Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 50 -


Recommended Posts

Mada81lina, stiu ca dr. U zice ca MTHFR nu e f grav si trateaza cu Femibion si Aspenter. Mie mi-a recomandat si Folowise (ac. folic + DHA din ulei de peste). In rest, ginecologul decide ce mai adauga (vitamine, ulei de peste, Omega3 etc). ________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s [ruga] pentru [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 249
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Denisoooo[pup] pi undi umbli ca vrem cap nou. Eu nu deschid ca nu ma lasa piticii, doar modific. Bine ai revenit O lume de vise[pup] Floricica[flo] sper ca bblina ta e bine. Fetelor[flo] va rog nu mai spuneti ca MTHFR nu necesita tratam, ca e o mutatie usoara, specificati gena si genotipul pt ca MTHFR C677T chiar dc e hetero nu e o mutatie usoara.
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm
miki[pup], din pacate, dr U le-a inoculat fetelor ideea ca MTHFR-ul nu este o mutatie serioasa [bang]. De asta le-am trimis link-ul cu forumul de MTHFR, ca sa poata citi si intelege cat de serioasa e mutatia asta.
mda... MTHFR-ul nu e o mutatie serioasa [alcool], PAI-ul nici nu trebuie bagat in seama [bang] si noi pierdem sarcina dupa sarcina [bang][bang] selectia naturala...maica [bang][bang] m-am saturat de explicatii de genul... _________________________________________ oligo-girl, MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 4G/5G heterozigot, 3 IUI nereusite, 3 IUI anulate, sarcina obtinuta natural, pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009, FIV1 reusit (ET 26.11.10), sarcina sub clexane 0,4, oprita din evolutie in s8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki . Fetelor[flo] va rog nu mai spuneti ca MTHFR nu necesita tratam, ca e o mutatie usoara, specificati gena si genotipul pt ca MTHFR C677T chiar dc e hetero nu e o mutatie usoara.
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Eu am afirmat acest lucru pt ca mi l-au spus 2 medici hematologi , nu am tras eu singura aceasta concluzie . eu am mutatia A1298C-forma heterozigota.....despre aceasta vorbesc. [gravi] 12 + ........ cu [am] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Danna&year=2011&month=8&day=17&babycount=1"]Bebe[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arriana[flo] nu m-am referit la tine, am rugat fetele sa specifice ce fel de MTHFR este si genotipul. Sa nu se mai exprime "MTHFR e o mutatie usoara". Si da, ce ai tu MTHFR A1298C-forma heterozigota este o mutatie usoara care poate fi tratata doar cu vitamine dar...... tb monitorizare atenta, posibil oricand ca org tau sa ceara clexane.
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=160948"]Capitolul 51[/url]
[gravired]30+ DPN 15 aprilie 2011 [fetita] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...