Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 50 -


Recommended Posts

  • Răspunsuri 249
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

balanta, stai linistita ca este ok sa lauzi un medic bun. Eu am toata admiratia pt cei din Viena, dar nu ma lasa bugetul, ca pe langa costul FIV, mai sunt si drumuri cazare .... ufff Faza cu Estradiolul mi-a dat si mie de gandit, deaceea vreau sa fac inhiba B si AMH. Acum explicatia ce mi s-a dat (la Sibiu), este ca Estradiolul creste pana la ovulatie, ori eu cum o am asa de rapida - sunt chiar un caz f aparte - (eu am foli de 15 in z6), au fost luni in care, daca se chinuia, imi gasea ginecologul foli mic in z3. Mic mic dar era, si poate ala imi crestea Estradiolul. Chiar mi-a zis Ispasoiu sa fac Estradiolul inainte de cm, cum il am ceas, de 24 zile, sa-l fac in z24. Oricum hormonalele mele sunt vechi de 1 an. Cand fac rezerva ovariana, repet FSH, Estradiol, TSH, si Progesteron. Fac FSH si z24, si pe ciclul urmator z2, doar de curiozitate. Progesteron nu l-am facut decat cel de faza luteala, uite am sa-l fac in z2. TSH din ce am citit la tine, de e ok ( <1.6) nu mai are rost sa fac T3 si T4 Multumesc pt informatii, sunt de aur, nu stiam lucrurile astea. Multumesc din suflet[pup]
Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mada[pup], parerea mea este ca nu merita sa dai banii si pe Inhibina B si pe AMH. Inhibina B e cam "mincinoasa". Eu am facut-o degeaba: mi-a iesit ok, pe la mijlocul intervalului, in timp ce AMHul era la limita inferioara. Raspunsul meu la stimulare a dovedit ca "adevarul" l-a spus AMHul, nu Inhibina. Daca-mi permiti, fa doar AMHul, dar la Synevo, ca trimit analiza in Germania si poti sa ai incredere in acuratetea rezultatului.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing
fetelor, eu fuc la syneno sa imi fac F XIII si de acolo la fundeni. sunt in maro, cu cizmulite maro cu blanita bej, daca vine cineva. [pup] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
ai stat de vb cu uski si inca o asistenta blonda, in camera de |asteptare"? (nu as. viorica) [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult balanta, m-ai scutit de vreo 3 mil cu inhiba aia [pup] Eram si eu cam in dubii cu ea, recunosc Fac alea toate si vad, de Prolactina sti ceva ? mai aia a ramas nediscutata de noi aici PS: scuze fetele de offtopic aici la trombofilie, dar daca tot s-a deschis discutia cu hormonale, si am prins-o pe balanta, cred ca nu strica ceva informatii in plus. Eu am invatat azi cateva lucruri importante pe care nu le stiam [flo]
Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balanta[flo] L-Tyroxina aia nu-i naturista[audinti], eu credeam ca ai facut tratam cu L-Tirosine care e un precursor al hormonului tiroidian. Sa vad ce TSH am si vad eu ce fac. Ai gasit pastile de L-Tyroxina 25mcg? Sau ai impartit pastila de 100? Madalina [flo]un estradiol mare in zi 2-3 poate fi si din cauza unui chist. Cred ca ia vrut sa spui ca faci estradiol in zi 24 si 2 nu FSH, da?
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui tannoo25
Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing
fetelor, eu fuc la syneno sa imi fac F XIII si de acolo la fundeni. sunt in maro, cu cizmulite maro cu blanita bej, daca vine cineva. [pup] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
ai stat de vb cu uski si inca o asistenta blonda, in camera de |asteptare"? (nu as. viorica) [flo]
am stat pe hol, pe urma in camera mare, m-am mutat in camaruta mica, dar am vb cu d-na dr in camera mare, pe urma m-am intors in camera mica sa astept sa imi scrie d-na viorica reteta. si m-am tot plimbat ba afara, ba inauntru ca ma tot suna sotul care nu reusea sa nimereasca. --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va spun cum stau dupa vizita de azi. prea multe nu am reusit sa spun/intreb, dar d-na dr a tinut sa imi spuna ca mi-a facut ultimel analize din cauza tatalui, dar ca mie mi-au iesit ok si m-a pasat la d-na viorica. am primit, pe langa ce luam pana acum (femibion 1/zi, acid folic 1/zi, cetebe+Zn 2/zi, magne+B6 1/zi) inca un magne+b6, astepnter 2/saptamana, vit E 1/zi (ZI DE ZI ! am intrebat in mod expres daca sa iau toata luna si mi s-a conformat ca da, pana raman insarcinata) si coenzima Q10 1/zi. Vit E si Q10 tb sa le ia si sotul. am intrebat daca o sa fac si clexane, si a zis sa raman intai, am insistat sa imi zica, sa stiu la ce sa ma astept, sa nu dau din colt in colt atunci, si a zis ca da, de la d-na Viorica am scos un "de la pozitivarea testului" ce am aflat si nu stiam, ca vit C nu se ia dupa ora 15, ca da probleme cu somnul. data trecuta asistenta cealalta nu mi-a spus asa ceva. acum imi tot fac calcule cum sa le iau ca sunt o groaza si nu cred ca organismul e in stare sa absoarba eficient tot daca ii dau prea multe o data. --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uitasem, daca la analizele din dec imi iesise LA negativ (23,5) si proC Global 0,55, acum am LA pozitiv (47,9 pt un interval 30-45) si proC Global 1,2 cu cut off 0,8. D-na Viorica mi-a zis ca in dec au fost brambura pt ca eram dupa chiuretaj. LA e anticoagulant lupic ? --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...