Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din Iasi (89)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui GabrielaG
Ieri am vazut un nou tip de Bakugan si le-am luat la copii. Aseara imi spune Matei..mama stii ca ieri a fost Sf. Matei? O dau cotita si spun: stiu...uite de aia ti-am luat o jucarie...fetelor ce ma fac...ca pe Otto mereu il protejez si am grija de nevoile lui...iar la Matei m-am invatat ca se descurca? Inca fac lectii cu Otto, inca stau la spatele lui...ca daca-l las singur....sta si se uita pe pereti si pierde timpul....in vreme ce Matei isi scrie singur, termina repede si e foarte rapid si bineinteles ca face si corect si ingrijit. Imi dau seama ca nu impart atentia in mod egal...si realizez ca si ei vad asta...unul profita...altul imi spune ca-l iubesc mai mult pe calaltalt si de aceea nu-i acord la fel de mult timp. Cum sa ma impart??? Aveti sfaturi? Anca sa-ti traisca Mateiul si la multi ani si pentru ceilalti Matei!!! De asta mi-e ciuda...ca de sf. Mihail si Gavril a fost si ziua mea si a lui Otto si am facut pregatiri...iar de Sf. Matei...nici n-am stiut cand e...Sunt sau nu mama denaturata? O zi frumoasa, Gabriela si baietii PS. Daca aveti nevoie de aripioare ingerasi, aureole si baghete...va stau la dispozitie...sau vreun costum anume: daca stiu din timp va pot ajuta.
Se spune ca al doilea copil creste mai usor decat primul... Asa se spune. Se mai spune ca daca intre copii unul are o problema de orice fel, parintele tinde sa ii acorde mai multa atentie aceluia cu problema; se mai spune ca incercam sa ne dezvinovatim pentru acuzatiile aduse de copii cum ca pe unul il iubim mai mult decat pe celalalt, chiar daca nu e asa... Sa iti amintesc cat de greu a acceptat Otto ca nu e singur la parinti? Sau ca Otto e mai sensibil? Ca Matei e mai puternic doar prin faptul ca il are pe Otto sa il protejeze si ca invata mai usor pentru ca Otto ii ofera - chiar daca tu nu vezi - informatia disecata, descompusa in elemente primare asa cum ii e necesara? Nu fa diferente si nu uita sa le amintesti ca ii iubesti la fel pe amandoi. Esti o mama buna, nu te arunca in butoiul cu reprosuri ca nu e adevarat! ESTI O MAMA BUNA! Eu stiu ca de ziua unuia dintre copii mama ne sarbatorea pe noi toti trei fratii, asa ca ce problema e asta? pentru viitor ma gandeam... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui herra
la schimb imi veti suporta ultima paranoia: la gradi se organizeaza alegeri, deci clasele respective se vor umple de virusi si bacterii...[:I]
Sa iti spun la schimb ultima mea paranoia? Ai dreptate! Asa e! "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui l_carmen2003
Citat:
citat din mesajul lui herra
la schimb imi veti suporta ultima paranoia: la gradi se organizeaza alegeri, deci clasele respective se vor umple de virusi si bacterii...[:I]
Sa iti spun la schimb ultima mea paranoia? Ai dreptate! Asa e! "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Si a mea la fel. Tot ultima. Oare nu ne putem opune? Eu chiar consider ca nu e nimerit sa se intample asa ceva. Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, multumesc pentru sfat... De unde iei pastilutele de vitaminaA+D2? In ceea ce pribeste "paranoia", eu nu o consider paranoia, ci un mod normal de gandire al unui parinte... Nu mi-am imaginat ca se vor gandi sa organizeze alegeri si in gradinite... Stiam de scoli... licee.... Era ultimul lucru care lipsea... No comment... Traim in Romania... Lacramioara si [zana] Stefania Iulia [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pana duminica mare lucru nu putem face. dar pe viitor, poate o lista de semnaturi, o adresa la primarie. ar putea macar sa igienizeze clasele dupa!
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pentru igienizat clasele dupa nu cred ca e tirziu nici acum. o hirtie bine facuta trimisa la isj, primarie, prefectura si inspectoratul de sanatate publica va avea succes cu siguranta. mai ales daca tinem cont ca exista o ingrijorare reala generala. daca o semneaza mai multi parinti si mai ales din mai multe gradinite sigur va avea efect. [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va ofer o [cafea] fierbinte si fug la treburi.... Azi e ziua cea mare pentru Mihaita. Hai sa trimitem gandurile noastrebune si valuri de energie pozitiva catre el. Sa ne rugam sa-i ajute DD sa treaca cu bine peste asta. [ruga] pentru Mihaita. Mihaita e un fulgulet de nov-dec 2006, baietel din Iasi, de seama Stefaniei, care astazi va fi operat la inimioara la o clinica din Germania. Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...