Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 50 -


Recommended Posts

  • Răspunsuri 249
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

aristica bine ai aparut ! --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

QIAOBING multumesc de raspuns PAULICI multam, esti o fata tare buna FLY daca ai timp sa imi spui ce tratament ei, ai luat, am aflat ca sunt o mutanta ca si tine BALANTA te rog sa ma indrumi la un dr. in TM multumesc fetelor ca existati [ hr][ font=Tahoma][ size=1][ teal] Gena MTHFR mutatia C677T –genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot O sarcina oprita in evolutie la 17 saptamani si o sarcina cu gemeni identici oprita in evolutie la 9 saptamani[ /size=1][ /teal][ /font=Tahoma]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

danylini din pacate eu sunt o mutanta debutanta, foarte multe lucruri nu-ti pot spune.In afara de pachetul trombo ereditara II de la Synevo,unde mi-ai iesit la Gena MTHFR Mutatia C677 si mutatia A1298 genotip heterozigot, am facut la fundeni analizele de sange, care in linii mari au iesit bune si acum sunt pe tratament cu: femibion 2 1 doza/zi, acid folic 5mg/zi, cetebe+Zn 2/zi, magne+B6 2/zi, aspenter 1/zi, 3 no spa de 40mg/zi Sunt la prima sarcina, a fost gemelara, cu un bebe oprit din ev. la aprox 9 sapt., fara sangerari, hematoame sau alte simptome. Am ramas cu un bebe care e bine, in parametri si sper sa fie bine totul pana la capat! [pup][flo][flo][flo] [gravired] 13+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hiii, fly, fetita, prin ce trecusi? bine ca a ramas un bebe luptator cu voi! Noi suntem o.k, sar'mana! Nimic nou in partea legata de bebe. Sotul a fost la androlog-urolog si cica-i dezvoltat normal (de parca noi nu stiam asta[:D]) si ca daca n-ar fi fost oreonul de la 17 ani, ambele testicule ar fi produs cantitati normale de sperma,dar asa, cantitatea e injumatatita. Si tratamentul e acelasi, nimic spectaculos...bine, ar vrea sa-i dea intre 3 si 6 luni de injectii cu Menopur, ceea ce mi se pare un sadism crunt! Vedem noi...urmeaza alte analize, o eco la oute si vineri, cealalta saptamana, cica-i spune daca va face menopur. Sincer...nu cred ca vom fi de acord cu asa, dar e prematur sa ne pronuntam. Eu???? uterul o.k., trompa stanga o.k., ovulatie in fiecare luna (ultima sub eco), endometru o.k., endometrioza stagnata, mutatia la fel de friendly ca de obicei...descoperii impreuna cu maretul Albu, in timp ce ma dojenea cu maciuca, ca n-am facut PAI-1...si-am sa-l fac, mama lui, ca doar n-o sa stau cu 250 lei noi in buzunar sa-mi cumpar o minune de pluovar...nuuu, tre' sa-i dau pe balariile din sange! Si in rest - ma marit. Iar![:D] Adica facem si cununia religioasa, ca aia civila e facuta. MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui SARA_HS
Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing
fly cam asa imi aduceam si eu aminte, de aia nu am zis nimic cand am auzit de p neamt. sara daca e cu ochisori, dai de baut la majorete ! [majoreta] daca nu, ne imbatam impreuna [alcool] daca nu as fi facut beta, azi eram pe pereti. si la mine se lasa asteptat. ceva spoting anemic de 2 zile, dar atat. deja trebuia sa fiu z3. cu valoarea mea < 0.1 nu am ce iluzii sa imi fac, cu toate ca m-a batut gandul de vreo 2 ori ca poate e gresit beta; dar e synevo, cu floraria din colt asa ca ... astept --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Uite de-aia mai bine taceam pana aveam un rezultat sigur. Ca acum v-am pus si pe voi pe jar si ma fac de rusinica daca n-o fi decat o intarziere tampita. Mi-e atat de frica de rezultat!! [q][q] Maine dim merg la Synevo, dar mi-au spus ca probabil nu-mi vor da analizele tot maine, iar la urgenta nu pot face, pt. ca e vineri. --------------------------------------------- --------------------------------------------- 2 sarcini oprite in evolutie la 8 sapt. FVL heterozigot + Mutatia C677T HOMOZIGOT in gena MTHFR + LA pozitiv Yestarday, all my troubles seemed so far away Now it looks as thought they're here to stay...
