Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 50 -


Recommended Posts

FLY imi pare rau si iti doresc o sarcina usoara si la termen MAMUTZ am luat tratament cu Femibion 1 pentru ca eram la dr. Zhadori din szeget programata la inseminare si a recomandat aceste medicamente sa le beau, dar am ramas natural inainte de inseminare , iar din trimestru 2 am baut doar materna si am pierdut sarcina ( si acuma im dau seama de ce) PAULICI da am intrat in familia voastra si sper sa ne rezolvam problemele si sa ne tinem in final puiutul in brate BALANTA cand e vorba de sanatate nu mai conteaza bani, multumesc pentru raspuns si sa vedem ce voi face, ca nici eu nu stiu, poti sa-mi scri numele dr. din HU, te rog QIAOBING am facut pachetu de trombofilie 2 la synevo si restul sunt ok doar la una (anticorpi anticardiolipinici IgG valoarea 32.3 si val de ref negativ <20, pozitiv >20, dar valori semnificative >40) Gena MTHFR mutatia C677T –genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot O sarcina oprita in evolutie la 17 saptamani si o sarcina cu gemeni identici oprita in evolutie la 9 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 249
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ce vream sa va mai spun fetele sete ca la Synevo nu trebuie sa mergi cu hartia semnata de alt dr., intradevar m-a intrebat daca am daca nu o va semna dr. lor Gena MTHFR mutatia C677T –genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot O sarcina oprita in evolutie la 17 saptamani si o sarcina cu gemeni identici oprita in evolutie la 9 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aristico, fata draga, mi-a fost tare dor de tine![pup][pup][pup][flo][flo][flo] Bine-ai revenit! Ai sa vezi ca anul asta o sa fie cu noroc! Floricica, iti tinem pumnii si te asteptam cu vesti bune![pup][pup][pup][flo][flo][flo] Pup toate mutantele![flo][flo][flo] R.[gravired] 36+ [baietel] tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, mie la Synevo Bacau, la mijlocul lui ian. mi-au recoltat pentru pachetul trombofilie ered. II si a doua zi m-au sunat sa-mi spuna ca e nevoie de acordul semnat de dr familie, desi stiam de pe forum ca pentru pachetul asta nu e nevoie, asa ca a trebuit sa alerg dupa semnatura si stampila si am trimis pe mail la synevo,ca au tot insistat ca nu se poate fara! Probabil, fiecare centru Synevo actioneaza dupa proprii pitici! [bang] [gravired] 13+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai aveti situatii de genul asta in care la Synevo vi se cere un formular semnat de un medic, spuneti ca ati sunat la callcenter si asa v-au spus...sa sune si ei sa le zica acelasi lucru...probabil unele centre nu sunt la curent... ________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s [ruga] pentru [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intreb in numele unei prietene: 36 ani, de 10 incearca sa faca bebe, dupa mai multe inseminari acum a ajuns la FIV 3 la Szeged - reusit ; 3 embrioni cu ET in z4, si z10 de la ET a avut beta 364, si in z12 - beta 834. Nu cu mult inainte am sfatuit-o sa faca mutatiile. Are mutatia MTHF A1298C - heterozigot. In Ungaria i s-a zis sa ia doar: acid folic, ulei de peste, magneziu, femibion 1. Credeti ca ajunge, mai are cineva mutatia asta ? Daca da, ce tratament a primit de la U ? Multumesc
Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

QIAO,am inteles ca dr ti-a dat climen.Dar,duphaston dupa clmen ti-a dat?Eu cel putin asa stiu ca dupa estradiol se ia duphaston pt modificarea structurii endometrului si venirea ciclului. Acum daca gresesc scuze,insa in ceea ce ma priveste asa a fost. Balanta[pup]mult!
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,gena PAI(polimorfism 675 4G/5G )heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica-dec2008, o sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3-iul2010,urmeaza FET-Doamne Ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada81lini Nu stiu ce tratament da dna dr, insa cred ca e nevoie si de aspenter in plus
Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare
Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010 Povestea ta printesa...povestea noastra [URL="http://ingerasulgabriela.blogspot.com/"]O viata ... nascuta din doi[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mada81lina
Intreb in numele unei prietene: 36 ani, de 10 incearca sa faca bebe, dupa mai multe inseminari acum a ajuns la FIV 3 la Szeged - reusit ; 3 embrioni cu ET in z4, si z10 de la ET a avut beta 364, si in z12 - beta 834. Nu cu mult inainte am sfatuit-o sa faca mutatiile. Are mutatia MTHF A1298C - heterozigot. In Ungaria i s-a zis sa ia doar: acid folic, ulei de peste, magneziu, femibion 1. Credeti ca ajunge, mai are cineva mutatia asta ? Daca da, ce tratament a primit de la U ? Multumesc
Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot
Da-mi voie sa iti raspund eu. eu am acesta mutatie ,si am avut dat de dna dr.clexane de 0,4 din prima zi de stimulare ....sarcina este obtinuta prin fiv. am facut clexane pana acum 2 sapt , cand am avut o sangerare puternica . dr.meu ginecolog si medicul cu care am facut fiv-ul mi-a spus sa intrerup clexanul, am avit si confirmare dnei doctor dar si parerea dr.Avram -hematolog. mutatia aceasta este una usoara si nu necesita clexane. ca si tratament am asa :femibion 1, magne b6 ,cetebe +zn, acid folic , maltofer si aspenter. [gravi] 11 + ........ cu [am] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Danna&year=2011&month=8&day=17&babycount=1"]Bebe[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...