Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 50 -


Recommended Posts

Brotacel ce frumos ai descris sentimentele din sarcina ... ai mare dreptate, asa e mamutz Danylini doar acum a descoperit ca are o problema, dupa pierderea gemenilor Floricica sa sti ca ma gandesc la tine si ma voi ruga pentru voi si pentru bebita
Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare
Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010 Povestea ta printesa...povestea noastra [URL="http://ingerasulgabriela.blogspot.com/"]O viata ... nascuta din doi[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 249
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

danylini, eu stiu un singur hematolog in TM care cica stie cate ceva despre trombofilie: dr Ionita Hortensia. Nu pot sa spun insa ca am fost foarte incantata de ea. In sarcina, in primul trimestru am mers la ea, dar cand am vazut ca la fiecare control ma intreba ce parere are medicul de la Viena despre trombofilia mea si ce tratament imi da, am incetat sa mai merg la ea. Adica, daca cel de la Viena zicea: tre' sa faci in continuare Clexane de 0.6, ea doar zicea ca este de acord...La fel si cu vitaminele. Imi pare rau, nu prea pot sa te ajut cu recomandari - eu mi-am pierdut complet increderea in medicii din TM, in special in ginecologii renumiti (aia m-au lasat sa cred 22 de saptamani de sarcina ca baietelul meu este sanatos, cand, de fapt, lui ii lipsea o sectiune f f importanta din creier) si in hematologi. Ar mai fi un hematolog ok la Budapesta, daca iti permiti sa mergi pana acolo (in Nov 2009 am platit pt un consult la el 29000 HUF, deci deloc ieftin). Nu stiu ce sa zic, poate ar merita sa mergi la dr Ionita macar la un prim consult, sa iti faci parerea ta personala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aristica sa fie intr-un ceas cu noroc ! danylini fly ia Femibion2 care se ia dupa trim I de sarcina. noi, cele fara bebei l apurtator, luam ca pregatire Femibion1 - care se ia de cand incepi pregatirea sa faci bebe pana la sf trim I. ai facut si alte analize ? Mie dr gineco chiar in sarcina mi-a dat sa fac Prot C, prot S, anticoagulant lupic, Antitrombina III, Ac Anti-beta2 glicoproteina IgG si IgM, Ac Anti-Cardiolipinici IgG si IgM. --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PAULA!!!! tu esti sub acoperire? bre, da greu ma prind!...d-aia's cioara, altfel eram si eu alba, ca laptele... Fly, la medlife analiza pt PAI-1 e 250 lei si primesti rezultatul in 14 zile si la Matei Basarab e tot 250 lei si-l primesti in 7 zile. Cum la Matei Basarab n-am mai fost, nici n-am de gand sa ma duc, ca nu-i diferenta de pret, dar mi se pare si prea scurta perioada necesara procesarii probei, iar la Synevo nu ma duc din simpla si banala comoditate: ar trebui sa ma duc la Albu, sa-mi dea reteta sau sa-mi semneze biletul ala de la synevo, apoi iar la synevo sa recoltez. P.S. - Sa inteleg ca-s mai bogata cu 40 lei?[:D] MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aristica am facut eu la synevo luni mutatia factorului XIII si nu mi-au cerut nici o hartie semnata de dr. am completat doar eu un formular acolo, am dat banii si m-au si intepat. balanta ai dreptate [asia] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aristica
PAULA!!!! tu esti sub acoperire? bre, da greu ma prind!...d-aia's cioara, altfel eram si eu alba, ca laptele...
Da, eu sunt, am crezut ca te prinzi dupa semnatura, mi-am schimbat numele la profil, dar am ramas aceeasi. [:D]
Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare
Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010 Povestea ta printesa...povestea noastra [URL="http://ingerasulgabriela.blogspot.com/"]O viata ... nascuta din doi[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...