Ai medlife favorit f aproape [gravi] 16+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danylini ma bucur ca ti-am fost de ajutor, pentru semnatura sterge spatiile libere dintre paranteze si caractere. [pup]
Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare
Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010 Povestea ta printesa...povestea noastra [URL="http://ingerasulgabriela.blogspot.com/"]O viata ... nascuta din doi[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Femibion 2 se ia la o doza cele doua pastile adica una transarenta si una mai rozalie. eu sunt la a treia foloie deci am experienta :) eu le iau dupa masa de pranz. Sara te inteleg perfect asa eram si eu cu testele de sarcina si HCG ul,faceam la 48 de ore ca nebuna ma stiam de la synevo. noi suntem aicisa te sustinem indiferent de rezultat! gandeste pozitiv si ai un pic de rabdare [:)] Astazi sa ne rugam pentru floricica ca merge la eco la albu sa-i spuna ce face bebelina ei. Eu sunt bine, doar ca nu prea mai dorm noaptea ( decat maxim 3-4 ore) si asa cred ca va fi si bebelana [:)]. Azi noapte am visat-o pentru prima oara, era cumva in burta mea insa o puteam strange in brate si parca imi transmitea ca ma iubeste mult.Doamne ce senzatie am avut ca m-am trezit cu ochii in lacrimi. Fetelor va doresc din suflet tuturor sa treceti prin aceasta minunata experienta a maternitatii si va garantez ca merita sa luptati pana ajungeti acolo. Merita sa indurati orice, sa aveti rabdare si credinta ca intr-o zi veti reusi! am trecut si eu prin multe emotii, dezamagiri,pierderi, perioade de depresie foarte acute, de momente cand nu mai vedeam decat ceata insa iata ca Dzeu astazi ma rasplatete si uiti tot cand simti ca in burtica ta creste si se dezvolta un sufletel. Sper ca mesajul meu sa va dea incredere si putere sa luptati in continuare, sa ganditi pozitiv caci cu siguranta va veni si ziua voastra. va pup mutatie MTHRF C677T heterozigot 2 sarcini oprite din evolutie la 8s, inainte sa aflu de mutatie, acum cu voia lui Dzeu insarcinata a treia oara DPN 13.04. 2011 la Elias cu Dr Rotaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danylini
QIAOBING multumesc de raspuns PAULICI multam, esti o fata tare buna FLY daca ai timp sa imi spui ce tratament ei, ai luat, am aflat ca sunt o mutanta ca si tine BALANTA te rog sa ma indrumi la un dr. in TM multumesc fetelor ca existati [ hr][ font=Tahoma][ size=1][ teal] Gena MTHFR mutatia C677T –genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot O sarcina oprita in evolutie la 17 saptamani si o sarcina cu gemeni identici oprita in evolutie la 9 saptamani[ /size=1][ /teal][ /font=Tahoma]
La sarcina oprita la 17 saptamani erai sub tratament? [gravi] 16+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danylini cred ca acum ne vom "intalni" mai des faci parte din familia noastra a mutantelor [pup] Aristica as mai completa eu ceva la ceea ce ai descris tu mai sus ... ai ramas acceasi fata vesela, optimista, plina de veselie si asa deosebita. pt cununia religioasa ce urmeaza iti spun de pe acum casa de piatra [flo] cu copii frumosi si sanatosi
Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare
Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010 Povestea ta printesa...povestea noastra [URL="http://ingerasulgabriela.blogspot.com/"]O viata ... nascuta din doi[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...