Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 50 -


Recommended Posts

miki, as incepe o noua tura de vitex. astept prima menstruatie si incep de atunci? oare? _________________________________________ oligo-girl, MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 4G/5G heterozigot, 3 IUI nereusite, 3 IUI anulate, sarcina obtinuta natural, pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009, FIV1 reusit (ET 26.11.10), sarcina sub clexane 0,4, oprita din evolutie in s8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 249
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da Alla[pup] e ok din zi 1, cate vrei sa iei/zi? Eu sunt pe extracte de la Plantextrack de zmeur si coacaz (cate 3ml/zi) si carpicon 2gr/zi 10 zile/luna pt chisturi si fibrom. Vreau sa adaug din zi 1 care nu stiu cand va fi vit E, Coenzima Q10. Mai vreau ceva pt trombofilie, flavonoizi si cred ca il iau pe asta http://www.organika.com.ro/bioflavonoizi-citrici-cu-rutin-vitamina-p-500mg/100-caps.html?keyword=flavonoizi . Se poate inlocui aspirina cu el. Si mai caut[:D]
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miki, care-i timpul de injumatatire normal la beta HCG??? I'm freaking out ... citisem pe sfatul medicului ca e la 1 zi si mi-am calculat ca deja trebuia sa am testul negativ... and it's NOT yet!!! [bang] deci eu am confirmarea din 10 ian ca s-a oprit din evolutie, beta era 42000, matematic trebuia sa-mi iasa deja testul negativ [alcool][alcool] _________________________________________ oligo-girl, MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 4G/5G heterozigot, 3 IUI nereusite, 3 IUI anulate, sarcina obtinuta natural, pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009, FIV1 reusit (ET 26.11.10), sarcina sub clexane 0,4, oprita din evolutie in s8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alla, eu am facut doar 2 teste de betaHCG si am vazut ca scade nivelul si 2 ecografii (+inca una inainte de chiuretaj. Si m-am oprit. ________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s [ruga] pentru [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah.. apropo de Bioflavonoizi Citrici cu Rutin eu iau varianta ieftina, ungureasca: rutascorbinul (1000 forinti 50 de comprimate). Pare asemanator _________________________________________ oligo-girl, MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 4G/5G heterozigot, 3 IUI nereusite, 3 IUI anulate, sarcina obtinuta natural, pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009, FIV1 reusit (ET 26.11.10), sarcina sub clexane 0,4, oprita din evolutie in s8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Alla, eu am facut doar 2 teste de betaHCG si am vazut ca scade nivelul si 2 ecografii (+inca una inainte de chiuretaj. Si m-am oprit. ________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s [ruga] pentru [copil]
si eu m-am oprit cu beta, am facut azi doar un test de sarcina sa vad daca am scazut sub 25 ... eu am facut 3 eco de confirmare si beta din 10 ian, care calculata la cea precedenta, imi era de 3 ori mai mica decat ar fi trebuit sa fie daca sarcina era in regula. _________________________________________ oligo-girl, MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 4G/5G heterozigot, 3 IUI nereusite, 3 IUI anulate, sarcina obtinuta natural, pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009, FIV1 reusit (ET 26.11.10), sarcina sub clexane 0,4, oprita din evolutie in s8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, am spus eu ca sunteti harnicute[flo] miki-miki trebuie sa fac pauza trei luni de Fiv, acum ma duc la cei de la protectia copilului, ii stresez si pe ei[:D], trebuie sa-mi renoiesc atestatul (este usor fiindca am toate analizele de la Fiv si nu mai trebuie sa le repet), ma dau pe usa afara mai intru pe geam[:D], mi-am promis ca anul acesta i-mi cumpar masina in vara si plec in concediu, din acela cum aveam pe timpuri( 2 sapatamani) si din sept - incep Fiv. Acesta este programul meu de iarna-primavara-vara[:D]. La tine care este programul de primavara-vara? [pup] Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp. Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ala[pup] eu stiu ca la 2 zile se injumatateste HCG-ul dar depinde de organism. Lui Sunshine4ever[flo] i-a scazut si mai greu. Denisa[flo] programul meu este de scazut chisturile & fibrom, de intinerire ovare, de slabit, de cautat clinica si dr destept si de castigat la loto[B)]
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup , dragele mele! V-am tot auzit (citit!) vorbind de chisturi si de calitatea ovulelor; eu pentru asta am luat Metformin ( la mine era vorba de ceva cronicizat, PCOS, dar stiu ca medicii recomanda medicamentul pentru cresterea calitatii functiei ovariene). Daca puteti, intrebati medicii la care mergeti si de asa ceva ( de exemplu, doamna Uscatescu, atunci cand s-a uitat prima data pe tratamentul pe care-l primeam de la endocrinolog, a exclamat catre asistenta: " Uite, Viorica, inca un caz cu Metformin! Vezi ca stiu americanii de ce-l prescriu femeilor trecute de 35 de ani!"). E un medicament destul de puternic si se prescrie cu monitorizarea functiei hepatice, dar eu zic ca nu strica sa intrebati.[pup][pup][flo][flo] R.[gravired] 35+ [baietel] tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alla76
ah.. apropo de Bioflavonoizi Citrici cu Rutin eu iau varianta ieftina, ungureasca: rutascorbinul (1000 forinti 50 de comprimate). Pare asemanator
Alla [flo] stiu de el, eu am luat varianta romaneasca Tarosin care are doar 20 pastilute si e 12roni, mult mai scump decat var ungureasca si are doar 20mg rutin si 30mg vit C. Produsul catre care am dat link are Complex de bioflavonoizi citrici naturali 450 mg si Rutin 50 mg. Mi se pare mult mai bun plus ca eu ma feresc de vit C din cauza NK ca de [drac]. Ruxandra [flo] stiu ca ac medic se da in caz de PCOS, Eu nu am PCOS, am 4 chisturi de la FIV , foliculi nepunctionati si hraniti de HCG-ul sarcinii. Nu cred sa-mi recomande vre-un dr ac medicament in cazul meu.
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...