sala de mese, nu am vazut picior de cadru didactic sau medical... Bine, eu nu mai sunt speriata de fel cu gripa asta asa ca nu am deloc probleme cu clantele - Cristina, nu da cu rosii dar nu e suficient spirtul pe clante pentru a rezolva problema... si mi s-a parut ca vad o asistenta medicala noua, vor fi reusit sa gaseasca personal medical de angajat! Ieri am dus copilul la dr sa ii iau aviz - l-am tinut acasa ca asa am vrut eu nu ca ar fi avut ceva... dar asa e normal! - si m-a distrat o asistenta care purta pe o ureche masca... nu doctorii, asistentele... si atarnand de o ureche.
ei, dar cand am dat eu cu rosii? [:I] evident ca nu era suficienta masura cu spirtul, dar acum a disparut si aia... asistenta aia noua e de la inceputul anului scolar; eu o vad mai des ca are fetita in grupa la Vlad, desi e mult mai micuta ca varsta; dar si baiatul uneia din educatoare e tot acolo si tot mai mic, asa ca probabil se poarta. mi se pare curios ca aproape in fiecare dimineata o vad cu sotul dupa ea, inclusiv in cabinet. eu incerc sa nu-l tin acasa (pe Vlad) mai mult de 3 zile consecutiv, tocmai ca sa scap de asteptarea la medicul de familie pentru aviz.
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI !!!! PENTRU TOTI SARBATORITII, PENTRU PUIUTI SI MAMICI!!![flo][flo][flo] SI [pup][pup][pup] Connie, sunt superbe calendarele si nu cred ca nu poti face reclama, cata vreme e un blog...adminii sau moderatorii "tipa" cand e vorba de magazine virtuale sau persoane juridice in general. Tu faci fotografiile? Sau le ceri de la parinti? Poate discutam pe marginea unei colaborari...copilasi imbracati in tot felul de costumase... Pupici si sanatate multa la pitici. Gabriela si baietii Eu am reusit sa gasesc un magazin cu produse naturiste si sa iau siropul de afine la 13,4 lei...e cineva care merge mai des in Kaufland sa-mi spuna daca acolo nu e un pic mai ieftin...ca avem de gand sa devenim consumatori fideli...o sa vedem si ce nu vrem de atatia morcovi, spanac si afine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui herra
ei, dar cand am dat eu cu rosii? [:I] evident ca nu era suficienta masura cu spirtul, dar acum a disparut si aia... asistenta aia noua e de la inceputul anului scolar; eu o vad mai des ca are fetita in grupa la Vlad, desi e mult mai micuta ca varsta; dar si baiatul uneia din educatoare e tot acolo si tot mai mic, asa ca probabil se poarta. mi se pare curios ca aproape in fiecare dimineata o vad cu sotul dupa ea, inclusiv in cabinet. eu incerc sa nu-l tin acasa (pe Vlad) mai mult de 3 zile consecutiv, tocmai ca sa scap de asteptarea la medicul de familie pentru aviz.
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Stiu ca nu dai cu rosii... ma bagam in seama![:D] Din fericire, dna dr imi e prietena, si cum mi se pare ca are ceva rosu in gat sau muci cum apelez la ea... dar nu o pot aduce mereu acasa, iarl a noi nu prea tine doar cu 2 zile, ca mi se pune brusc piticul de-a latu' pe creier si ma gandesc: daca cumva se intoarce ce tocmai s-a vindecat... stiti cum, de astea... se numesc cu para... Si nu am cum scapa de aviz. In plus, tot de la para... respectiva l-am tinut si o saptamana in plus acum acasa... deci tot cu aviz... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui herra
asistenta aia noua e de la inceputul anului scolar; eu o vad mai des ca are fetita in grupa la Vlad, desi e mult mai micuta ca varsta; dar si baiatul uneia din educatoare e tot acolo si tot mai mic, asa ca probabil se poarta. mi se pare curios ca aproape in fiecare dimineata o vad cu sotul dupa ea, inclusiv in cabinet.
Eu
Nu, asta e noua: mica neagra si imbufnata[:D]... Cea de care vorbesti trecea prin hol cu copilul de mana la ora 8,00. Astalalta insa, stationa, asista impasibila la descaltatul/incaltatul copiilor si ocupa jumatate din hol. Si nici ca se misca! Privea in zari...[bang]. Simt ca am sa o iubesc si pe ea pentru calitatile ei! Dar poate nu ne intersectam... Pe aia de care vorbesti am ciufulit-o ca Alex s-a frecat la ochisor si a spus ca il ustura si desteapta popii i-a pus 'un colir' in ochi. I-am spus si doamnei directoare si ei ca daca ii mai administreaza medicamente copilului meu fara sa ma intrebe in prealabil e jale. Cica doar a spalat ochisorul cu colir!!! Ii-am explicat ca se spala ochisorul cu ser fiziologic dar cel mai bine cu apa si sapun nu cu colire, ca doar nu e dr oftalmolog pana una alta... altfel o reclam... A replicat ca 'hai doamna, ca suntem mame'... Normal, fiecare e mama copilului sau, pe al meu eu il tratez, si nu eu, ci un doctor, nu asistentele de la gradinita... Dna directoare a inteles dar ea ma indoiesc ca a priceput de ce am fost suparata ca a plecat vexata si e clar ca e indignata ca nu i-am recunoscut meritele.[bang] Ah, cum de nu v-am povestit asta pana acum?! Am uitat?! Ca mi se pare important sa nu le lasam sa le dea copiilor tratamente dupa capul lor! Cu asistentele din anii trecuti nu am avut asemenea probleme. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Iulya-Stefy,pentru ca intru foarte rar pe forum abia acum am citi despre fetita ta. Cred ca acum deja este bine,dar vroiam sa-ti spun ca e posibil sa fie rotavirus. Baietii mei l-au avut amindoi anul trecut,7 zile Rares a vomat si a avut diaree,nu a mincat nimic,si la 1 zi dupa ce terminat el au inceput simptomele la Mihnea.Tot 7 zile fix,aceleasi simptome.Am discultat cu mai multi medici care au spus ca e vorba de un virus pe parte digestiva sau rotavirus.Dupa cele 7 zile si-au revenit perfect. MULTA SANATATE!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...