Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din Iasi (89)


Recommended Posts

Cica se igienizeaza spun astia de la Primarie... Cand? Habar n-au... habar n-au nici cine o va face... Aseara Alex tusea si avea 'un pic de durere in gat' asa ca azi pauza cu gradinita... Mai super e ca si eu tusesc azi. Fara febra... secretii nazale - 'excretii' cum spune Alex... dar iar n-am dormit asta noapte... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, se igienizeaza clasa unde va fi urna, luni, si nu se va invata acolo. Cel putin intr-un loc unde stiu eu. Noi suntem raciti, adica micu' mi-a facut 39,4 azi noapte, de am stat de paza cu comprese, siropuri si altele. M-am uitat la el in gat e rosu tare, dar nu-l doare. Culmea. Si data trecuta cand a fost rosu, si l-a vazut dr mi-a zis ca nu stie cum de nu-l doare, ca e foarte rosu. Asa si acum. Incercam sa trecem fara antibiotic, mai stau o zi sa vad daca face febra asa mare, ca 38 deja a facut si sunt obisnuita. Nu-mi arde de nimica sa fac, ca ma topt gandesc la el, l-am lasat cu bona, care vine cand mai am nevoie. Asta pana in ianuarie, ca dupa aia nu stiu ce mai fac. Constanta si Calin Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! Revin la voi cu o intrebare. Isi duce cineva copilasul la karate, unde anume? Carmen am vazut ca voi mergeti la inot, imi poti spune unde si ce preturi sunt. Eu as vrea ceva unde sa il invat eu sa inoate pt ca ii e frica de apa, un bazin nu prea adanc, oare unde gasesc asa ceva pe la noi? Legat de gripa porcina, ca am vazut ca se discuta mult si aici, nu e asa treaba grava e mai mult panica aiurea. Am vorbit zilele trecute cu o asistenta de la infectioase si mi-a spus ca de fapt simptomele sunt mai usoare ca la gripa normala numai ca lumea a intrat in panica aiurea datorita mediatizarii excesive. Pentru rosu in gat sunt foarte bune pastilele cu albastru de metil-decasept, daca e copilul suficient de mare sa suga o pastiluta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Inot, la Capitol sambata si duminica; 200 ron / 8 sedinte. Intra pe net si vezi mai multe despre oferta si program.
  • Nu, aici nu suntem panicate de gripa porcina ci doar de viroze, gripe etc si este paranoia nu panica!!!
  • Daca copilul e destul de mare sigur sunt bun epastilutele dar au un gust scarbos si al meu copil inca nu e destul de mare; eu le folosesc pentru ca pe mine nu ma deranjeaza, pe el il ingretoseaza teribil.
"La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iulia-stefy
[s]La multi ani, Oana![s] Stefy aseara si-a scrantit un piciorus.... De parca nu am tras destule.... Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Mai tata... ai dus-o la doctor? Ce ai facut cu ea? s-a umflat? Daca nu as sti ce zapaciti sunt, cat sar astia mici si ce simplu e sa ne scrantim noi astia mari gleznele, mai ca m-as baga in seama sa intreb cum v-a reusit... dar stiu!... Eu ii dau cu Ben Gay cand il doare dar Alex e mai mare... Pupici lui Stefi[pup] "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui l_carmen2003
  • Inot, la Capitol sambata si duminica; 200 ron / 8 sedinte. Intra pe net si vezi mai multe despre oferta si program.
  • Nu, aici nu suntem panicate de gripa porcina ci doar de viroze, gripe etc si este paranoia nu panica!!!
  • Daca copilul e destul de mare sigur sunt bun epastilutele dar au un gust scarbos si al meu copil inca nu e destul de mare; eu le folosesc pentru ca pe mine nu ma deranjeaza, pe el il ingretoseaza teribil.
"La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Iti multumesc pentru informatii. Copilului meu ii place foarte mult gustul pastilutelor decasept, mie mi se pare cu mult mai oribil gustul la tantum verde de ex. Totusi nu isi duce nimeni copilul la karate?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...