Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 50 -


Recommended Posts

tannoo tu ai fost si miercuri la d-na viorica ? adina nu stiu cand se intoarce, d-na viorica imi zisese ca dupa 12 feb. de omega 3 nu a zis nimeni nimic si nici eu nu am zis ca o iau [:I] floricico am fost atenta cand a aratat d-na viorica cum se fac injectiile si sa stii ca si la ea cand a scos capacul a iesit o picatura. din piciorul fetelor nu am mai vazut sa iasa nimic pt ca a pus vata --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 249
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

MRN, [pup][flo] eu stiu ca doamna a mai fost de gasit ieri, dupa care se intoarce pe 15 februarie la cabinet. Dar cred ca mail-ul si-l verifica, asa ca poti sa-i scrii linistita. Te astept la plimbarea promisa la vara![pup][flo] R.[gravired] 36+ [baietel] tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragelor am fost eu ieri la fundeni. Dr Uschi nu mai este de azi si pana pe 15 feb e plecata la un congres despre gravidute :) intr-un tur al europei.deci va veni cu informatii proaspete si f folositoare pt noi. eu ieri mi-am luat scrisoarea medicala pt clexane de 0,4. la inceput mi-a dat 5 zile de clexane de 0,2 sa vedem cum ma obisnuiesc si cum reactionez si in plus sa o luam usor. oricum se da cantitativ/kg asa ca la cele 90 kg la car am ajuns :( in saptamana 30 trebuie sa fac de 0,4.Placeta mea e f ok asa mi-a zis si ecografistul si dr Uschi grad 1 spre 2. Floricica eu injectile le fac in picioare, alternativ in fiecare seara si am reusit sa mi le fac singura inca de la inceput. tin un pliu cat mai gros de piele + grasime + celulita [:)] bag acul dintr-o singura miscare ( fara a ascoate bula) bag serul incet ince scot acul si apoi apas 5 min cu vata. te invinetesti daca nimeresti un vas de sange. la mine daa ma uit atent in lumina se vad pe unde trec vasele de sange pe picior deci incerc sa ma intep pe langa ele. Cand ajungi in Bucuresti si daca ramai peste noapte tare mi-ar placea sa ne cunoastem.iti las nr meu pe PM. In rest noi suntem bine revenim la fundeni dupa 24 feb. Bubulina mea misca din ce in ce mai tare si zilele astea tati are dead line sa stabilim si numele[:)] singurul lucru car ne supara in perioada asta este nesomnul noaptea si o grozavie de constipatie. mancam prune uscate din greu dar fara prea multe rezultate. va pupam mutatie MTHRF C677T heterozigot 2 sarcini oprite din evolutie la 8s, inainte sa aflu de mutatie, acum cu voia lui Dzeu insarcinata a treia oara DPN 13.04. 2011 la Elias cu Dr Rotaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Qiao, multumesc pt informatie. [pup]Deci... asa e normal cu picatura aia. Aseara am tras un pic de piston inainte de a scoate capacul (Miki[flo]) si nu a iesit deloc afara cand am scos capacul. Mrnscmnc, ma bucur ca ai inteles ce am vrut sa spun si nu ai interpretat altfel. Cu tensiunea sunt perfect de acord, la mine a fost asa cum am spus: am avut unele momente in care m-am incalzit brusc f tare, si am fost curioasa sa vad tensiunea -eram convinsa ca mi-a scazut, ca de obicei, insa crescuse. Momentele astea coincideau cu momentele in care ma gandeam f intens la situatia lui bebe, deci cred ca erau un inceput de atac de panica. Apoi, peste cateva zile, am schimbat bateria la aparat si a inceput sa imi arate mereu tensiune mare, chiar si cand nu simteam altceva. Atunci m-am speriat si am mers la medicul de familie, mai departe am scris ce si cum. Si mie mi se pare o problema serioasa, si stiu ca trombofilia are legatura si cu (pre)eclampsia. Brotacel, d-na Viorica ti-a aratat sa lasi pliul dupa ce ai bagat acul? Ca eu parca asa imi amintesc, insa atunci am facut doar exercitii fara a baga acul fiindca nu incepusem injectiile. Si unde pe picior, pe partea superioara anterioara, cam la o jumatate de palma pana la genunchi? Ti-am raspuns la PM, dar nu stiu sigur daca inainte de asta ai mai primit ceva sau nu, fiindca iti mai scrisesem unul cu ce am discutat la hotel, dar cred ca nu l-ai primit.
[gravired]29+ DPN 15 aprilie 2011 [fetita] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nu mi-a venit. Azi-prima zi de intarziere, testul negativ. Simptome-deloc. Ce papucii mei am?!!! [bang][bang][bang] --------------------------------------------- --------------------------------------------- 2 sarcini oprite in evolutie la 8 sapt. FVL heterozigot + Mutatia C677T HOMOZIGOT in gena MTHFR + LA pozitiv Yestarday, all my troubles seemed so far away Now it looks as thought they're here to stay...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

floricica din ce am tras ieri cu ochiu, prcedura era asa: zone interzise: o palma de la genunchi in sus, in zona inghinala, pe exterior, pe interior. ramane in dreptunghi pe mijlocul piciorului. procedura: apuci seringa cu 3 degete pe o parte si degetul mare pe cealalta apuci piele+grasime+cu mai ai pe acolo infigi perpendicular in pliu proptesti mana in care ai seringa pe picior dai drumul la pliu apesi pe piston cu mana libera scoti seringa apesi cu vata --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sara relax. probabil ca ai ovulat mai tarziu de ziua 14. eu stiu ca tb sa vina la 14 zile de la ovulatie. --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sara[flo] relax, Musiu CM nu are ceas[:D]. Mai stiu o fata care stia si ora cand tb sa vina si era disperata ca si tine ca ii intarziase. Odata cu inaintarea in varsta pierde ceasul musiu[:D]. Ca sa fii sigura ca nu esti gravi fa-ti un BHCG, dc e negativ baga 2 zile de aspirina efervescenta(upsarin spre ex) doza max scrisa pe prospect si seara vin fiert, sigur vine.
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sara, nu s-a colorat deloc a 2-a liniuta? La mine, la ambele sarcini, nu s-a colorat la fel de intens liniuta, a devenit la fel ca cealalta cam la 20 de minute dupa expirarea perioadei scrise pe test. Ai putea incerca sa iti iei temperatura, in cazul meu, temperatura ramane peste 37 mult timp, pana in ziua in care apare cm. Mie mi se pozitivau testele de sarcina la 7 zile de la ovulatie (dar asa cum explicam mai sus). ________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s [ruga] pentru [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...