Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din Iasi (89)


Recommended Posts

Eu, sa fiu sincera, nu mai cred stirile despre gripa. E o gripa ca oricare alta. Doar ca presa, cu apetitul spre senzational si politicienii cu interesele de abatere a atentiei generale... au transformat-o in subiect de prima pagina! Poate va amintiti de gripa aviara? Nu spun ca nu poate fi periculoasa, dar orice am face si oricat de paranoici am deveni cum o putem opri? Ok, evitam zonele aglomerate, insa exista purtatori asimptomatici... Cazurile grave au fost la bolnavii cronici, exact persoanele carora li se recomanda vaccinarea in fiecare an, pentru ca pentru ei orice gripa poate fi fatala... Asa ca, nu mai priviti la tv la stiri si poate scapati de gripa... Altfel, oricum suntem expusi si nu stiu ce anume e mai periculos: sa ne lasam intoxicati de stiri perverse sau o banala gripa despre care ni s-a spus ca e de tip'nou'? "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Va ofer o [cafea] fierbinte Carmen, eu sunt de acord cu tine... Deja am decis ca zilele astea cat e plecat sotul sa merg pe jos, cu taxi, dar in transportul in comun nu mai urc, ca ieri mi-a ajuns. La noi si Stefy stie deja de gripa porcina si nu i-as fi zis ei in mod intentionat, ci ca s-a discutat prin casa, pe la cresa.... Perle de ieri si de azi... Mami, hai la mgazin.. Eu intreb: Ce sa facem la magazin? Ea zice: Sa cumparam virusi.... Asta dupa ce eu tot am spus ca nu merg la supermarket ca sunt virusi.... Azi dimineata imi zice: Mami, musca mananca de pe jos... Si eu zic: O sa faca gripa.. Stefy: pocina? Am ras... de una singura.... Lacramioara si [zana] Stefania Iulia [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de cafea....eu sunt la Tg. Neamt(ma rog undeva langa) si e zapada...un om de zapada langa usa...deocamdata e frig, asa ca e binevenita cafelutza. E grozava Stefania cu virusii si gripa porcina...important e ca a auzit si retinut. (Ma gandeam acum ca baietii mei n-au pomenit nici unul de asta...) Sanatate multa si aveti grija, Gabriela si baietii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buli
Cristina, ai promis doar ca te lasi de masti [:D] Matei a mers continuu la gradinita, e la particulara si nici n-ar avea cu cine sta acasa. [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
se pare ca sunt addicted deja! [:I] V are cu cine sta acasa, dar nu e gratis - tocmai de-aia nu-mi permit (si) o particulara...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Herra, eu momentan sunt impotriva vaccinarii. Mergem pe vitamina C si alte metode de evitare pe cat posibil... evitam aglomeratiile.... dar nu vreau vaccin.... ca nu cred ca la testat cineva... Se incearca vaccinarea fetitelor peste 13 ani cu vaccinul HPV, acum fara acordul sau fara a consulta parintii... un model de refuz al anumitor vaccinari.. bine, eu ma gandeam la o forma mai soft Catre SCOALA ...... In atentia Domnului Director si cadrelor medicale din scoala Declaratie de refuz a vaccinarii Prin prezenta, subsemnatii ...., cnp ...., parinti al copilului ...., elev al Scolii ..., in clasa a ..., va informam ca refuzam categoric ca absolut orice vaccin (HPV, H1N1 etc.) sa fie injectat in copilului nostru .... Nici o lege sau ordonanta abuziva nu poate incalca dreptul elementar de a refuza un vaccin sau tratament nedorit. Va informam ca in cazul nerespectarii dorintei noastre, vom lua masurile legale cuvenite impotriva tuturor celor responsabili, mergand pana la Curtea Europeana pentru Drepturile Omului, incluzand despagubiri financiare. Deasemenea declaram ca NU NE ASUMAM raspunderea neefectuarii oricarui tip de vaccin atât timp cât nici producatorii si nici cei care decid vaccinarea NU ISI ASUMA nici o raspundere privind efectele secundare ale vaccinurilor. Data________ _________ ___ Semnatura___ _________ _____ Lacramioara si [zana] Stefania Iulia [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mei, iar ne isterizam! De unde a aparut si chestia asta? adica auzisem ca ar putea sa bage obligatoriu vaccinul h1n1, dar de alalalt nu... Nici pe vremea lui Ceasca nu faceau chestii de astea... dar se pare ca Base e mai tare ca Ceasca! In ce priveste declaratia de mai sus, nu stiu cine a scris-o dar e cam... hai sa spunem ca as consulta un avocat inainte de a scrie si semna asa ceva... adica e necesar ceva mai la obiect, mai clar si mult mai eficace. Altfel, parerea mea, e doar o declaratie fara valoare... care face mai mult rau decat bine, prin faptul ca, poate fi usor desconsiderata creandu-se astfel un precedent. Si ce facem atunci? "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Gabi,ce fain de tine,sa aduci si la Iasi ceva zapada. Carmen si eu am auzit ca vor baga obligatoriu vaccinul HPV .Chiar asistenta de la scoala mi-a spus la inceput de an. In alta ordine de idei..ce mai faceti? Eu ma refac dupa o raceala groaznica.Am ramas cu ceva tuse insa pot spune ca a trecut..Mai prind o zi ,doua din vacanta..caci am tinut copilu aproape numai in casa ,dar o duc (bonus) la coafor sambata,ca a fost cuminte.:)) Avem sambata nunta ,mai stiti cat se mai pune pe masa? LA Unirea? Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...